Освітні програми, що реалізуються в закладі


ЗАТВЕРДЖУЮ
Директорка ліцею
____________ Людмила БІЛОШКУРСЬКА
31.08.2023 р.

Наскрізна освітня програма
Уланівського ліцею Уланівської сільської ради
Хмільницького району Вінницької області
на 2023 – 2024 навчальний рік

СХВАЛЕНО
Протокол засідання
педагогічної ради
від 31.08.2023 р .№1

І. Загальні положення освітньої програми
Освітня діяльність. У 2023/2-24 навчальному році в Уланівському ліцеї Уланівської сільської ради пріоритетними є такі напрями освітньої діяльності:
продовження реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа»;
упровадження у 5-6 класах нового Державного стандарту базової середньої освіти;
організація освітнього процесу після вимушеного переривання його звичного перебігу, викликаного спочатку тривалими карантинами, потім – військовою агресією рф на території нашої держави;
національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції; просвіта з питань особистої безпеки;
– організація навчальної діяльності здобувачів освіти та способів побудови зворотного зв’язку в умовах очної, дистанційної, змішаної форм навчання;
-психологічні аспекти організації освітнього процесу в умовах воєнного/післявоєнного стану
– формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини;
– виховання елементів природодоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;
– утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини, розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

Ключові компетентності
1.Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо, застосування мультимедійних засобів). Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, вдома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування.
2. Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання і письмо) у широкому діапазоні соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування.
3. Математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей. Уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.
4. Компетентності в природничих науках і технологіях. Наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати.
5. Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботи з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).
6. Уміння навчатися впродовж життя. Здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.
7. Соціальні і громадянські компетентності. Усі форми поведінки, які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів.
8. Підприємливість. Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. Здатність до підприємницького ризику.
9. Загальнокультурна грамотність. Здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва. Ця компетентність передбачає глибоке розуміння власної національної ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги до розмаїття культурного вираження інших.
10. Екологічна грамотність і здорове життя. Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Наскрізні лінії
Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; вони враховуватимуться при формуванні шкільного середовища.
Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.
Мета наскрізних ліній – сфокусувати увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою, усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.
1. Для наскрізної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» – це формування в учнів соціальної активності, відповідальності й екологічної свідомості, у результаті яких вони дбайливо й відповідально ставитимуться до довкілля, усвідомлюючи важливість сталого розвитку для збереження довкілля й розвитку суспільства.
2. Метою вивчення наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» є формування відповідального члена громади й суспільства, який розуміє принципи й механізми його функціонування, а також важливість національної ініціативи. Ця наскрізна лінія освоюється через колективну діяльність – дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо, яка розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.
3. Завданням наскрізної лінії «Здоров’я і безпека» є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.
4. Вивчення наскрізної лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» забезпечить краще розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо); сприятиме розвиткові лідерських ініціатив, здатності успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі.
Модель випускника початкових класів Уланівського ліцею
Випускник НУШ – це особистість, яка усебічно розвинена, здатна до критичного мислення, це патріот з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини, це інноватор, який здатний змінювати навколишній світ, розвивати економіку за принципами сталого розвитку, конкурувати на ринку праці, учитися впродовж життя.
Випускник початкових класів повинен мати якісні характеристики:
упевненість в собі, відчуття повноцінності, старанність, працелюбність, самостійність, дисциплінованість, мотивація досягнення успіху, повинен уміти слухати і чути, критично мислити і мати почуття самоконтролю. Опанувати навички навчальної діяльності, прості навички самоконтролю навчальних дій, культуру поведінки і мови, основи особистої гігієни і здорового способу життя.
Випускник середніх класів Уланівського ліцею має володіти такими яко-стями і вміннями:
• на рівні вимог державних освітніх стандартів засвоїти загальноосвітні програми з усіх предметів навчального плану;
• опанувати систему розумових навичок (порівняння, узагальнення, аналіз, синтез, класифікацію, визначення головного);
• оволодіти основами комп’ютерної грамотності;
• знати свої громадянські права і вміти їх реалізувати;
• оцінювати свою діяльність з погляду моральності та етичних цінностей;
• дотримуватися правил культури поведінки і спілкування;
• вести здоровий спосіб життя;
• бути готовим до форм і методів навчання, які використовуються у старшій ( профільній ) школі
Випускник старших класів Уланівського ліцею повинен:
• засвоїти на рівні вимог державних освітніх стандартів загальноосвітні програми з усіх предметів навчального плану;
• засвоїти зміст вибраного профілю навчання на рівні, що забезпечуватиме вступ до закладу вищого ступеню професійної освіти та подальше успішне навчання;
• опанувати іноземну мову на базовому рівні чи поглиблено;
• опанувати основи комп’ютерної грамотності (програмування, навички технічного обслуговування);
• оволодіти культурою інтелектуальної діяльності;
• знати і поважати культуру України та інших народів;
• поважати свою й чужу гідність;
• поважати права, свободи інших людей;
• дотримуватися правил культури поведінки і спілкування;
• поважати свою працю та працю інших людей;
• мати почуття соціальної відповідальності;
• вести здоровий спосіб життя;
• володіти способами отримання інформації;
• прагнути духовного і соціального добробуту.

