про роботу Уланівського ліцею
Уланівської сільської ради
у 2023/2024 навчальному році
Відповідно до Закону України « Про освіту» , « Про повну загальну середню освіту», з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття рішень запроваджене щорічне звітування керівників закладів загальної середньої освіти про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю.
У 2023/2024 навчальному році робота педагогічного колективу закладу була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Державних стандартів початкової та базової середньої освіти, Перспективного та річного плану роботи закладу, Стратегії розвитку закладу та інших чинних законодавчих та нормативних документів. Уланівський ліцей Уланівської сільської ради є опорним закладом у складі якого функціонують філії:
1.Воронівська гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради
2.Рибчинецька гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради;
3. Пагурецька гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради;
4. Тарасковецька гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради
Контингент
Станом на 31.05.2024 року всього навчається 547 учнів (в т.ч. – 187 учнів у філіях, 360 в ліцеї ), сформовано в ліцеї 17 класів.
Всього 1-их класів – 5, навчається – 46 учнів ( в т. ч. у філіях- 21 учень): в початковій школі ліцею – 105 учнів, в основній школі 179 учнів, в старшій школі – 76 учнів.
Середня наповнюваність класів – 16 учнів ( в Уланові- 21 учень).
Кадри
Всього вчителів (без сумісників) – 86 чол. ( в т. ч. 46- у філіях).
Повну вищу освіту мають – 80 учителів.
Харчування : Відповідно до рішення 37 сесії 8 скликання Уланівської сільської ради № 1159 від 21.09.2023 «Про встановлення вартості та розміру оплати за харчування в закладах загальної середньої освіти на території Уланівської сільської ради » з 01.09. 2023 року встановлено грошову норму за харчування на одну особу пільгової категорії при одноразовому харчуванні в сумі 30 грн. З 09.10.2023 року в ліцеї було розпочато безкоштовне харчування для учнів 1-11 класів пільгових категорій та зменшено плату за харчування учнів на 50% для категорій учнів, визначених цим рішенням , які навчаються на інституційній (очній ) формі навчання.
Підвезення
Підвозиться 85 учнів (100 %)
Підвозиться 14 учителів ( 80%) до ліцею та філій.
Експлуатується шкільних автобусів –1 од.
Експлуатується найманих автобусів – 1од.
Мова навчання – українська.
Педагогічним колективом Уланівського ліцею Уланівської сільської ради проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. Охоплено навчанням 100 % учнів. На всіх дітей, які з різних причин продовжують навчатися за межами нашого закладу, своєчасно оформлені відповідні документи.
У 2023-2024 н.р. в закладі працює 4 класи з інклюзивної формою навчання – 2-А, 2-Б, 5-й клас та 7-Б клас, у Воронівській гімназії філії, Пагурецькій гімназії філії, Тарасковецькій гімназії філії створені класи педагогічного патронажу.
В Уланівському ліцеї працювала група подовженого дня, відповідно до запитів батьків та для учнів початкової школи , які потребували підвозу.
Залишається викликом для діяльності педагогічного колективу в цьому навчальному році продовження військового правового стану . Відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», наказів Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», вимог статті 13 та 17 Закону України “Про охорону праці”, пункту 1 розділу IV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 100/31552, постанови КМУ від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», . наказу МОН від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» лист державної служби України з надзвичайних ситуацій від 14.06.2022р. № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти», листа МОН від 26.07.2022 № 1\8462-22 « Методичні рекомендації щодо початку навчального 2022-2023 н.р.», згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 р. за № 703/23235:
Організовано освітній процес у Уланівському ліцеї в 2023-2024 н.р у формі навчання : інституційна ( очну, дистанційна) у змішаному форматі , індивідуальну форма ( педагогічний патронаж, передбачивши екстернат – 16 учнів) , інклюзивне навчання за денною формою здобуття освіти. У філіях освітній процес здійснювався в очній формі.
Підчас дистанційного освітнього процесу вчителями закладів освіти використовувались:
1.1. Елементи технологій дистанційного навчання, зокрема проведення он лайн уроків з використанням електронних додатків MEET, дошку «MIRO», «Jamboard», « Друзі Полліанни» , використання освітніх платформ ВШО, «Всеосвіта», «НаУрок» , EDеra , шляхом створення груп вчитель предметник – класний керівник – учні класу у Viber, телефонний режим учень-вчитель ;
1.2. Розміщенням завдань для самостійної роботи учнів на сайті школи, у мережі Facebook, надсилались через Skype, Viber , GOOGL class тощо;
2. Педагогічними працівниками:
2.1. Здійснено аналіз календарно – тематичного планування. Для компенсації втрат підчас дистанційного навчання проводились індивідуальні консультації , консультації під час канікул та обов’язкове повторення вивчених тем.
2.2. Для отримання зворотного зв’язку з учням використовувалися Viber – групи із вчителями та учнями, Zoom конференція, MEET конференції з учасниками освітнього процесу, сайт школи, електронна пошта.
2.3. Усі завдання , які виконувались самостійно учнями вчителями закладу проаналізовано та оцінено.
Результати дистанційної роботи переносились до класних журналів. Учні 4 і 9 та 11 класів були звільнені від ДПА, про що видано відповідні накази та зроблено записи в класних журналах.
Протягом цього навчального року у нашому закладі навчались діти внутрішньо переміщених осіб . Станом на 31.05. навчальний рік завершило 16 учнів з числа внутрішньо переміщених. Також за межами України перебували 16 учні нашого закладу, в тому числі 6 учнів з філій , які згідно заяв батьків навчались на екстернатній формі навчання..
Практичним психологом Гамагою Т.П. проводився психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу, проводились уроки психологічної допомоги учням Уланівського ліцею та філій згідно розкладу та запитів. Вчителями початкових класів проводились мотиваційні п’ятихвилинні “ранкові зустрічі”, зокрема й психологічні хвилинки для учнів усіх вікових категорій.
Протягом 2023-2024 н.р. наш заклад з філіями проводив самооцінювання з усіх напрямків діяльності . Результат нашої спільної роботи був загалом достатній. По ліцею були видані відповідні накази.
З вересня 2023 року наші заклади використовували е-документаціїю ( журнали).
Методична робота
Методична робота з педагогічними кадрами. У процесі методичної роботи здійснюється підвищення науково-методичного рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій, їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження в освітянську практику передового педагогічного досвіду в умовах Нової української школи та використання різних форм здобуття освіти.
У 2023 – 2024 навчальному році педагогічний колектив продовжив роботу над методичною темою «Формування життєвої компетенції учасників освітнього процесу в умовах НУШ», розрахованої на п’ять років.
Ліцей працює як комунальний заклад Уланівської територіальної громади. Відповідно до структури методичної роботи в ліцеї функціонували методичні об’єднання учителів початкових класів та класних керівників. Усі інші педагогічні працівники брали участь у методичних об’єднаннях, що працюють у територіальній громаді.
На засіданнях методичних об’єднань розглядалися питання про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі в умовах воєнного стану, питання роботи з обдарованими дітьми, питання мотивації навчальної діяльності школярів, питання розвитку у школярів уваги, пам’яті, творчих задатків, особистісно орієнтованого навчання, розв’язувалися проблеми роботи з дітьми інклюзивної освіти, вивчалася документальна база та особливості роботи педагогічних працівників у Новій українській школі. Були проведені навчання для учителів Уланівського ліцею та гімназій філій, які потребують навичок із ведення е-документації.
Аналіз проведеної методичної роботи показав, що педагогічний колектив ліцею в процесі своєї діяльності в цілому зумів реалізувати мету, яка була поставлена на початку навчального року у справі навчання та виховання здобувачів освіти.
Під час роботи методичних об’єднань опрацьовувались нормативні документи, вчителі ділились досвідом роботи з питань впровадження інноваційних, інформаційно-комунікаційних технологій на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу та природничо-математичного, у початкових класах; з питання виховання у школярів національної самосвідомості, загальнолюдських моральних цінностей, здорового способу життя. Розглядалися питання роботи із обдарованими дітьми, а також із дітьми, що потребують додаткової педагогічної уваги, питання інклюзивного навчання.
Постійно проводились інструктивно-методичні наради для вчителів, що охоплюють усі ділянки роботи із дітьми в ліцеї,зокрема, опрацьовувалася Інструкція з ведення ділової документації, Критерії оцінювання навчальних досягнень школярів, Положення про інклюзивне навчання,Положення про дистанційну освіту,Постанова Кабінету Міністрів України про підвищення кваліфікації педагогічних працівників, накази й листи Міністерства освіти і науки України.
У навчальному закладі та філіях була проведена система відкритих уроків з використанням інтерактивних технологій навчання, тестових технологій та методів дистанційного навчання. Свою педагогічну майстерність у веденні інтегрованих уроків показали вчителі початкових класів: Вітюк Н.М.,Сікорська В.Б. Водзінська І.І., Захарчук В.М., Вітюк Л.В.Жданюк М.В.учителі української мови і літератури Дейничук В.М., Бойко Л.О.;учителі англійської мови Мельник Ю.М., Шевцова Л.І..; учителька географії Карпінська Л.А., історії – Білошкурська Л.В., Кирильчук Т.П., біології – Гутнік Т.М., виховательки ЗДО Козак Р.М., Кравчук Т.М.Під час проведення методичних обєднань з української мови і літератури дали майстер-клас колегам ОТГ щодо використання інноваційних технологій на уроках та поділилися досвідом щодо підготовки учнів до складання ЗНО (НМТ). Протягом 2023 – 2024 навчального року поповнився Банк даних авторських уроків вчителів школи.
В Уланівському ліцеї діє методична рада школи, у склад якої увійшли досвідчені педагоги вищої кваліфікаційної категорії: Степанюк В.А., Дейничук В.М., Дрончак Л.Г.,., Межвінська О.М., шкільний психолог Гамага Т.П. Члени методичної ради беруть участь у підготовці до атестації педпрацівників, надають пропозиції щодо річного плану роботи ліцею, системи самооцінювання педагогічної діяльності.
У ліцеї та гімназіях філіях проводився Тиждень педагогічної майстерності вчителів початкових класів, історії та правознавства, біології, Тиждень права, Тиждень Шевченка, Тиждень безпеки дорожнього руху, заходи до вшанування жертв Голодомору, вшанування пам´яті жертв Чорнобиля, День памяті та примирення, Уроки мужності, Тиждень психології тощо. Постійно відбуваються заходи щодо профілактики булінгу в освітньому середовищі.
Протягом навчального року в освітньому закладі відбувалися психолого-педагогічні консиліуми з питань психологічної адаптації школярів-першокласників, учнів 5-х класів. Відбувалися планові засідання Команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Учні 1- 7 класів нашого ліцею взяли активну участь у математичному конкурсі «Кенгуру», 1- 10 класів – у Міжнародному конкурсі до Дня Європи, конкурсі талантів «Зіркова мрія»; конкурсі читців віршів Ліни Костенко, Всеукраїнського конкурсу читців «Мій Шевченко», отримали 5 призових місць.
У цілому рівень педагогічної майстерності вчителів школи помітно виріс. У цьому значну роль відіграла система методичної роботи, яка проводилася у школі, хоча є методичні питання , на які необхідно звернути увагу у новому навчальному році. Зокрема ,це стосується удосконалення форм та методів підготовки учнів випускних класів до НМТ -24.
У 2023-2024 н.р. проводилася чергова атестація педагогічних працівників за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 року № 805. Результати атестації показали, що методична робота виконала свою стимулюючу функцію. Було підтверджено кваліфікаційну категорію „Спеціаліст вищої категорії” вчителям: історії Кирильчук Т.П., української мови і літератури Дейничук В.М., інформатики і фізики Тернавському О.Я., учителю фізичної культури Кирильчуку О.С., учительці математики Ніколюк Є.В. Присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії « учительці англійської мови Фурсі С.О. та учительці географії Кирильчук Н.Г. Підтверджено педагогічне звання «Старший учитель» Кирильчук Т.П., Дейничук В.М., Тернавському О.Я. Атестаційна комісія І рівня підтвердила кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» учителям: Коновал В.В., Вітенко Л.П., Марценюк Л.В., Захарчуку О.І., Жданюку М.В. Атестаційна комісія І рівня присвоїла ІІ кваліфікаційну категорію вихователькам закладу дошкільної освіти Козак Р.М., Нишпорській Г.І.
У ліцеї відбувається щорічну атестацію навчальних кабінетів згідно Положення, прийнятого у 2021 році. У 2023/2024 навчальному році атестовано 2 кабінети інформатики і два кабінети математики. Особливо відзначимо роботу вчительки математики Ніколюк Є.В. щодо наповнення кабінету .
У 2023-24 навчальному році всі педагогічні працівники здійснюють щорічну самоосвітню діяльність відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2029 року № 1133 продовжують щорічну курсову підготовку в обраних ними суб’єктах, які мають на те відповідні ліцензії. Закінчення курсової підготовки має відбутися відповідно до постанови Кабінету Міністрів не пізніше 25.12. поточного року.
З метою подальшого удосконалення роботи з педагогічними працівниками школи, підвищення рівня методичної роботи
Кадрове забезпечення.
На початок 2023-2024 навчального року педагогічний колектив Уланівського ліцею з Філіями нараховував 86 вчителів, з них 35 вчителів ( основних працівників) в Уланівському ліцеї та 3 вчителі працюють за сумісництвом, в школі працює практичний психолог, чотири асистенти вчителя, директор ліцею, заступник директора з навчально-виховної роботи, заступник директора з виховної роботи, завідувачі філій та заступник завідувача філією.
Робота з обдарованими учнями. Педагоги ліцею продовжували роботу з обдарованими дітьми. 102 здобувачі освіти взяли участь у першому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, мовних конкурсах імені Т.Шевченка та П.Яцика; 62- у ІІ етапі. Здобувачі освіти Уланівського ліцею посіли 43 призових місця в ІІ етапі олімпіад, отримали одноразові грошові винагороди від громади. Учень Страшевський Олександр та учениця Плешко Аріана стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, стипендіатами Уланівської громади.
Навчально-виховна робота
Станом на 31 травня 2024 року в закладі навчалося 546 учнів, з них 187 у філіях .
Учні , випускники початкової школи НУШ, отримали Свідоцтво по початкову освіту.
Замовлено та отримано свідоцтв про базову середню освіту 39 , з них 5 з відзнакою. Замовлено свідоцтв про повну загальну середню освіту – 34, з них з відзнакою – 4, 3 випускники нагороджені золотою медаллю за відмінні результати у навчанні, одна ученицясСрібною медаллю.
Похвальними листами були нагороджені 32 учні, Похвальними грамотами – 15 учні.
Всі учні 1-8-х та 10-х класів переведені до наступного класу. За заявами батьків учні 9 класу будуть переведені до 10 класу або випущені зі школи.
Внутрішкільний контроль здійснювався відповідно до плану роботи закладу освіти. Проводились щотижневі наради при директору, при заступнику директора з навчально-виховної роботи, з завідуючими філіями щомісячно про що складені відповідні протоколи. Згідно плану роботи ліцею видавались накази з основної діяльності, кадрові накази тривалого зберігання, кадрові накази тимчасового зберігання , накази руху учнів, адміністративно господарські накази.
Виховна робота В жорстоких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть важливе завдання – об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки. Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції Нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має грунтуватися на цінностях. Враховуючи завдання національного, патріотичного виховання, визначені в Кон¬цепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховна робота педагогічного колективу була підпорядкована темі : «Виховання громадянина і патріота незалежної України»
Головне завдання педагогічного колективу було спрямоване на формування громадянина-патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних звичок і засад здорового способу життя.
Відповідно до соціального паспорту закладу освіти у 2023-2024 навчальному році в закладі освіти навчається :
Дітей сиріт-1
Дітей позбавлених батьківського піклування-3
Діти з багатодітних сімей -52
Діти, які мають статус постраждалих на ЧАЕС -4
Діти з інвалідністю – 6
Діти з особливими освітніми потребами – 4
Діти батьки яких в лавах ЗСУ- 55
Діти, батьки яких загинули – 3
Діти з малозабезпечених сімей -11
Діти ВПО -16
Діти, які постраждали від війни -7
Пріоритетним напрямком виховної роботи у
2023-2024 н.р. було національно- патріотичне виховання, зокрема військово- патріотичне виховання.
Військово- патріотичне виховання втілювалось в життя закладу освіти через ряд заходів, годин спілкування спрямованих на розуміння учнями громадянського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів та правової відповідальності. виховання дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, формування в учнівської молоді високої громадянської активності та національної свідомості, причетності до творення сьогодення України та його майбутнього В усіх класах є обов’язковими години спілкування, на яких вивчається Державна Символіка, обереги України, основні закони нашої держави. Частина годин спілкування було проведено в режимі онлайн у зв’язку зі змішаною формою навчання.
Для досягнення мети і завдань, поставлених у цьому напрямку для здобувачів освіти були проведенні різноманітні заходи::
1. Щоденна Хвилина мовчання ( вшанування пам’яті загиблих захисників та захисниць України і мирних жителів
2. Благодійний ярмарок « Підтримаємо ЗСУ» ( вересень- травень)
3.Малюнки на асфальті до Дня миру « Ми – за мирне небо України!» (вересень 2023 року)
4. Плетіння маскувальних сіток (вересень- травень)
5.День Захисників і Захисниць України (01.10.2023року)
Акція « Живі квіти та обереги для воїна». Привітання для захисників, що перебувають у населеному пункті . ( Учні 5А,6А та 9 клас)
Малюнки « Дякуємо нашим захисникам і захисницям» ( 1-4 клас)
Сувеніри та обереги для захисників. (6-9 клас)
Урок мужності « Честь і слава незламним» (Кирильчук Т.П. 10-11 кл.)
Вшанування пам’яті захисників, які загинули, на сільському кладовищі.
Тематична викладка книг в бібліотеці ліцею «День захисників і захисниць України»
6. День української писемності і мови ( 27.10. 2023 року)
Квест « Рекорди української мови»
Конкурс малюнків « Мова наша калинова»
Вікторина « Знавці рідної мови»
Мовний брейн- ринг
7 Відзначення Дня Гідності та Свободи ( листопад 2023 року)
8. День пам’яті жертв Голодомору ( листопад 2023 року)
Урок пам’яті « То був страшний, нелюдський злочин»
Всеукраїнська акція « Запали свічку пам’яті»
9. День Волонтера ( 5 грудня 2023 року)
10. День Збройних сил України (6 грудня 2023 року)
Благодійний флешмоб « Шана місту і селу за підтримку ЗСУ»
11. Флешмоб « Українська хустка»
12. Флешмоб « Моя Соборна і незалежна Україна» ( 22 січня 2024 року)
13. Вшанування пам’яті героїв Крут.
Урок пам’яті «Через Крути у майбуття» (січень 2024року)
14.Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні (лютий 2024 року)
15.День Єднання ( 16 лютого 2024 року)
16.Відзначення Міжнародного дня рідної мови (лютий 2024 року)
17.Виховний захід « День української жінки» (25лютого 2024 року)
18.Виховний захід «Друга річниця повномасштабного вторгнення російських військ на територію України»
19. Проведення Шевченківського тижня ( березень 2024)
20. Заходи до Дня спротиву окупації Автономної республіки Крим та м. Севастополя (лютий 2024 року)
21.День пам’яті та перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні.
Урок мужності « Українці у ІІ світовій війні» ( травень 2024 року)
22.Відзначення Дня Європи ( 9 травня 2024 року)
23.Флешмоб до Дня Вишиванки (травень 2024 року)
24.Свято Останнього дзвоника для учнів 1,4,9,11 класів
Класними керівниками проведено ряд годин спілкування: « Ми – патріоти України», « Моє ім’я – Батьківщина, моє ім’я Україна», «Україна незламна, сильна, єдина» (10Б Пахольчук З.В.), « Незламні захисники України:від козаків до ЗСУ», «Бабин Яр: дорога смерті. Історична правда», « Краса і біль України», «Мова- талісман людини та нації», « Єдина країна- єдиний народ». « Шануймо пам’ять про подвиг» ( 10А Дрончак Л.Г.), « Патріотизм має два кольори», « Слава вам, воїни України!», «Наша армія – наша гордість»,
« Революція Гідності. Сучасна війна», «Захід, Схід одна країна, Це Соборна Україна», « Десять років окупації. Чим ти живеш, Крим?», « У памяті поколінь. Світ допустив фашизм- рашизм», «Обєднанаєвропа- й Україна- колективна безпека» ( 9 кл. Девізорова Л.Ю.), « Ми прагнемо миру», «Ми- діти козацького роду», « Героями не народжуються,героями стають», « Вистояли- переможемо», « Герої живуть поміж нас» ( 8А Ніколюк Є.В.),)
« День захисників і захисниць України» ( 8Б Карпінська Л.А.),« Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил її політ», «Герої не вмирають! Слава вам, воїни!», « Сторінки української історії. Голодомор», « Українська армія – наша гордість», « Європейське майбутнє України», « За покликом серця»
( 7Б Дейничук В.М,), « Ми українці! Живімо, творімо разом, а не по одинці» , « Ми роду козацького діти», « День Соборності та Свободи України»
(7А Мельник А.В.), « Що значить МИР для моєї України», « Що означає стати на захист Батьківщини». « Листопадові трагічні сторінки нашої історії», « Чому важливо пам’ятати?» ( 6Б Чорнобров Т.А.), « Ми діти твої, Україно», « Зморені голодом», « Шлях Гідності і Свободи», « Наша армія- наша гордість», « Рідна мова чиста, як роса» (6 А Сліпун К.А.), « Ми- майбутнє твоє, Україно», « Моє село- частинка України», « Героями не народжуються- героями стають», « Герої не вмирають», « Ми – патріоти своєї країни», « Хто такий доброволець?» ( 5 кл. Вигівська І.А.).
Крім цього учні школи взяли участь в різноманітних конкурсах, акціях, операціях: У закладі освіти проведено акції:
Акція «5 картоплин»
«Запали свічку пам’яті»
«16 днів проти насильства
« Вітаємо Захисників» ( жовтень 2023)
« Молочні продукти для захисників» ( жовтень2023)
« Збери кришечки» ( листопад – грудень 2023)
« Зігрій теплом Захисника» ( 27.11-01-12.2023, 01.04-05.04.)
«Квітни. Допомагай. Перемагай» ( висадка троянд)
Здобувачі освіти на волонтерських засадах були залучені до виготовлення плетіння маскувальних сіток для наших захисників.
Систематично проводиться просвітницька робота щодо правил поведінки здобувачів освіти в умовах воєнного стану.
Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Для більш ефективного виховного впливу на дітей вони працюють за планами виховної роботи. Координаційним центром роботи класних керівників є шкільне методичне об’єднання класних керівників
На засіданнях методичного об’єднання класних керівників вивчено алгоритм дій класного керівника щодо запобігання та протидії домашньому насильству в умовах воєнного стану, при виявленні випадку жорстокого поводження з дитиною, розглянуто різні варіанти дій: коли класний керівник має підозру на жорстоке поводження з дитиною, або є реальна загроза його виникнення, у випадку, коли до класного керівника звернулась дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, коли класний керівник став свідком жорстокого поводження з дитиною та інші. Практичним психологом разом із класним керівниками та вчителями-предметниками систематично проводиться інформаційно- просвітницька робота щодо формування ненасильницьких моделей поведінки серед дітей та молоді.
У ліцеї проводилась година спілкуваня: понеділок 9.20-5кл, 6А,7А,7Б, 8А,
9-11 кл.; четвер 9.20- 8Б клас; п’ятниця 14.55 -6Б клас
Виховна робота в закладі освіти спрямована на формування ціннісного ставлення і судження школярів, вміння вибудовувати доброзичливі і толерантні стосунки з учасниками освітнього процесу.
Систематично проводиться просвітницька робота щодо подолання негативних явищ (булінг, домашнє насильство, кримінальні правопорушення) та правил поведінки здобувачів освіти в умовах воєнного стану. З метою профілактики булінгу (цькуванню) та кібербулінгу, формування толерантної поведінки та вирішення конфліктних ситуацій мирним шляхом у ліцеї проведено зустрічі з ювенальним офіцером поліції, розглянуто дане питання на загальношкільних батьківських зборах та зборах класу.
З метою запобігання та профілактики кримінальних правопорушень у ліцеї ведеться тісна співпраця з представниками органів ювенальної превенції, службою у справах дітей. Уся робота спрямована на попередження правопорушень та негативних впливів під час війни. Практичним психологом, класними керівниками проводиться індивідуальна корекційна робота з учнями, які мають ознаки агресивної поведінки, проводиться інформаційно- просвітницька робота з батьками.
16 листопада проведена зустріч учнів з працівниками Хмільницького РВП ГУНП з метою профорієнтації та попередження правопорушень. Представниками медицини катастроф проведено практичний курс домедичної допомоги в екстрених випадках, які можуть виникнути в умовах воєнного стану.
12 березня відбулася зустріч учнів 7,8, 9 класів з працівниками бюро « Правової допомоги» на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх»
24 квітня відбулася зустріч учнів 6,7,10,11 класів з працівниками Хмільницького РВ ДУ на тему « Вплив шкідливих звичок на здоров’я»
Згідно плану заходів з превентивного виховання усю роботу з учнями було спрямовано на роз’яснення Конституції України, інших правових документів та програм. У закладі освіти працює Рада профілактики правопорушень. У І семестрі проведено чотири засідання (протокол №1 від 16. 09. 23р. та протокол №2 від 30.11.23р., протокол №3 від 16.02.24, протокол № 4 від 26.04.24р.) на яких були розглянуті питання щодо попередження правопорушень, злочинів та правила норм поведінки в освітньому середовищі. Проведено акцію «16 днів проти насильства» (наказ № 195від 15.11.23р.) З метою зменшення проявів насильства та та жорстокості в учнівському середовищі у школі створено службу розв’язання конфліктів (Наказ № 194 від 21.11.18р.)
Із метою формування в молодого покоління бажання вести здоровий спосіб життя, надання учням належної освіти з питань збереження здоров’я класні керівники проводять інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на популяризацію здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок та девіантної поведінки.
Класні керівники провели ряд годин спілкування: « Психотропні і наркотичні речовини- шлях у прірву» (5-11 класи), « Моє життя важливе»
« Що таке шкідливі звички і як вони виникають?. « Хочеш бути сучасним- будь здоровим» ( 5 кл. Вигівська І.А.), « Дбаємо про здоров’я» (6А Сліпун К.А.), « Життя твій шанс- цінуй його» ( 7А Мельник А.В.), «Ми – за здоровий спосіб життя: наркотики шлях до прірви», « Здоровя мати- вік біди не знати» ( 7Б Дейничук В.М.), « За здоровий спосіб життя» ( 8А Ніколюк Є.В.), « Не піддавайся спокусі», « Ні- шкідливим звичкам», « Якщо хочеш бути здоровим» (9 кл. Девізорова Л.Ю.), « Здоровий спосіб життя- це модно»
( 10А Дрончак Л.Г.)