ІІ. Пояснювальна записка
Організація освітньої діяльності в Уланівському ліцеї Уланівської сільської ради у 2023/2024 навчальному році здійснюватиметься відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№7325 від 28.04.2022), «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та інших; Указу Президента України від 16 березня 2022 року № 143 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»; постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988- р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»; Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 №2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за №1111/35394; Державних стандартів повної загальної середньої освіти: на рівні початкової освіти (в 1 – 4 класах) – Державного стандарту початкової освіти (затвердженого Постановою КМУ від 21 лютого 2018 року № 87); на рівні базової середньої освіти: в 5-6 класах – Державного стандарту базової середньої освіти (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 898); в 7 – 9 класах – Державного стандарту 2 базової та повної загальної середньої освіти (затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року №1392); на рівні профільної середньої освіти (в 10 – 11/12 класах) – Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти (затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року №1392);
Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року №1392); Типових освітніх програм для закладів загальної середньої освіти – на рівні початкової освіти: Типової освітньої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Р. Б. Шияна (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743), Типової освітньої програми для учнів 3-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Р. Б. Шияна (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743); на рівні базової середньої освіти: у 5 класах – Типової освітньої програми для 5 – 9 класів закладів загальної середньої освіти (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02. 2021 № 235), у 6 – 9 класах – Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04. 2018 № 405); 3 на рівні профільної середньої освіти – Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04. 2018 № 408 у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2019 № 1493 зі змінами); Наказів Міністерства освіти і науки України: від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану», від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 6 березня 2002 р. за № 229/6517 (зі змінами); Положення про інституційну та дуальну форми здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 23 квітня 2019 року № 536 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2021 року № 160), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 травня 2019 р. за № 547/33518; Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 12.01.2016 № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2021 року № 160), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за № 184/28314; Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09. 2020 № 1115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 р. за № 941/35224); Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 16.04.2018 № 367, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р за № 564/32016; Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 14.07.2015 № 762 (у редакції наказів Міністерства освіти і науки України № 621 від 08.05.2019, № 268 від 01.03.2021), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 924/27369; Листів Міністерства освіти і науки України: від 30.06.2023 № 1/7322-22 «Про організацію 2022/2023 навчального року».
Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році на рівні базової, профільної середньої освіти (5 – 11 класи) рекомендовані такі навчальні програми: 5 клас – модельні навчальні програми, яким надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказом від 12.07.2021 № 795 (зі змінами, внесеними у додаток наказами Міністерства освіти і науки України від 10.08. 2021 р., № 898, від 29.09. 2021 р. № 1031, від 13.12. 2021 р. №1358, від 02.02. 2022 р. № 96, від 09.02. 2022 № 143, від 11.04. 2022 р. № 324)
6 – 9 класи – навчальні програми, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804 «Про оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2022 № 698); – навчальні програми, яким надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2022 № 698 «Про надання грифа оновленим навчальним програмам»; 10 – 11 класи – навчальні програми, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 № 1407 «Про надання грифу МОН навчальним програмам для учнів 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2022 № 698); – навчальні програми, яким надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2022 № 698 «Про надання грифа оновленим навчальним програмам».
Для реалізації варіативної складової навчального плану на підставі рішення педагогічної ради від 31.08.2023 року №1 заклад освіти може використовувати в освітньому процесі навчальні програми факультативів та курсів за вибором, які раніше мали відповідний гриф МОН і були включені до Переліків навчальної літератури та навчальних програм у попередні роки.