У роботі ліцею велика увага приділена психологічній допомозі учасників освітнього процесу. З метою охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки практичним психологом у кожному класі проводяться години психолога, тематичні кола, акції, які сприяють виконанню державних та регіональних програм. Надаються консультації, проводиться корекційна робота з ВПО. Здійснюється просвітницька робота з усіма учасниками освітнього процесу ( виступи на педрадах, батьківських зборах, онлай – зустрічах). Створено групи самодопомоги для дітей, батьки яких в ЗСУ. Проводиться робота через « Телефон довіри» та « Скриньку довіри»
Класними керівниками проведено урок ментального здоров’я « Ти як? Давай поговоримо»
Питання безпеки та забезпечення рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та організації безпечного освітнього середовища в ліцеї
проведено місячник цивільного захисту під час якого відбулася зустріч учнів з працівниками ДСНС, розглянуто теми щодо мінної та пожежної безпеки, правил поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів та правил дорожнього руху. (08.09., 16.10)
Класними керівниками проведено вступні інструктажі з правил поведінки під час повітряної тривоги, провели бесіди та інструктажі з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами, невідомими предметами та правила поведінки у надзвичайних ситуаціях попередження дитячого травматизму, збереження життя і здоров’я учнів. Щотижня проводились бесіди з безпеки життєдіяльності, відповідно до переліку тем. Проведено тиждень безпеки життєдіяльності (листопад – травень)
Відповідно до листа МОН від 03.12. 2023 р. №1/19632-23 « Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час зимовихканікул» класними керівниками були проведені інструктажі щодо дотримання правил поведінки у період воєнного стану, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, напередодні літніх канікул
З метою покращення психологічного стану дітей під час війни, зняття емоційної напруги, виховання гуманного ставлення до тварини у ліцеї проведено уроки доброти, години спілкування, онлай ігри, переглянуто пізнавальні відеоматеріали « Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»
Класними керівниками проведено бесіди та години спілкування: « Твори добро, бо ти людина, як допомогти чотирилапим друзям» ( 1-4 клас) « Як я можу допомогти бездомній тварині» (6Б Чорнобров Т.А.),« Брати наші менші та друзі безслівні» ( 7Б Дейничук В.М.), « Я і мої чотирилапі друзі» ( 7А Мельник А.В.), « Захист тварин – справа честі людини.» ( 10 А Дрончак Л.Г.)
Протягом навчального року питання виховної роботи розглядалось на нарадах при директору, на засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичного об’єднання класних керівників, класних батьківських зборах.
У школі також діє учнівське самоврядування. З метою зміцнення учнівського колективу, розвитку громадської активності учнів, забезпечення якості кожного з них в управлінні справами класу, школи налагоджено роботу міністерств: дисципліни і порядку, преси та інформації, спорту , роботи з молодшими школярами, культурно- масової роботи та навчання. Учнівське самоврядування має президентську форму організації. Президентом школи була учениця 10А класу Анна Гуцал.
Робота з профілактики правопорушень
Протягом 2023-2024навчального року в школі проводилась систематична робота з профілактики правопорушень.
На початку І семестру була проведена робота з соціальної паспортизації класів: визначені пільгові категорії учнів.
Організований постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.
Була спланована робота Ради профілактики правопорушень та організована робота з учнями, які мають девіантну поведінку. Проводиться робота по протидії випадків булінгу та різних форм насилля.
Облік дітей і підлітків шкільного віку
Організовано роботу вчителів з проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку. Перевіркою встановлено, що всі діти шкільного віку охоплені навчанням. У закладі протягом кількох років діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять.
Працевлаштування випускників 9-х , 11-х класів.
Всі випускники 9-х, 11-х класів охоплені повною загальною середньою освітою.
Медичне обслуговування в школі здійснюється медичною сестрою – Степанюк Л.Б.
Спортивно – оздоровча робота та викладання фізичної культури
В школі є відповідна спортивна база: 2 спортивні зали , є обладнані спортмайданчики.
На спортивній базі школи займаються спортивні секції спортивної школи, протягом І семестру проводились міжшкільні спортивні змагання з різних видів спорту.
Охорона праці.
Робота педагогічного колективу Уланівського ліцею та філій з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та наказу МОН « Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 1669 від 26.12.2017 року.
Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в ліцеї та філіях знаходиться під щоденним контролем адміністрації Уланівського ліцею та завідувачів філій.
На початок 2023-2024 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, акт санітарно-технічного стану Уланівського ліцею та філій, акт готовності укриттів Уланівського ліцею та Воронівської гімназії філії, Рибчинецької гімназії філі, Пагурецької гімназії філі, Тарасковецької гімназії філії.
На засіданні педради (протокол № 1 від 31 серпня 2023 року) затверджено план роботи Уланівського ліцею та філій на 2023-2024 навчальний рік, де передбачено розділ « Охорона життя і здоров’я дітей. Охорона праці». Робота працівників Уланівського ліцею та філій ведеться згідно посадових обов’язків працівників, інструкцій з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності затверджених наказом по Уланівському ліцею від 01.11 2022 року. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці.
У наказі по школі від 01.09.2023 року «Про організацію роботи з охорони праці в 2023-2024 н.р.», передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство й пожежну безпеку в ліцеї тощо.
У Уланівському ліцеї та філіях є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників і учнів школи.
Організація роботи з охорони праці контролюється директором закладу та завідувачами філій. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до інструкції та листа МОН України «Про вивчення правил охорони праці працівниками освіти»; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників ліцею та філій ; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків, майстерень і контроль за її діяльністю; контроль за виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці». Також у ліцеї створена й постійно діє комісія з питань охорони праці. Така система контролю адміністрації ліцею та філій у співпраці з колективами дає можливість цілеспрямовано вирішувати питання безпеки й життєдіяльності .
Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією ліцею та представниками трудового колективу розроблений Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками ліцею своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.
Питання охорони праці обговорювалися на нарадах при директору:
Протокол № 1від 31.08.2023 року, №2 від 31.08.2023 року , № 3 від 04.09.2023 року, протокол № 5 від 11.09.2023 року, № 6 від 09.10.2023,
Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів ліцею та філій в кабінетах , інформатики, майстернях, спортзалах передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком лабораторних і практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з техніки безпеки й охорони праці.
Випадків травматизму виробничого характеру серед працівників Уланівського ліцею та філій не зафіксовано. В останні 2-3 дні навчання перед канікулами проводиться цикл комплексних бесід з усіх видів дитячого травматизму.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.
Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи Уланівського ліцею. Для попередження поширення ГРВ, коронавірусної хвороби, проведені бесіди з учнями ліцею та філій , що перебувають на очній та змішаній формі навчання, про правила перебування в ліцеї та гімназіях, особистої гігієни . В школі виданий наказ від 31.08.2023 «Про порядок організації освітнього процесу в Уланівському ліцеї та філіях» . Успішним є поєднання роботи з охорони життя й здоров’я з проведенням занять із цивільного захисту та надзвичайних ситуацій. В класах , які навчаються на очній формі, класними керівниками перед початком уроків , проведено інструктажі щодо дій учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, а саме відпрацьовано алгоритм дій при сигналі « УВАГА, ВСІМ! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!» . Усі учні ознайомлені з правилами перебування в укриттях. Питання безпеки та забезпечення рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та організації безпечного освітнього середовища в ліцеї проведено місячник цивільного захисту під час якого відбулася зустріч учнів з працівниками ДСНС, розглянуто теми щодо мінної та пожежної безпеки, правил поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів та правил дорожнього руху. Класними керівниками проведено вступні інструктажі з правил поведінки під час повітряної тривоги, попередження дитячого травматизму, збереження життя і здоров’я учнів. Щотижня проводились бесіди з безпеки життєдіяльності, відповідно до переліку тем. Проведено тиждень безпеки життєдіяльності (листопад ).
Відповідно до листа МОН від 03.12. 2023 р. №1/19632-23 « Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час зимових канікул» класними керівниками були проведені інструктажі щодо дотримання правил поведінки у період воєнного стану, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, напередодні різдвяних та новорічних свят.
Учні 1-11-х класів Уланівського ліцею та 1- 9 класів філій пройшли медичний огляд лікарями-фахівцями. Періодично учні 1—11-х класів проходять перевірку на педикульоз.
Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівель ліцею та філій
Матеріально – технічна база школи.
У 2023-2024 навчальному році територія школи підтримувалася у належному санітарному стані. Школа має огородження, але не по всьому периметру.
В школі є 2 корпуси. В корпусі початкової школи навчається 5 початкових класів.
Всі класні кімнати початкових класів забезпечені новими меблями.
В корпусі основної школи навчається 12 класів, атестовано 4 кабінети: 2 математичних класи, 2 компютерних класи. Обладнано інклюзивно ресурсну кімнату. З дітьми з особливим освітніми потребами проводяться додаткові оплачувані корекційно-розвиткові заняття згідно укладених угод з фахівцями, вартість заняття 118 грн 03 коп.
У класних кімнатах та кабінетах меблі знаходяться в задовільному стані. Частина меблів, що потребує незначного ремонту, ремонтується власними силами. Протягом року школа отримала дидактичне обладнання для 5-6 класів НУШ за рахунок державних коштів.
Шкільна їдальня розрахована на 90 місць. Обладнана сучасним, новим обладнанням,. . Наш заклад , відповідно до Постанови Кабміну отримав як опорний заклад кошти від міжнародної організації ЮНІСЕФ за які нами було закуплено меблі для облаштування шкільної їдальні.
Наразі зараз розпочались роботи по капітальному ремонту системи опалення та приміщень їдальні Уланівського ліцею : обідній зал, гарячий цех, санітарна кімната та мийний відділ. . Закуповувались запчастини до шкільних автобусів. У зв’язку з передачею одного з автобусів на потреби ЗСУ, ліцей орендує автобус МЕРСЕДЕС для підвозу учнів . Заклади освіти повністю забезпечені дезінфікуючими засобами . В школі забезпечується питний режим шляхом використання індивідуальних ємностей з водою, контроль за якістю питної води здійснюється представниками санітарно-епідеміологічної служби, відповідні висновки наявні. В закладі використовується протипожежна сигналізація , яка виконує функцію оповіщення при повітряній тривозі.
Протипожежне обладнання (первинні засоби пожежогасіння) знаходиться в задовільному стані.
. Система електропостачання знаходиться в задовільному стані.
Опаленням школи здійснювалось новою твердопаливною котельнею, яка працює на дровах. Ремонтні роботи в закладах проводились матеріалами, які закуповувались ліцеєм. Також нашому закладу була надана благодійна допомога : вогнегасники 4 шт., пледи синтетичні -120шт., , ліхтарики, аптечки 5шт, пластикові контейнери- 10 шт,, біотуалет, обігрівачі, термоси для води. Все поставлено на облік бухгалтерії відділу освіти.
Протягом 2023-2024 н. р. наші заклади взяли участь у проекті « Шкільний бюджет». Наш проект « Букросинг» зайняв третє місце . Також ми взяли участь у проекті « Квітни. Збирай. Перемагай» . Ми отримали біля 100 кущів троянд, які працівники та учні 10-11 класів висадили на території ліцею та філій.
Організація харчування школярів.
Протягом 2023-2024 навчального року було організовано гаряче харчування для учнів пільгових категорій та за рахунок батьківських коштів.
Кухарі харчоблоку мають санітарні книжки, своєчасно проходять медичне обстеження. Їдальня була в основному забезпечена необхідною кількістю маркірованого посуду, миючими засобами, закуплено посуд .
Робота бібліотеки
У 2023-2024 навчальному році робота шкільної бібліотеки велась згідно з річним планом роботи закладу та річним планом роботи шкільної бібліотеки. Навчальний процес був в основному забезпечений підручниками, протягом року заклад отримував підручники для 5-6 класів , а за потреби використовувались е-підручники . Згідно з чинними програмами учні одержали комплекти підручників. Методичну допомогу вчителі одержують завдяки мережі інтернет , курсової підготовки та методичним посібникам , періодичним виданням. Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмовою літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей, бере участь у виставках, Українець Г.М. проводить бібліотечні уроки, усні журнали, літературні вікторини, ігри, конкурси, тематичні огляди літератури.
==================================================================
Звіт директора про роботу Уланівського ліцею Уланівської сільської ради
у 2022/2023 навчальному році
Відповідно до Закону України « Про освіту» , « Про повну загальну середню освіту», з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття рішень запроваджене щорічне звітування керівників закладів загальної середньої освіти про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю.
У 2022/2023 навчальному році робота педагогічного колективу закладу була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Державних стандартів початкової та базової середньої освіти, Перспективного та річного плану роботи закладу, Стратегії розвитку закладу та інших чинних законодавчих та нормативних документів. Уланівський ліцей Уланівської сільської ради є опорним закладом у складі якого функціонують філії:
1.Воронівська гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради ;
2. Рибчинецька гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради;
3. Пагурецька гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради;
4. Тарасковецька гімназія філія Уланівського ліцею Уланівської сільської ради
Контингент
Станом на 31.05.2023 року всього навчається 566 учнів (в т.ч. – 199 учнів у філіях, 367 в ліцеї ), сформовано в ліцеї 18 класів.
Всього 1-их класів – 6, навчається – 47 учнів ( в т. ч. у філіях- 17 учнів): в початковій школі- 106 учнів, в основній школі 194 учнів, в старшій школі – 67 учнів.
Середня наповнюваність класів – 16 учнів ( в Уланові- 21 учень).
Кадри
Всього вчителів (без сумісників) – 86 чол. ( в т. ч. 46- у філіях).
Повну вищу освіту мають – 80 учителів.
Харчування : відповідно до рішення 8 сесії Уланівської сільської ради № 790 від 06.10.2022 «Про звільнення всіх учнів від плати за харчування в закладах загальної середньої освіти на території Уланівської територіальної громади» усі учні , які навчались на змішаній формі навчання харчувались безкоштовно ( 328 учнів ). Меню включало булочки, гарячі напої.
Підвезення
Підвозиться 75 учнів (100 %)
Підвозиться 14 учителів ( 80%) до ліцею та філій.
Експлуатується шкільних автобусів –1 од.
Експлуатується найманих автобусів – 1од.
Мова навчання – українська.
Педагогічним колективом Уланівського ліцею Уланівської сільської ради проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. Охоплено навчанням 100 % учнів. На всіх дітей, які з різних причин продовжують навчатися за межами нашого закладу, своєчасно оформлені відповідні документи.
У 2022-2023 н.р. в закладі працює 3 класи з інклюзивної формою навчання – !-й, 4-й клас та 6-Б клас, у Воронівській гімназії філії, Пагурецькій гімназії філії, Тарасковецькій гімназії філії створені класи педагогічного патронажу.
В Уланівському ліцеї працювала група подовженого дня , в якій перебували учні, що потребували підвозу та за заявами батьків.
Залишається викликом для діяльності педагогічного колективу в цьому навчальному році продовження військового правового стану . Відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», наказів Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», вимог статті 13 та 17 Закону України “Про охорону праці”, пункту 1 розділу IV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 100/31552, постанови КМУ від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», . наказу МОН від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» лист державної служби України з надзвичайних ситуацій від 14.06.2022р. № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти», листа МОН від 26.07.2022 № 1\8462-22 « Методичні рекомендації щодо початку навчального 2022-2023 н.р.», згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 р. за № 703/23235:
Організовано освітній процес у Уланівському ліцеї в 2022-2023 н.р у формі навчання : інституційна ( очну, дистанційна) у змішаному форматі , індивідуальну форма ( педагогічний патронаж, передбачивши екстернат, сімейну форму освіти) , інклюзивне навчання за денною формою здобуття освіти. У філіях:
У Пагурецькій гімназії філії в очній формі.
У Тарасковецькій гімназії філії з початку ІІ семестру освітній процес здійснювався в змішаній формі, з лютого 2023 року
У Рибчинецькій гімназії філії та з травня 2023 року
У Воронівській гімназії філії освітній процес здійснювався також в змішаній формі.
Підчас дистанційного освітнього процесу вчителями закладів освіти використовувались:
1.1. Елементи технологій дистанційного навчання, зокрема проведення он лайн уроків з використанням електронних додатків MEET, дошку «MIRO», «Jamboard», « Друзі Полліанни» , використання освітніх платформ ВШО, «Всеосвіта», «НаУрок» , EDеra , шляхом створення груп вчитель предметник – класний керівник – учні класу у Viber, телефонний режим учень-вчитель ;
1.2. Розміщенням завдань для самостійної роботи учнів на сайті школи, у мережі Facebook, надсилались через Skype, Viber , GOOGL class тощо;
2. Педагогічними працівниками:
2.1. Здійснено аналіз календарно – тематичного планування. Для компенсації втрат підчас дистанційного навчання проводились індивідуальні консультації та обов’язкове повторення вивчених тем.
2.2. Для отримання зворотного зв’язку з учням використовувалися Viber – групи із вчителями та учнями, Zoom конференція з учасниками освітнього процесу, сайт школи, електронна пошта.
2.3. Усі завдання , які виконувались самостійно учнями вчителями закладу проаналізовано та оцінено.
Результати дистанційної роботи переносились до класних журналів. Учні 4 і 9 та 11 класів були звільнені від ДПА, про що видано відповідні накази та зроблено записи в класних журналах.
Протягом цього навчального року у нашому закладі навчались діти внутрішньо переміщених осіб . Станом на 31.05. навчальний рік завершило 13 учнів з числа внутрішньо переміщених. За заявами батьків були учні, які навчались дистанційно. Робота учнів була проаналізована вчителями та оцінена. У класах, де навчались тимчасово переміщені учні вчителі дотримувались гнучкості в доборі навчально-методичного забезпечення освітніх програм закладів загальної середньої освіти.
Також за межами України перебували 15 учні нашого закладу, які також виходили на он-лайн уроки, виконували завдання учителів та писали контрольні роботи .
Практичним психологом Гамагою Т.П. проводився психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу, проводились уроки психологічної допомоги учням Уланівського ліцею та філій згідно розкладу та запитів. Вчителями початкових класів проводились мотиваційні п’ятихвилинні “ранкові зустрічі”, зокрема й психологічні хвилинки для учнів усіх вікових категорій.
Протягом 2022-2023 н.р. наш заклад був включений до апробації системи по самооцінюванню evalued. Наш заклад з філіями проводив само оцінювання з управлінської діяльності. Результата нашої спільної роботи був загалом достатній.
З вересня 2022 року в закладах освіти Уланівської ТГ почалось впровадження е-документації ( журналів). Задля підтвердження результатів освітньої діяльності паралельно велись і паперові журнали.
Методична робота
Методична робота з педагогічними кадрами.
Якість освітнього процесу, його результати залежать від учителя, його теоретичної підготовки та методичної майстерності. У процесі методичної роботи здійснюється підвищення науково-методичного рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій, їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження в освітянську практику передового педагогічного досвіду в умовах Нової української школи та використання різних форм здобуття освіти.
У 2022- 2023 навчальному році педагогічний колектив розпочав роботу над новою методичною темою «Формування життєвої компетенції учасників освітнього процесу в умовах НУШ», розрахованої на п’ять років.
Ліцей працює як комунальний заклад Уланівської територіальної громади. Відповідно до структури методичної роботи в ліцеї функціонували методичні об’єднання учителів початкових класів та класних керівників. Усі інші педагогічні працівники брали участь у методичних обєднаннях, що працюють у територіальній громаді.
На засіданнях методичних об’єднань розглядалися питання про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі процесі, питання роботи з обдарованими дітьми, питання мотивації навчальної діяльності школярів, питання розвитку у школярів уваги, пам’яті, творчих задатків, особистісно-орієнтованого навчання, розв’язувалися проблеми роботи з дітьми інклюзивної освіти, вивчалася документальна база та особливості роботи педагогічних працівників у Новій українській школі.
Були проведені засідання методичної ради Уланівського освітнього округу, інструктивно-методичні наради керівників МО, на яких розглядалися актуальні питання освітнього процесу.
Аналіз проведеної методичної роботи показав, що педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності в цілому зумів реалізувати мету, яка була поставлена на початку навчального року у справі навчання та виховання здобувачів освіти.
Під час роботи методичних об’єднань опрацьовувались нормативні документи, вчителі ділились досвідом роботи з питань впровадження інноваційних, інформаційно-комунікаційних технологій на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу та природничо-математичного, у початкових класах; з питання виховання у школярів національної самосвідомості, загальнолюдських моральних цінностей, здорового способу життя. Розглядалися питання роботи із обдарованими дітьми, а також із дітьми, що потребують додаткової педагогічної уваги, питання інклюзивного навчання.
Постійно проводились інструктивно-методичні наради для вчителів, що охоплюють усі ділянки роботи із дітьми в ліцеї,зокрема, опрацьовувалася Інструкція з ведення ділової документації, Критерії оцінювання навчальних досягнень школярів, Положення про інклюзивного навчання,Положення про дистанційну освіту, накази й листи Міністерства освіти і науки України.
У навчальному закладі та філіях була проведена система відкритих уроків з використанням інтерактивних технологій навчання, тестових технологій та методів дистанційного навчання. Свою педагогічну майстерність у веденні інтегрованих уроків показали вчителі початкових класів: Вітюк Н.М.,Сікорська В.Б. Водзінська І.І., Захарчук В.М., Вітюк Л.В.Жданюк М.В.учителі української мови і літератури Бойко Л.О.;учителі англійської мови Мельник Ю.М., Шевцова Л.І..; учителька географії Карпінська Л.А., історії – Білошкурська Л.В., біології – Гутнік Т.М., трудового навчання – Мельник А.В..Під час проведення методичних обєднань з української мови і літератури дали майстер-клас колегам ОТГ щодо використання інноваційних технологій на уроках та поділилися досвідом щодо підготовки учнів до складання ЗНО (НМТ). Протягом 2022 – 2023 навчального року поповнився Банк даних авторських уроків вчителів школи.
В Уланівському ліцеї діє методична рада школи, у склад якої увійшли досвідчені педагоги вищої кваліфікаційної категорії: Степанюк В.А., Дейничук В.М., Дрончак Л.Г., Комаровська Т.В., Межвінська О.М., шкільний психолог Гамага Т.П. Зокрема було здійснено рецензування методичних посібників учительки математики Комаровської Т.В. Члени методичної ради беруть участь у підготовці до атестації медпрацівників, надають пропозиції щодо річного плану роботи ліцею.
У ліцеї та гімназіях філіях проводився Тиждень педагогічної майстерності вчителів початкових класів, історії та правознавства, біології, Тиждень права, Тиждень Шевченка, Тиждень безпеки дорожнього руху, заходи до вшанування жертв Голодомору, вшанування пам´яті жертв Чорнобиля, День памяті та примирення, Уроки мужності. Постійно відбуваються заходи щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі.
В 2022-23 н.р. в освітньому закладі відбувалися психолого-педагогічні консиліуми з питань психологічної адаптації школярів-першокласників, учнів 5-х класів. Відбувалися планові засідання Команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами.
Педагоги школи продовжували роботу з обдарованими дітьми. 102 здобувачі освіти взяли участь у першому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, мовних конкурсах імені Т.Шевченка та П.Яцика; 62- у ІІ етапі. Здобувачі освіти Уланівського ліцею посіли 43 призових місця в ІІ етапі олімпіад, отримали грошові винагороди від громади. Три учні: Гуцал Анна, Потуторівський Максим, Моргун Тетяна – стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, стипендіатами Уланівської громади.
Учні 1- 7 класів нашого ліцею взяли активну участь у математичному конкурсі «Кенгуру», 1- 10 класів – у Міжнародному конкурсі до Дня Європи, конкурсі талантів «Зіркова мрія»; конкурсі читців віршів Ліни Костенко.
У цілому рівень педагогічної майстерності вчителів школи помітно виріс. У цьому значну роль відіграла система методичної роботи, яка проводилася у школі, хоча є методичні питання , на які необхідно звернути увагу у новому навчальному році. Зокрема ,це стосується удосконалення форм та методів підготовки учнів випускних класів до ЗНО.
У 2022-23 н.р. проводилася чергова атестація педагогічних працівників. Результати атестації показали, що методична робота виконала свою стимулюючу функцію. Було підтверджено кваліфікаційну категорію „Спеціаліст вищої категорії” вчителям: історії та правознавства Білошкурській Л.В., початкових класів Тимощук Є.В., української мови Бойко Л.О., трудового навчання і технологій Мельник А.В. присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» учительці біології , географії та курсу «Пізнаємо природу» Гутнік Т.М. Підтверджено педагогічне звання «старший учитель» Гнатюк Г.М., присвоєно таке ж звання учителькам Мельник Ю.М. та Мельник А.В. Атестаційна комісія І рівня підтвердила кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» учителям: Жданюку М.В., Земляній О.С., Мельник Ю.М., Карпінській Л.А., Вітюк Н.М., Захарчук В.М., Шевцовій Л.І., Водзінській І.І., Сікорській В.Б., Нагорнюк Л.І. Атестаційна комісія І рівня підтвердила ІІ кваліфікаційну категорію Шатківській А.Г. присвоїла ІІ кваліфікаційну категорію учительці англійської мови Процюк М.М., яка атестувалася вперше.
У ліцеї відбувається щорічну атестацію навчальних кабінетів згідно Положення, прийнятого у 2021 році. У 2022/2023 навчальному році атестовано 2 кабінети інформатики і два кабінети математики. Особливо відзначимо роботу вчительки математики Ніколюк Є.В. щодо наповнення кабінету .
У 2022-23 навчальному році всі педагогічні працівники продовжують щорічну курсову підготовку в обраних ними суб’єктах, які мають на те відповідні ліцензії. Закінчення курсової підготовки має відбутися відповідно до постанови Кабінету Міністрів не пізніше 25.12. поточного року.
Кадрове забезпечення.
На початок 2022-2023 навчального року педагогічний колектив Уланівського ліцею з Філіями нараховував 86 вчителів, з них 35 вчителів ( основних працівників) в Уланівському ліцеї та 2 вчителі працюють за сумісництвом, в школі працює практичний психолог, три асистенти вчителя, директор ліцею, заступник директора з навчально-виховної роботи, заступник директора з виховної роботи, завідувачі філій та заступник завідувача філією.
Робота з обдарованими учнями.
У 2022/2023 навчальному році вчителі закладу продовжили працювати з обдарованими дітьми. Це підтверджено результатами І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та результатами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад , Міжнародного конкурсу з української мови ім.. П. Яцика, Мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка . Не зважаючи на військовий стан у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 102 учасники з них 43 переможці. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 43 учасники з них 42 переможці. За підсумками ІІІ етапу :
ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій зайняв учень 9 класу Потуторівський Максим, вч. Комаровський В.У. , ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з правознавства зайняв учень 9 класу Потуторівський Максим, вч. Ткачук О.І., ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання зайняла учениця 9 класу Гуцал Анна, вч. Мельник А.В. , Присяжнюк Валерія , учениця 10-Б класу призер 13 Міжнародного мовно-літературного конкурсу Учнівської та студентської молоді ім.. Т.Г. Шевченка, Моргун Тетяна , учениця 10-Б класу призер ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад вч. Дейничук В.М., учні стали нашими стипендіатами . Переможці ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад отримають одноразову грошову винагороду І місце – 500грн, ІІ місце-300 грн, ІІІ місце-200 грн. Вчителі, які готували учнів , переможців теж отримають грошові винагороди. Також наш заклад продовжує брати участь у проекті « Технологічне майбутнє Вінниччини» вч. Тернавський О.Я., на базі 5 класу працює гурток по робототехніці. Учениця 11-А класу Ткач Тетяна взяла участь у обласному конкурсі « Зіркова мрія» та отримала Подяку.
Навчально-виховна робота
Станом на 31 травня 2023 року в закладі навчалося 566 учнів, з них 188 у філіях .
Учні , випускники початкової школи НУШ, отримали Свідоцтво по початкову освіту.
Замовлено та отримано свідоцтв про базову середню освіту 51 , з них 9 з відзнакою у ліцеї та 3 у філіях. Замовлено свідоцтв про повну загальну середню освіту – 34, з них з відзнакою – 3, Девізорова Анна, Мальвана Вікторія, Мельник Анастасія будуть нагороджені Золотою медаллю за відмінні результати у навчанні.
Похвальними листами були нагороджені 33 учні, Похвальними грамотами – 23 учні.
Всі учні 1-8-х та 10-х класів переведені до наступного класу. За заявами батьків учні 9 класу будуть переведені до 10 класу або випущені зі школи.
Внутрішкільний контроль здійснювався відповідно до плану роботи закладу освіти. Проводились щотижневі наради при директору, при заступнику директора з навчально-виховної роботи, з завідуючими філіями щомісячно про що складені відповідні протоколи. Згідно плану роботи ліцею видавались накази з основної діяльності, кадрові накази тривалого зберігання, кадрові накази тимчасового зберігання , накази руху учнів, адміністративно господарські накази.
Виховна робота
В жорстоких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть важливе завдання – об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки. Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції Нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має грунтуватися на цінностях.Враховуючи завдання національного,патріотичного виховання, визначені в Кон¬цепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховна робота педагогічного колективу була підпорядкована темі : «Виховання громадянина і патріота незалежної України»
Головне завдання педагогічного колективу було спрямоване на формування громадянина-патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних звичок і засад здорового способу життя.
Пріоритетним напрямком виховної роботи у
2022-2023 н.р. у період воєнного стану було національно- патріотичне виховання, зокрема військово- патріотичне виховання.
Військово- патріотичне виховання втілювалось в життя закладу освіти через ряд заходів, годин спілкування спрямованих на розуміння учнями громадянського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів та правової відповідальності.виховання дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, формування в учнівської молодівисокої громадянської активності та національної свідомості, причетності до творення сьогодення України та його майбутнього В усіх класах є обов’язковими години спілкування, на яких вивчається Державна Символіка, обереги України, основні закони нашої держави. Більшість заходів і годин спілкування було проведено в режимі онлайн у зв’язку зі змішаним навчанням.
Для досягнення мети і завдань, поставлених у цьому напрямку для здобувачів освіти були проведенні різноманітні заходи:
Свято Першого дзвоника для учнів 1 і 11 класів
Перший урок « Ми українці: честь і слава незламним»
Виставка квітів«Діти України просять миру»
Онлайн привітання до 660–чя села «Чарівний Уланів»
(вересень 2022року)
Акція «З вами наші серця» ( Допомога для Захисників)
( 2022 -2023 н.р.)
Вернісаж малюнків до Дня миру « Ми за мирне небо України»
(вересень 2022 року)
Урок мужності до дня захисників і захисниць України «Мужність і відвага крізь покоління»(14.10.2022 року)
День української писемності та мови( листопад 2022 року)
Вшанування пам’яті жертв Голодомору (листопад 2022 року)
День Збройних Сил України. (грудень 2022 року)
День Волонтера (грудень 2022року)
Флешмоб «Українська хустка» 7-11 класи (грудень 2022року).
День Соборності України(січень 2023 року)
Вшанування пам’яті героїв Крут. Урок пам’яті «Через Крути у майбуття» (січень 2023 року)
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні (лютий 2023 року)
День Єднання ( 16 лютого 2023 року)
Відзначення Міжнародного дня рідної мови (лютий 2023 року)
День Гімну 10 березня 2023 року)
День спротиву окупації Автономної республіки Крим та м. Севастополя (березень 2023 року)
День пам’яті та перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні. Урок мужності « Українці у ІІ світовій війні»
Відзначення Дня Європи (травень 2023 року)
Проведення Дня Вишиванки (травень 2023 року)
Свято Останнього дзвоника для учнів 1,4,9,11 класів
Класними керівниками проведено ряд годин спілкування:
« Ми українці: честь і слава незламним»» (1–11класи), « Голодомор- трагічні сторінки історії» (1-11 класи), « Сторінками немеркнучих Крут» (5-11класи), «Герої не вмирають» (5-11 класи), « Чорнобильська трагедія крізь роки» (5-11 класи), «Я люблю Україну!», « Україна починається з тебе» ( 5А Сліпун К.А.), « Чому так важливий мир для нас сьогодні», « Що означає захищати Україну», « Що я знаю про гідність і свободу», «Що означає для мене любити Батьківщину» (5Б Чорнобров Т.А.), « Рідна мова чиста як роса» (6А Мельник А.В.), « Слава вам, герої», «Армія героїв», « А ми тую червону калину підіймемо», «Вони для нас вибороли життя»-День українського добровольця»( 6Б Дейничук В,М,), « Мир на замлі – це щастя і радість в очах», «Обличчя війни», «Українські герої усіх часів», «Є така професія Батьківщину захищати», « Завдяки їм – ми живі» (7А Ніколюк Є.В.), «Підтримаєм наших воїнів», «Мова – духовний скарб народу» ( 7Б Карпінська Л.А.), «Патріотизм має два кольори», « Слава вам, герої», « Бринить, співає наша мова»,« Наша армія- наша гордість!»( 8 клас Девізорова Л.Ю.), « За мир в усьому світі- це значить за життя!», « Рідний край, що ми живемо Україною зовемо», « Мова- душа народу», « Слава вам, герої!» «Українські обереги: традиційність і сучасність», « В єдності наша сила» ( 9А Дрончак Л,Г.), « Діти мріють жити у вільній країні», « Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність», « На стороні спокою і миру», ( 9Б ПахольчукЗ.В.), « День захисників і захисниць України», « Історія та сучасність рідного краю», «В нашій Україні ми всі єдиний народ» ( 10А Кирильчук Т.П.), « Побажай мені миру», « Бабин Яр: трагедія людства на українській землі», «День української писемності і мови» ( 11Б Ткачук О.І.), «Дякуємо за вашу мужність», « Мова- духовний скарб нації», « Дякую ЗСУ за мирне небо», « Діти єднають Україну», « Я- українець» (11А Вигівська І.А.).
Крім цього учні школи взяли участь в різноманітних конкурсах, акціях, операціях:
Акція «З вами наші серця» (2022-2023 н.р)
«Все для Перемоги!» (2022-2022 н.р.)
Акція «5 картоплин»
«Запали свічку пам’яті»
«16 днів проти насильства»
« Великодній кошик»
Здобувачі освіти на волонтерських засадах були залучені до виготовлення окопних свічок та плетіння маскувальних сіток для наших захисників.
Систематично проводиться просвітницька робота щодо правил поведінки здобувачів освіти в умовах воєнного стану.
Проведено зустріч учнів 7- 11 класів з працівниками служби у справах дітей та мобільною командою гуманітарної організаціїINTERSOSпід час якої розглянуто питання щодо попередження булінгу, поведінки учнів та надання різноманітних послуг здобувачам освіти з питань правової допомоги. (17.02.2023 та 24.03.2023 року). Класними керівниками проведено годину спілкування « Правила поведінки в різних життєвих ситуаціях»
Згідно плану заходів з превентивного виховання усю роботу з учнями було спрямовано на роз’яснення Конституції України, інших правових документів та програм.У закладі освіти працює Рада профілактики правопорушень. Проведено чотири засідання (протокол №1 від 16. 09. 22р. протокол №2 від 30.11.22р., протокол № 3 від 17.02.23 та протокол № 4 від 28.04.23р.)на якихбули розглянуті питання щодо попередження правопорушень, злочинів, правила норм поведінки в освітньому середовищі та розглянуто поради психолога по роботі з учнями схильними до правопорушень Проведено акцію «16 днів проти насильства» (наказ № 202від 21.11.22 р.) та Тиждень правознавства (Наказ №240 від 03.12.22) З метою зменшення проявів насильства та та жорстокості в учнівському середовищі у школі створено службу розв’язання конфліктів (Наказ № 194 від 21.11.18р.)
Із метою формування в молодого покоління бажання вести здоровий спосіб життя, надання учням належної освіти з питань збереження здоров’я класні керівники проводять інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на популяризацію здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок та девіантної поведінкиКласні керівники провели ряд годин спілкування: « Психотропні і наркотичні речовини- шлях у прірву» (5-11 класи), « Моє життя важливе» (5Б Чорнобров Т.А.),«Живи безпечно», « В здоровому тілі- здоровий дух» ( 6Б Дейничук В.М,), «Вплив шкідливих звичок на здоров’я» , « Бережи здоров’я змолоду» (8 клас Девізорова Л.Ю.), « Вся правда про тютюн», «Ні! Шкідливим звичкам» ( 10А Кирильчук Т.П.), «Майбутнє без паління» (7А Ніколюк Є.В.), «Шкідливі звички і моє здоров’я» (10 Б Кравінська Т.В.),« Шкідливі звички, чи життя в задоволення», «Здоров’я цінність нашого життя» (9 Б Пахольчук З.В.), « Хочеш бути сучасним- будь здоровим» (11А Вигівська І.А.)
Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Для більш ефективного виховного впливу на дітей вони працюють за планами виховної роботи.
На засіданнях методичного об’єднання класних керівників вивчено алгоритм дій класного керівника щодо запобігання та протидії домашньому насильству в умовах воєнного стану, при виявленні випадку жорстокого поводження з дитиною, розглянуто різні варіанти дій: коли класний керівник має підозру на жорстоке поводження з дитиною, або є реальна загроза його виникнення, у випадку, коли до класного керівника звернулась дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, коли класний керівник став свідком жорстокого поводження з дитиною та інші.
Класні керівники проводять бесіди з учнями «Булінг. Як уникнути насилля.» «Насильство в школі», «Насильство вдома», «Насильство на вулиці», «Як захистити себе від булінгу?».
Класними керівниками проведено ряд годин спілкування «Вчимося протидіяти насиллю», « Ні ! Булінгу в закладі освіти», «Я маю право…», « Освітнє середовище без насильства» (5-11 класи), «Навички безконфліктної комунікації» (10А Кирильчук Т.П.), «Що таке насильство» (7Б Карпінська Л.А.), « Сім’я- територія захисту і любові», « Освітнє середовище без насильства» (8 клас Девізорова Л.Ю.), «Скажемо булінгу-НІ!» ( 6Б Дейничук В.М.), « Як можна оминути насильство» ( 7А Ніколюк Є.В.), « Насильство та агресія- перший шлях до злочину» ( 11А Вигівська І.А.), «Подолання коняфліктів» (5А Сліпун К.А.)
У зв’язку з воєнним станом та війною особливу увагу приділено психологічному стану дітей в умовах війни. Практичний психолог Гамага Т. П. провела ряд бесід з учнями. Класні керівники провели бесіди та інструктажі з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами, невідомими предметами та правила поведінки у надзвичайних ситуаціях. У закладі освіти проведено Тижні безпеки життєдіяльності ( листопад- травень)
Протягом навчального року питання виховної роботи розглядалось на нарадах при директору, на засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичного об’єднання класних керівників, класних батьківських зборах.
У школі також діє учнівське самоврядування. З метою зміцнення учнівського колективу, розвитку громадської активності учнів, забезпечення якості кожного з них в управлінні справами класу, школи налагоджено роботу міністерств: дисципліни і порядку, преси та інформації, спорту , роботи з молодшими школярами, культурно- масової роботи та навчання. Учнівське самоврядування має президентську форму організації. Президентом школи була учениця 9 класу Анна Гуцал.
Робота з профілактики правопорушень
Протягом 2022-2023навчального року в школі проводилась систематична робота з профілактики правопорушень.
На початку І семестру була проведена робота з соціальної паспортизації класів: визначені пільгові категорії учнів.
Організований постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.
Була спланована робота Ради профілактики правопорушень та організована робота з учнями, які мають девіантну поведінку. Проводиться робота по протидії випадків боулінгу та різних форм насилля.
Облік дітей і підлітків шкільного віку
Організовано роботу вчителів з проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку. Перевіркою встановлено, що всі діти шкільного віку охоплені навчанням. У закладі протягом кількох років діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять.
Працевлаштування випускників 9-х , 11-х класів.
Всі випускники 9-х, 11-х класів охоплені повною загальною середньою освітою.
Медичне обслуговування в школі здійснюється медичною сестрою – Степанюк Л.Б.
Спортивно – оздоровча робота та викладання фізичної культури
В школі є відповідна спортивна база: 2 спортивні зали , є обладнані спортмайданчики.
На спортивній базі школи займаються спортивні секції спортивної школи, протягом І семестру проводились міжшкільні спортивні змагання з різних видів спорту.
Охорона праці.
Робота педагогічного колективу Уланівського ліцею та філій з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та наказу МОН « Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 1669 від 26.12.2017 року.
Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в ліцеї та філіях знаходиться під щоденним контролем адміністрації Уланівського ліцею та завідувачів філій.
На початок 2022-2023 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, акт санітарно-технічного стану Уланівського ліцею та філій, акт готовності укриттів Уланівського ліцею та Пагурецької гімназії філі.
На засіданні педради (протокол № 1 від 31 серпня 2022 року) затверджено план роботи Уланівського ліцею та філій на 2022-2023 навчальний рік, де передбачено розділ « Охорона життя і здоров’я дітей. Охорона праці». Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності затверджені наказом по Уланівському ліцею від 01.11 2022 року. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці.
У наказі по школі від 01.09.2022 року «Про організацію роботи з охорони праці в 2022-2023 н.р.», передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство й пожежну безпеку в ліцеї тощо.
У Уланівському ліцеї та філіях є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників і учнів школи.
Організація роботи з охорони праці контролюється директором закладу та завідувачами філій. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до інструкції та листа МОН України «Про вивчення правил охорони праці працівниками освіти»; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школі; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків, майстерень і контроль за її діяльністю; контроль за виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці». Також у ліцеї створена й постійно діє комісія з питань охорони праці. Така система контролю адміністрації ліцею та філій у співпраці з колективами дає можливість цілеспрямовано вирішувати питання безпеки й життєдіяльності .
Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією школи й трудового колективу розробляється Колективний договір, у якому мають бкти визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками ліцею своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.
Питання охорони праці обговорювалися на нарадах при директору:
Протокол № 1від 31.08.2022 року, №2 від 31.08.2022 року , № 3 від 01.09.2022 року, протокол № 5 від 08.09.2022 року, № 6 від 12.10.2022,
Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів ліцею та філій в кабінетах , інформатики, майстернях, спортзалах передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком лабораторних і практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з техніки безпеки й охорони праці.
Випадків травматизму виробничого характеру серед працівників Уланівського ліцею та філій не зафіксовано. В останні 2-3 дні навчання перед канікулами проводиться цикл комплексних бесід з усіх видів дитячого травматизму.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.
Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи Уланівського ліцею. Для попередження поширення ГРВ, коронавірусної хвороби в школі розроблено алгоритм дій при виявленні підозри на СОVID-19, проведені бесіди з учнями шкіл, що перебувають на змішаній формі навчання, про правила перебування в школі, особистої гігієни, ознайомлені батьки з карантинними обмеженнями , які діють в школі . В школі виданий наказ від 31.08.2022 «Про порядок організації освітнього процесу в Уланівському ліцеї та філіях» . Успішним є поєднання роботи з охорони життя й здоров’я з проведенням занять із цивільного захисту та надзвичайних ситуацій. В класах , які навчаються на очній формі, класними керівниками перед початком уроків , проведено інструктажі щодо дій учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, а саме відпрацьовано алгоритм дій при сигналі
« УВАГА, ВСІМ! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!» . Усі учні ознайомлені з правилами перебування в укриттях. Також в останній тиждень листопада в школі проведено тиждень БЖД. Випущено плакати на різні теми («Куріння та наше здоров’я», «Світ проти СНІДу», «Наш організм і наркотики» та ін.). Розроблено інструктажі з техніки безпеки та охорони життя для учнів під час канікул . Класними керівниками проводяться бесіди з учнями з безпеки життєдіяльності.
Учні 1-11-х класів Уланівського ліцею та 1- 9 класів філій пройшли медичний огляд лікарями-фахівцями. Періодично учні 1—11-х класів проходять перевірку на педикульоз.
Матеріально – технічна база школи.
У 2022-2023 навчальному році територія школи підтримувалася у належному санітарному стані. Школа має огородження, але не по всьому периметру.
В школі є 2 корпуси. В корпусі початкової школи навчається 5 початкових класів., 5-А клас
Всі класні кімнати початкових класів забезпечені новими меблями.
В корпусі основної школи навчається 12 класів, атестовано 4 кабінети: 2 математичних класи, 2 компютерних класи. Обладнано інклюзивно ресурсну кімнату. З дітьми з особливим освітніми потребами проводяться додаткові оплачувані корекційно-розвиткові заняття згідно укладених угод з фахівцями, вартість заняття 118 грн 03 коп.
У класних кімнатах та кабінетах меблі знаходяться в задовільному стані. Частина меблів, що потребує незначного ремонту, ремонтується власними силами. Протягом року школа не отримала обладнання 5 клас НУШ за рахунок державних коштів.
Шкільна їдальня розрахована на 90 місць. Обладнана сучасним, новим обладнанням, але залишається потреба в гастроємностях. Наш заклад , відповідно до Постанови Кабміну отримав як опорний заклад кошти від міжнародної організації ЮНІСЕФ ( 3 тис доларів) за які відділом освіти було закуплено новий генератор , який має забезпечити безперебійну роботу твердопаливної котельні та виділено кошти в сумі 2 тис доларів для облаштування шкільної їдальні. Закладом замовлено столи та стільці в їдальню.
Але залишається потреба в капітальному ремонті всередині та ззовні їдальні школи відповідно до вимог ХАСП. Закуповувались запчастини до шкільних автобусів. У зв’язку з передачею одного з автобусів на потреби ЗСУ, відділ освіти орендує автобус МЕРСЕДЕС для підвозу учнів до школи. Школа повністю забезпечена дезінфікуючими засобами . В школі забезпечується питний режим шляхом використання індивідуальних ємностей з водою, контроль за якістю питної води здійснюється представниками санітарно-епідеміологічної служби, відповідні висновки наявні. В закладі використовується протипожежна сигналізація вартістю , яка виконує функцію оповіщення при повітряній тривозі.
Протипожежне обладнання (первинні засоби пожежогасіння) знаходиться в задовільному стані.
. Система електропостачання знаходиться в задовільному стані.
Опаленням школи зайснювалось газовою котельнею до лютого місяця, а з лютого опалення проводилось новою твердопаливною котельнею, яка працює на дровах. Ремонтні роботи в закладах проводились матеріалами, які закуповувались відділом освіти. Також нашому закладу від міжнародної організації ЮНІСЕФ була надана благодійна допомога : школа в картоні (канцтовари ) та набір для раннього розвитку дітей ( ігри), вогнегасники 4 шт, набір для гігієни : миючі засоби ( рідке мило, пральний порошок, миючий засіб для миття посуду, для дезінфекції рук, для дезінфекції сан.вузлів,), одіяла синтетичні -200шт., павербанки -10 шт, ліхтарики -20 шт, , батарейки -40 шт, пластикові контейнери- 10 шт, сидіння із пінополіуретана -200 шт, контейнери для води 6 шт, 2 насоси, прокладки для гігієни 10 шт, , базова аптечка 2 ш, 6 хромбуків. Все поставлено на облік бухгалтерії відділу освіти.
Організація харчування школярів.
Протягом 2022-2023 навчального року було організовано гаряче харчування для усіх учнів.
Кухарі харчоблоку мають санітарні книжки, своєчасно проходять медичне обстеження. Їдальня була в основному забезпечена необхідною кількістю маркірованого посуду, миючими засобами, але є потреба в посуді. Зроблені відповідні замовлення.
Робота бібліотеки
У 2022-2023 навчальному році робота шкільної бібліотеки велась згідно з річним планом роботи закладу та річним планом роботи шкільної бібліотеки. Навчальний процес був в основному забезпечений підручниками, окрім 5 класу, де використовувались е-підручники . Згідно з чини програмами учні одержали комплекти підручників. Методичну допомогу вчителі одержують завдяки мережі інтернет , курсової підготовки та методичним посібникам , періодичним виданням. Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмовою літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей, бере участь у виставках, Українець Г.М. проводить бібліотечні уроки, усні журнали, літературні вікторини, ігри, конкурси, тематичні огляди літератури.
==================================================
Звіт директора про роботу Комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Уланів» Уланівської сільської ради
у 2021/2022 навчальному році
Відповідно до Закону України « Про освіту» , « Про повну загальну середню освіту», з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття рішень запроваджене щорічне звітування керівників закладів загальної середньої освіти про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю.
У 2021/2022 навчальному році робота педагогічного колективу школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Державних стандартів початкової та базової середньої освіти, Перспективного та річного плану роботи закладу та інших чинних законодавчих та нормативних документів. Комунальний заклад « Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Уланів» Уланівської сільської ради є опорним закладом у складі якого функціонують філії:
1.Навчально-виховний комплекс « Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» с. Пагурці ;
2. Навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» с. Воронівці;
3. Навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» с. Тараски;
4. Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Рибчинці
Контингент
Всього навчається 549 учнів (в т.ч. – 188 учні у філіях).
Всього 1-их класів – 5, навчається – 45 учнів ( в т. ч. у філіях- 26 учнів).
Станом на 01.09.2021р. безпосередньо в ОЗЗСО с. Уланів навчається 361 учень: в початковій школі- 115 учнів, в основній школі 189 учнів, в старшій школі – 57 учнів.
Середня наповнюваність класів – 16 учнів ( в Уланові- 21 учень).
Кадри
Всього вчителів (без сумісників) – 86 чол. ( в т. ч. 46- у філіях).
Повну вищу освіту мають – 80 учителів.
Харчування : Охоплені учні усіх пільгових категорій. Вартість харчування у І семестрі становила 15 грн. , у ІІ семестрі 20 грн.
Підвезення
Підвозиться 75 учнів (100 %)
Підвозиться 14 учителів ( 80%)
Експлуатується шкільних автобусів –2 од.
Експлуатується найманих автобусів – 0.
Мова навчання – українська.
Педагогічним колективом КЗ « ОЗЗСО І-ІІІ ст..с. Уланів» Уланівської сільської ради проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. Охоплено навчанням 100 % учнів. На всіх дітей, які з різних причин продовжують навчатися за межами нашого закладу, своєчасно оформлені відповідні документи.
У 2021-2022 н.р. в закладі працює 2 класи з інклюзивної формою навчання – 3 клас та 5-Б клас, у філіях НВК Тараски, НВК Пагурці та НВК Воронівці створені класи педагогічного патронажу.
Викликом для діяльності педагогічного колективу в цьому навчальному році стало продовження введення карантинних обмежень, пов’язане із пандемією коронавірусу, а саме: уроки проводились як офлайн, змішана форма навчання та з використанням технологій дистанційного навчання. Але ще більшим викликом стала військова агресія росії 24 лютого та введення військового правового стану . Відповідно до наказу МОН від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»,керуючись листом МОН № 1/9-173 від 23.03.2020 року «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», листа МОН « Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.» реалізацію закону України « Про внесення змін до Розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення « Закону України « Про внесення змін в деяких законодавчих актів України , спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби », наказом МОН «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової , базової загальної середньої освіти, у 2021/2022 навчальному році», згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 р. за № 703/23235:
1. Організовано освітній процес у КЗ «ОЗЗСО І-ІІІ ст. с. Уланів» під час карантинних обмежень та з початку війни з 24.02.2022р. по 27.05.2022 року (в тому числі у філіях ) здійснювався використовуючи :
1.1. Елементи технологій дистанційного навчання, зокрема проведення онлайн уроків на платформах MEET, шляхом створення груп вчитель предметник – класний керівник – учні класу у Viber, телефонний режим учень-вчитель ;
1.2. Розміщенням завдань для самостійної роботи учнів на сайті школи, у мережі Facebook, надсилати через Skype, Viber,, тощо;
2. Педагогічними працівниками:
2.1. Здійснено аналіз календарно – тематичного планування, визначено теми, які можна опрацювати шляхом ущільнення навчального матеріалу, які учні можуть вивчити самостійно, а які потребують детального пояснення;
2.2. Для отримання зворотного зв’язку з учням використовувалися Viber – групи із вчителями та учнями, Zoom конференція з учасниками освітнього процесу, сайт школи, електронна пошта.
2.3. Усі завдання виконані учнями самостійно проаналізовано та оцінено.
Результати дистанційної роботи було перенесено до класних журналів. Учні 4 і 9 та 11 класів були звільнені від ДПА, про що видано відповідні накази та зроблено записи в класних журналах.
На початку військових дій у нашому закладі були долучені до навчання діти внутрішньо переміщених осіб. Станом на 27.05. навчальний рік завершило 13 учнів з числа внутрішньо переміщених. Робота учнів була проаналізована вчителями та оцінена. Навчання учнів, що належать до групи тимчасово переміщених осіб, організовувались за заявою батьків у зручний для них спосіб:
У класах, де навчались тимчасово переміщені учні вчителі дотримувались гнучкості в доборі навчально-методичного забезпечення освітніх програм закладів загальної середньої освіти.
Також за межами України перебували 23 учні нашого закладу, які також виходили на он-лайн уроки, виконували завдання учителів .
Практичним психологом Гамагою Т.П. проводився психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу, проводились уроки психологічної допомоги учням ОЗЗСО та філій згідно розкладу. Вчителями початкових класів проводились мотиваційні п’ятихвилинні “ранкові зустрічі”, зокрема й психологічні хвилинки для учнів усіх вікових категорій.
Методична робота
Методична робота з педагогічними кадрами.
Якість освітнього процесу, його результати залежать від учителя, його теоретичної підготовки та методичної майстерності. У процесі методичної роботи здійснюється підвищення наукового рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження в освітній процес передового педагогічного досвіду.
У 2021 -22 навчальному році педагогічний колектив працював над методичною темою „Упровадження компетентісно орієнтованого виховання і навчання, створення умов для самореалізації учителя і учня ”.
Пріоритетними завданнями навчального закладу на 2021 – 2022 навчальний рік визначено:
1. Забезпечити реалізацію права громадян на здобуття загальної середньої освіти відповідно до навчальних планів;
2. Формувати особистості школяра, готового до неперервної освіти, з розвиненими професійно-трудовою, суспільно-правовою, сімейно-побуто¬вою, культурно-дозвіллєвою, особистісно-етичною сферами компетентності;
3. Розвивати здібності та обдарування дитини, її наукового світогляду оновлення змісту освіти, методів і форм навчання та виховання;
4. Продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання
5. Працювати над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя й учня, над інформатизацією освітнього процесу;
6. Створити належні умови для адаптації до навчання в НУШ учням 1-4- х та основній школі 5–их класів;
7. Забезпечити якісну підготовку та проведення ДПА в 4, 9, 11 класах, ДПА у формі ЗНО -22.
8. Забезпечити подальший розвиток учнівського самоврядування, широкого залучення його до вирішення питань організації освітнього процесу, розвитку громадянської активності, організації здорового способу життя.
9. Здійснювати роботу щодо поліпшення умов виховання, навчання та оздоровлення та захисту прав дітей з особливими освітніми потребами та дітей з соціально незахищених сімей.
10. Підготувати гідного представника свого народу, який усвідомлює свою належність до нього та пишається цим, розуміє свою етнічну відмінність від представників інших народів, любить рідну землю, мову й культуру, дбає про її поступ і готовий до захисту її від чужих посягань, переконаний, що найповніший розквіт нації можливий лише у власній державі. У зв’язку з цим усвідомлює закономірність створення і зміцнення власної держави.
Заклад освіти працює в умовах Уланівської територіальної громади. Відповідно до наказу відділу освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради від 31.08.2021 року № 68-а «Про організацію методичної роботи в закладах освіти Уланівської територіальної громади» організована методична робота на 2021-2022 навчальний рік в умовах карантинних обмежень. В освітньому закладі функціонуватимуть методичні об’єднання:
– вчителів української мови та літератури (керівник Дейничук В.М.)
– вчителів фізико-математичного циклу (керівник Межвінська О.М.)
– учителів початкових класів(керівник Тернавська Н.О.)
– класних керівників(керівник Лешко О.Я.)
У 2021-2022 навчальному році здійснюють роботу міжшкільні об´єднання педагогічних працівників закладів освіти Уланівської територіальної громади, які очолюють учителі ОЗЗСО І-ІІІ ст. с. Уланів:
– учителів зарубіжної літератури (керівник Девізорова Л.Ю.)
– учителів історії та права (керівник Кирильчук Т.П.)
– учителів іноземної мови (керівник Українець Л.В.)
– учителів трудового навчання ( керівник Мельник А.В.)
– учителів фізичної культури ( керівник Кирильчук О.С.)
– учителів основ здоров´я (керівник Лешко О.Я.)
На засіданнях МО розглядалися питання про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, питання роботи з обдарованими дітьми, питання мотивації навчальної діяльності школярів, роботи з підвищення ефективності підготовки до ЗНО; особливостей роботи в умовах НУШ; питання розвитку у школярів уваги, пам’яті, творчих задатків, особистісно орієнтованого навчання, розв’язувалися проблеми роботи з дітьми, що потребують додаткової педагогічної уваги в умовах воєнного стану. Особливу увагу педагогічні працівники ОЗЗСО та філій звертали на роботу з дітьми, які долучилися до навчання з тимчасово окупованих територій. Таких учнів в освітньому закладі було 25, ще 18 долучилися до навчання у філіях. Ця робота стала своєрідним викликом для колективу, з яким справилися завдяки посиленню самоосвіти, опануванню нових технологій, психологічній підтримці, яка надавалася фахівцем.
Під час роботи методичних об’єднань опрацьовувалися нормативні документи, вчителі ділитимуться досвідом роботи з питання впровадження інноваційних, інформаційно-комунікаційних технологій на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу та природничо-математичного, у початкових класах; роботи в умовах НУШ; питання виховання у школярів національної самосвідомості, загальнолюдських моральних цінностей, здорового способу життя. Розглядалися питання роботи із обдарованими дітьми, а також із дітьми, що потребують додаткової педагогічної уваги, питання інклюзивного навчання. Більшість засідань були проведені в режимі онлайн.
У 2021 – 22 навчальному році, відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, атестувалися:
Гамага Т.П. – шкільний психолог; Девізорова Л.Ю. – учителька зарубіжної літератури та мистецтва; Комаровський В.У. – учитель інформатики та фізики; Лешко О.Я.. – учителька основ здоров´я, заступник директора з виховної роботи; Паламар Б.М. – учитель фізики та астрономії; Сліпун К.А. – асистент учителя; Ткачук О.І. – учителька історії, правознавства, громадянської освіти; Чорнобров Т.А. – учителька зарубіжної літератури; Водзінська О.М., учителька початкових класів, Грищенко О.С., учителька біології, основ здоровя, фізкультури;Пахольчук с.А., учителька початкових класів; Вітенко В.С., учитель фізичної культури, основ захисту України; Осадчук Галина Михайлівна, учителька початкових класів; Поплавська А.В., Сікорська О.П.- керівники гуртків КУ «Станція юннатів». За підсумками атестації 6 учителів підтвердили кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»; двом учителям підтверджено і двом присвоєно педагогічне звання «старший вчитель»; одному – «учитель-методист»; двом педагогічним працівникам присвоєно І кваліфікаційну категорію, одній учительці – підтверджено. Якісний склад педагогічного колективу постійно змінюється в позитивну сторону, що, безперечно, впливає на якість освітнього процесу.
В освітньому закладі педагогічні працівники провели відкриті уроки та виховні заходи, предметні Тижні з використанням інтерактивних технологій навчання, щоправда, частина з яких відбувалася в режимі онлайн. Поповнився Банк даних авторських уроків вчителів ОЗЗСО та філій. У методичному кабінеті школи створено виставку передового педагогічного досвіду вчителів школи, де демонструвалися портфоліо, інтерактивні презентації власного педагогічного досвіду.
У 2021-22 навчальному році відбулися психолого-педагогічні консиліуми з питань психологічної адаптації школярів-першокласників, учнів 5-их та 10-их класів; з питань роботи із дітьми, що потребують особливої педагогічної опіки ( інклюзії) та учнів, які потерпіли внаслідок воєнної агресії росії.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 800 «Про Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» у поточному навчальному році усі педагогічні працівники ОЗЗСО та філій продовжують курсову підготовку на базі ВАБО за графіком, укладеним цією установою післядипломної освіти, також на освітніх платформах «Всеосвіта», «НаУрок», «EDera».
Кадрове забезпечення.
На початок 2021-2022 навчального року педагогічний колектив КЗ «ОЗЗСО І-ІІІ ст.. с. Уланів» з Філіями нараховував 86 вчителів, з них 41 вчитель в КЗ « ОЗЗСО І-ІІІ ст.. с. Уланів» , в школі працює практичний психолог, два асистенти вчителя, директор школи, заступник директора з навчально-виховної роботи, заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор, завідувачі філій та заступник завідувача філією.
Робота з обдарованими учнями.
У 2021/2022 навчальному році вчителі закладу продовжили працювати з обдарованими дітьми. Це підтверджено результатами І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та результатами ІІ та ІІІ етапів , Міжнародного конкурсу з української мови ім.. П. Яцика, Мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка . Не зважаючи на пандемію у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 56 учасників з них 22 переможці. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 22 учасники з них 18 переможці. За підсумками ІІІ етапу ІІ місце зайняла учениця 8 класу Гринчук Олена в мовно-літературному конкурсі ім.. Т.Шевченка, ІІІ місце в Міжнародного конкурсі з української мови ім.. П. Яцика, вч. Дрончак Л.Г. ; ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій зайняв учень 8 класу Потуторівський Максим, вч. Комаровський В.У.. Переможцями конкурсу « Мама Героя» стали учні : І місце Мельник Анастасія, ІІ місце Девізорова Анна, ІІ місце Шурман Діана. Наш заклад взяв участь та став переможцем у проекті « Технологічне майбутнє Вінниччини» вч. Тернавський О.Я. та отримав набір робототехніки. Учениця 9 класу Гончарова Дар’я взяла участь у обласному конкурсі « Зіркова мрія» та отримала Подяку.
Навчально-виховна робота
Станом на 27 травня 2022 року в закладі навчалося 549 учнів, з них 188 у філіях .
Свідоцтво по початкову освіту отримали 47 учнів.
Замовлено свідоцтв про базову середню освіту 41 – учнів, з них 7 з відзнакою з них 3 у філіях. Замовлено свідоцтв про повну загальну середню освіту – 25.
Всі учні 1-8-х та 10-х класів переведені до наступного класу. За заявами батьків учні 9 класу переведені до 10 класу або випущені зі школи.
Внутрішкільний контроль здійснювався відповідно до плану роботи закладу освіти. Проводились щотижневі наради при директору, при заступнику директора з навчально-виховної роботи, з завідуючими філіями щомісячно про що складені відповідні протоколи. Згідно плану роботи школи видавались накази з основної діяльності, кадрові накази тривалого зберігання, кадрові накази тимчасового зберігання , накази руху учнів, адміністративно господарські накази.
Виховна робота
Виконуючи завдання і реалізуючи Основні орієнтири виховання, виховна робота закладу освіти орієнтується на нормативно-правову базу з питань виховної роботи. Враховуючи завдання національного виховання, визначені в Кон¬цепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховна робота педагогічного колективу була підпорядкована темі : «Виховання громадянина і патріота незалежної України»
Головне завдання педагогічного колективу було спрямоване на формування громадянина-патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних звичок і засад здорового способу життя.
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави втілюється в життя закладу освіти через ряд заходів, годин спілкування спрямованих на розуміння учнями громадянського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів та правової відповідальності. В усіх класах є обов’язковими години спілкування, на яких вивчається Державна Символіка, обереги України, основні закони нашої держави.
Метою реалізації плану заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, враховуючи завдання щодо проведення заходів з національно-патріотичного виховання, з метою виховання поваги до Конституції України, Законів України, Державної Символіки, формування мовної культури у закладі освіти проведено відповідно роботу. Головна мета полягає в тому, щоб через реалізацію системного і цілеспрямованого комплексу заходів, сприяти вихованню патріота України, виявляти національну гідність. В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності. Тому у закладі освіти постійно проводилась робота щодо виховання любові до рідної землі, її історії; виховання громадянського обов’язку перед суспільством, виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, мови, традицій. Для досягнення мети і завдань, поставлених у цьому напрямку для здобувачів освіти були проведенні різноманітні заходи:
Свято Першого дзвоника.
Виставка квітів
« 30-чя Незалежності України»
«Чарівний Уланів» (вересень 2021 року)
Акція «З вами наші серця» (листопад, грудень 2021 року)
Конкурс малюнків до Дня миру (вересень 2021 року)
Відзначення 370-чя оборони ВінниччиниКозацькими військами Івана Богуна
Урок мужності до дня захисників і захисниць України «Мужність і відвага крізь покоління»(13.10.2021 року)
День української писемності та мови( листопад 2021 року)
Вшанування пам’яті жертв Голодомору (листопад 2021 року)
День Збройних Сил України. (грудень 2021 року)
День Волонтера (грудень 2021року)
День Української хустки (грудень 2021року
Вшанування пам’яті загиблих захисників Донецького аеропорту « Для тих, хто вистояв- не вистояв бетон» (січень 2022 року)
День Соборності України(січень 2022 року)
Вшанування пам’яті героїв Крут. Урок пам’яті «Через Крути у майбуття» (січень 2022 року)
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні (лютий 2022 року)
Відзначення Міжнародного дня рідної мови (лютий 2022 року)
Відзначення Дня Європи (травень 2022 року)
Проведення дня Вишиванки (травень 2022 року)
Проведено заходи щодо вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України (лютий- травень 2022)
Класними керівниками проведено ряд годин спілкування:
« Україна: 30 років Незалежності» (1–11класи), « Захисники України. Що ми про них знаємо» (1-11 класи), « Чому я розмовляю українською», « Моя Свобода завжди при мені» ( 11 клас Чорнобров Т.А.), «Захищати Україну- це почесно» (9А Кирильчук Т.П.), «Українці за кордоном. Що таке діаспора.», «Мова- це глибина тисячоліть», ( 8А Дрончак Л.Г.), «Українцем я зовусь і тою назвою горджусь» (6А Ніколюк Є.В.), «Мова- життя духовного основа»
(5Б Дейничук В.М.), «Людина, особистість, громадянин», «Слово рідне, хто без тебе я…» ( 7 клас Девізорова Л.Ю.), «Голодомор. Трагічні сторінки історії» ( 1-11 класи), « Україна- єдина країна», «Краса рідної мови»
(10 А Вигівська І.А.), « О слово рідне! Хто без тебе я!» (8Б Пахольчук З.В.)
« День злуки- День єднання» (5-11 кл.), «Герої народу не вмирають» (5-11 ), «Шана воїнам!» ( 11 кл.Чорнобров Т.А), Чорнобильська трагедія крізь роки» (5-11 кл.), «День Європи. Європейський Союз і Україна» (9А Кирильчук Т. П., 9Б Кравінська Т.В., 10А Вигівська І.А., 10Б Ткачук О.І.), «Розстріляні мрії» (5-11 класи)
Крім цього учні школи взяли участь в різноманітних конкурсах, акціях, операціях:
Акція «З вами наші серця» (листопад, грудень 2021 )
«Все для Перемоги!» (березень- травень 2022)
Акція «5 картоплин»
Акція « Мішечок»
«Запали свічку пам’яті»
«16 днів проти насильства»
«Годівничка»
«Опале листя»
«Чисте довкілля»
«Серце до серця»
Згідно плану заходів з превентивного виховання усю роботу з учнями було спрямовано на роз’яснення Конституції України, інших правових документів та програм. У закладі освіти працює Рада профілактики правопорушень. У І семестрі проведено два засідання (протокол №1 від 17. 09. 21р. та протокол №2 від 30.11.21 р., на яких були розглянуті питання щодо попередження правопорушень, злочинів та правила норм поведінки в освітньому середовищі. Проведено акцію «16 днів проти насильства» (наказ № 247від 22.11.21 р.) та Тиждень правознавства (Наказ №260 від 03.12.21) З метою зменшення проявів насильства та та жорстокості в учнівському середовищі у школі створено службу розв’язання конфліктів (Наказ № 194 від 21.11.18р.).Проводились заходи щодо протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Із метою формування в молодого покоління бажання вести здоровий спосіб життя, надання учням належної освіти з питань збереження здоров’я класні керівники проводять інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на популяризацію здорового способу життя, попередження вживання психоактивних речовин та прекурсорів, профілактики ВІЛ/СНІДу у рамках роботи закладу освіти та позакласної роботи. Систематично прводилась просвітницька робота щодо запобігання та поширення інфекції COVID- 19. Класними керівниками проведено години спілкування «Живи безпечно» (5-11кл); усні журнали «Вплив вірусу на організм людини» (класні керівники 2-4 кл.); диспути «Чи потрібні знання про ВІЛ» (класний керівник Чорнобров Т.А.11клас), бесіда «СНІД: вчора, сьогодні, завтра» (10-Б клас Ткачук О.І.), анкетування «Що ти знаєш про СНІД?», «Шкідливі звички» (Гамага Т.П.)
Класні керівники провели ряд годин спілкування: « Психотропні і наркотичні речовини- шлях у прірву» (5-11 класи),«Живи безпечно», «Вплив шкідливих звичок на здоров’я» (7 клас Девізорова Л.Ю.), « Вся правда про тютюн» ( 9А Кирильчук Т.П.), «Майбутнє без паління» ( 6А Ніколюк Є.В.), «Шкідливі звички і моє здоров’я» (11 клас Чорнобров Т.А.),« Шкідливі звички, чи життя в задоволення», «Здоров’я цінність нашого життя» (8 Б Пахольчук З.В.), «Ні! Шкідливим звичкам» (5-11 кл),» «Наше здоров’я у наших руках» (5Б Дейничук В.М.), «Я обираю здоров’я» (6А Ніколюк Є.В.), « Наркотики і прекурсори- шлях до прірви»(8-11 кл.), « Я обираю здоров’я» (5-7 класи)
Основна роль у вихованні дітей покладена на класних керівників. Для більш ефективного виховного впливу на дітей класні керівники працюють за планами виховної роботи.
На засіданнях методичного об’єднання класних керівників вивчено алгоритм дій класного керівника при виявленні випадку жорстокого поводження з дитиною, розглянуто різні варіанти дій: коли класний керівник має підозру на жорстоке поводження з дитиною, або є реальна загроза його виникнення, у випадку, коли до класного керівника звернулась дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, коли класний керівник став свідком жорстокого поводження з дитиною та інші. Практичним психологом разом із класним керівниками та вчителями-предметниками проведено тренінги «Попередження насильства, подолання стереотипів та правил безпечної поведінки», «Допомога потерпілим від насильства», година психолога «Що таке толерантність», «Вчимося жити в мирі й злагоді» (онлайн) та інші.
Класні керівники проводять бесіди з учнями «Булінг. Як уникнути насилля.» «Насильство в школі», «Насильство вдома», «Насильство на вулиці», «Як захистити себе від булінгу?». Проведено годину спілкування «Освітнє середовище без насильства» (5-11 класи )
Адміністрацією закладу освіти та учнівським самоврядуванням проводився рейд «Урок», « Дзвінок». Класні керівники провели ряд годин спілкування «Вчимося протидіяти насиллю», « Ні ! Булінгу в закладі освіти», «Я маю право…» (5-11 класи), «Навички безконфліктної комунікації» (7 клас Девізорова Л.Ю), «Конфлікти» (6Б Карпінська Л.А.).
У зв’язку з воєнним станом та війною особливу увагу приділено психологічному стану дітей в умовах війни. Практичний психолог Гамага Т. П. провела ряд бесід з учнями. Класні керівники провели бесіди та інструктажі з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами, невідомими та правила поведінки у надзвичайних ситуаціях. (Он-лайн)
Протягом навчального року питання виховної роботи розглядалось на нарадах при директору, на засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичного об’єднання класних керівників, батьківських зборах.
Ціннісне ставлення до природи проводиться через формування екологічної культури. Екологічне виховання проводиться під час уроків біології та позакласної роботи. Колектив школи прагне, щоб учні усвідомили особисту причетність до збереження природних багатств та бережливого ставлення до природи. У школі пройшла акція «Посади дерево», « Чисте довкілля»Проведено години спілкування « «Ми за чисте довкілля» (5-11класи), « Рослини лікують» (10 А Вигівська І.А.), «Екологічний бумеранг» ( 6А Карпінська Л.А), «Природа наш дім. Бережи його» (2 клас Федоришина С.І.), « Природа потребує дбайливого ставлення» (1 клас Лубова О.Л.), «Збережемо природу. Збережемо птахів» (4-Б Тернавська Н.О.), «Друзі наші менші» (3 кл. Тимощук Є.А.)
У школі також діє учнівське самоврядування. З метою зміцнення учнівського колективу, розвитку громадської активності учнів, забезпечення якості кожного з них в управлінні справами класу, школи налагоджено роботу міністерств: дисципліни і порядку, преси та інформації, спорту , роботи з молодшими школярами, культурно- масової роботи та навчання. Учнівське самоврядування має президентську форму організації. Президентом школи була учениця 11 класу Поплавська Юліана.
Виходячи з вищевказаного,
Робота з профілактики правопорушень
Протягом 2020-2021навчального року в школі проводилась систематична робота з профілактики правопорушень.
На початку І семестру була проведена робота з соціальної паспортизації класів: визначені пільгові категорії учнів.
Організований постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.
Була спланована робота Ради профілактики правопорушень та організована робота з учнями, які мають девіантну поведінку. Проводиться робота по протидії випадків боулінгу та різних форм насилля.
Облік дітей і підлітків шкільного віку
Організовано роботу вчителів з проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку. Перевіркою встановлено, що всі діти шкільного віку охоплені навчанням. У закладі протягом кількох років діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять.
Працевлаштування випускників 9-х , 11-х класів.
Всі випускники 9-х, 11-х класів охоплені повною загальною середньою освітою.
Медичне обслуговування в школі здійснюється медичною сестрою – Степанюк Л.Б.
Спортивно – оздоровча робота та викладання фізичної культури
В школі є відповідна спортивна база: 2 спортивні зали , є обладнані спортмайданчики.
На спортивній базі школи займаються спортивні секції спортивної школи, протягом І семестру проводились міжшкільні спортивні змагання з різних видів спорту.
Охорона праці.
Робота педагогічного колективу КЗ « ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів» та філій з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та наказу МОН « Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 1669 від 26.12.2017 року.
Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації КЗ «ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів» та завідувачів філій.
На початок 2021-2022 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, акт санітарно-технічного стану КЗ «ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів» та філій.
На засіданні педради (протокол № 1 від 31 серпня 2021 року) затверджено план роботи КЗ «ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів» та філій на 2021-2022 навчальний рік, де передбачено розділ « Охорона життя і здоров’я дітей. Охорона праці». Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності є в наявності. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці.
У наказі по школі від 01.09.2021 року «Про організацію роботи з охорони праці в 2021-2022 н.р.», передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство й пожежну безпеку в школі тощо.
У КЗ «ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів» та філіях є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників і учнів школи.
Організація роботи з охорони праці контролюється директором закладу та завідувачами філій. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до інструкції та листа МОН України «Про вивчення правил охорони праці працівниками освіти»; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школі; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків, майстерень і контроль за її діяльністю; контроль за виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці». Також у школі створена й постійно діє комісія з питань охорони праці. Така система контролю адміністрації школи та філій у співпраці з профспілковим комітетом дає можливість цілеспрямовано вирішувати питання безпеки й життєдіяльності колективу.
Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією школи й профспілковим комітетом розробляється Колективний договір, у якому мають бкти визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками школи своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.
Питання охорони праці обговорювалися на нарадах при директору:
Протокол № 1від 30.08.2021 року, №2 від 31.08.2021 року , № 4 від 07.09.2020 року, протокол від 21.09.2021 року, № 6 від 12.10.2021,
Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів школи в кабінетах , інформатики, майстернях, спортзалах передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком лабораторних і практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з техніки безпеки й охорони праці.
Випадків травматизму виробничого характеру серед працівників КЗ «ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів» та філій не зафіксовано. В останні 2-3 дні навчання перед канікулами проводиться цикл комплексних бесід з усіх видів дитячого травматизму.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.
Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи КЗ «ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів». Для попередження поширення коронавірусної хвороби в школі введенні карантинні обмеження, розроблено алгоритм дій при виявленні підозри на СОVID-19, проведені бесіди з учнями шкіл про правила перебування в школі, особистої гігієни, ознайомлені батьки з карантинними обмеженнями , які діють в школі . В школі виданий наказ від 31.08.2021 «Про порядок організації освітнього процесу в ОЗЗСО І-ІІІ ст.. с. Уланів та філіях» . Успішним є поєднання роботи з охорони життя й здоров’я з проведенням занять із цивільного захисту та надзвичайних ситуацій. Випускаються плакати на різні теми («Куріння та наше здоров’я», «Світ проти СНІДу», «Наш організм і наркотики» та ін.). Розроблено інструктажі з техніки безпеки та охорони життя для учнів під час канікул і святкових днів. Класними керівниками проводяться бесіди з учнями з безпеки життєдіяльності.
Учні 1-11-х класів КЗ «ОЗЗСОІ-ІІІ ст.. с. Уланів» та 1- 9 класів філій пройшли медичний огляд лікарями-фахівцями. Періодично учні 1—11-х класів проходять перевірку на педикульоз.
Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівлі школи.
Матеріально – технічна база школи.
У 2021-2022 навчальному році територія школи підтримувалася у належному санітарному стані. Школа має огородження, але не по всьому периметру.
В школі є 2 корпуси. В корпусі початкової школи навчається 5 початкових класів.
Всі класні кімнати початкових класів забезпечені новими меблями.
В корпусі основної школи навчається 12 класів, атестовано 10 кабінетів: 2 математичних класи, 2 компютерних класи, кабінет української мови, зарубіжної літератури, основ здоровя, психолога, хімії, біології всі вони відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Обладнано інклюзивно ресурсну кімнату. З дітьми з особливим освітніми потребами проводяться додаткові оплачувані корекційно-розвиткові заняття згідно укладених угод з фахівцями, вартість заняття 118 грн 03 коп.
У класних кімнатах та кабінетах меблі знаходяться в задовільному стані. Частина меблів, що потребує незначного ремонту, ремонтується власними силами. Протягом року школа отримала парти в перший клас НУШ за рахунок державних коштів.
Шкільна їдальня розрахована на 90 місць, в грудні було введено в експлуатацію нове обладнання для шкільної їдальні на суму: мийні ємності (стіл-мийка-3, двох, трьохсекційні по 2 , пароконвектомат, марніти (3), холодильник, морозильна камера, посудомийна машина, тісто змішувальна машина, електром’ясорубка), але залишається потреба в гастроємностях.
Проте необхідний капітальний ремонт всередині та ззовні їдальні школи відповідно до вимог ХАСП. Закуповуються запчастини до шкільних автобусів. Школа повністю забезпечена дезінфікуючими засобами . Для проведення термометрії використовувались 2 термометри інфрачервоні.
В школі забезпечується питний режим шляхом використання індивідуальних ємностей з водою, контроль за якістю питної води здійснюється представниками санітарно-епідеміологічної служби, відповідні висновки наявні. В грудні 2021 року було встановлено протипожежну сигналізацію вартістю до 500 тис. грн..
Протипожежне обладнання (первинні засоби пожежогасіння) знаходиться в задовільному стані, але потребують щорічного технічного огляду. Система електропостачання знаходиться в задовільному стані.
Опаленням школи займається організація « Вінницятеплоенерго». Температурний режим відповідав нормі. Ремонтні роботи в школі проводяться в класах батьками , в приміщеннях школи за рахунок допомоги підприємцями та фермерами.
Організація харчування школярів.
Протягом 2021-2022 навчального року було організовано гаряче харчування для учнів пільгових категорій та за батьківський рахунок для учнів 1-11 класів. З 10 вересня в школі організоване гаряче харчування для для дітей пільгової категорії, а з 03.10 за рахунок батьківських коштів. Вартість харчуванн становила у І семестрі 15 грн, в ІІ семестрі 20 грн. Видані відповідні накази по школі. Запрацювало нове меню, але були складнощі в його впроваджені. Безкоштовне харчування організоване для таких категорій учнів:
– дітям сиротам та позбавленим батьківського піклування;
– дітям, які знаходяться під опікою, які отримують допомогу відповідно до статті 19 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” (малозабезпечені) ;
– дітям, батьки яких воювали в АТО;
– дітям сімей- переселенцям;
– учням з особливими потребами , які навчаються в інклюзивних класах.
– учням, яким гарантується пільгове харчування згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,
-учні з числа дітей з інвалідністю за наявності заяви від батьків та документів, що підтверджують статус дитини – інваліда,
-учні з числа дітей, родини яких опинились в складних життєвих обставинах за наявності заяви батьків та документів, що підтверджують вказаний у заяві факт, – учнів з числа багатодітних сімей за умови якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сімї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу,
-учні з числа дітей із сімей в яких сукупний дохід на кожного члена сімї не перевищував рівня встановленого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на квартал за наявності заяви та довідки. (додаток). В школі працює 2 групи продовженого дня. Кухарі харчоблоку мають санітарні книжки, своєчасно проходять медичне обстеження. Їдальня була в основному забезпечена необхідною кількістю маркірованого посуду, миючі засоби надавались за бюджетні кошти та батьками учнів, що харчуються, але є потреба в посуді.
Робота бібліотеки
У 2021-2022 навчальному році робота шкільної бібліотеки велась згідно з річним планом роботи закладу та річним планом роботи шкільної бібліотеки. Навчальний процес був в основному забезпечений підручниками. Згідно з чинними програмами учні одержали комплекти підручників. Методичну допомогу вчителі одержують завдяки мережі інтернет , курсової підготовки та методичним посібникам , періодичним виданням. Крім підручників бібліотека забезпечує учнів програмовою літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей, бере участь у виставках, Українець Г.М. проводить бібліотечні уроки, усні журнали, літературні вікторини, ігри, конкурси, тематичні огляди літератури.