ІІІ. Форми організації освітнього процесу.
Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі. Організація освітнього процесу, за рішенням педагогічної ради від 31.08.2023 року №1 відповідно до заяв батьків, у 2023-2024 навчальному році буде здійснюватися за змішаним режимом , що поєднує очну і дистанційну форми.
Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації у населених пунктах ТГ. Запровадження та організація освітнього процесу в певному режимі, у тому числі у разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення, здійснюється відповідно до листа МОН від 03.08.2023 № 1/7322- 22 «Безпечне освітнє середовище».
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.
Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:
для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.
Інклюзивне навчання
З метою реалізації права на якісну освіту для дітей з особливими освітніми потребами на 2022 -2023 навчальний рік, відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту»,Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 15 серпня 2011 р. № 872 ,Листа Міністерства освіти і науки України «Щодо організації форм здобуття загальної середньої освіти» в освітньому закладі для дітей з особливими освітніми потребами організоване інклюзивне навчання за денною формою здобуття освіти. Інклюзивне навчання організовано для учениці 2-Б класу Шафір Валентини, учениці 5 класу Хотинюк Дар’ї та учня 7-Б класу Ткачука Богдана.
Структура 2023 /20234навчального року
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», освітній процес у 2023/2024 навчальному році розпочнеться в День знань 1 вересня і триватиме до 28 червня 2024 року. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» на період тривалості воєнного стану призупиняється дія положення частини третьої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» в частині тривалості освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти не менше 175 навчальних днів. 2023/2024 навчальний рік може тривати більше або менше 175 днів.
У закладі освіти щоденно о 9 годині 00 хвилин має проводитись загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України (стаття 2 Указу Президента України № 143 від 16 березня 2022 року «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України», лист Міністерства освіти і Науки України від 16.03.2022 №1/3472-22).
1.Початок та закінчення навчального року.
Відповідно до рішення педагогічної ради (від 31.08.2023 р протокол № 1.) 2023/2024 навчальний рік розпочнеться 01 вересня 2023 року і закінчиться не пізніше 28червня 2024 року.
2. Поділ на семестри.
Навчальні заняття для учнів 1-11 класів організовуються за семестровою системою:
І семестр – з 01 вересня по 22 грудня 2023 року,
ІІ семестр – з 08 січня по 31 травня 2024 року.
3. Проведення канікул.
Упродовж навчального року для учнів 1-11 класів проводяться канікули:
– осінні – з 21 жовтня по 29 жовтня 2023 року;
– зимові – з 22 грудня 2023 року по 07 січня 2024 року;
– весняні – з 23 березня по 31 березня 2024 року.
Навчальні екскурсії та навчальна практика проводяться згідно додатку до листа МОН України від 06.02.08 №1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів» та згідно рішення педагогічної ради школи щодо проведення навчальної практики та екскурсій. Педагогічна рада на підставі Листа Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 року № 1\9 – 420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2023\2024 навчальному році» вирішила у зв’язку із воєнним правовим станом проведення навчальних екскурсій та навчальної практики вважати недоцільним.

Мережа та наповнюваність класів

Клас 1 2-А 2-Б 3 4 5 6-А 6-Б 7-А 7-Б
Хлопчиків 12 7 9 14 15 9 9 10 17 15
Дівчаток 13 9 6 9 14 16 14 11 10 9
Кількість учнів 25 16 15 23 29 25 23 21 27 24

Клас 8-А 8-Б 9 10-А 10-Б 11-А 11-Б всього
Хлопчиків 10 8 9 7 13 8 9 181
Дівчаток 11 11 12 14 6 6 11 182
Кількість учнів 21 19 21 20 19 14 20 363

1 клас -25 учнів
2-А клас – 16учнів
2-Б клас – 15 учнів
3 клас – 23 учнів
4 клас – 29 учнів
5 клас – 25 учні
6-А клас – 23 учні
6-Б клас – 21 учнів
7-Аклас – 27 учень
7-Бклас – 24 учень
8-А клас – 21 учень
8-Б клас –19 учнів
9 клас – 21 учень
10-А клас –20 учнів
10-Б клас – 19 учнів
11-А клас –14 учнів
11-Б клас – 20 учнів

ІІІ. Навчальний план

Додаток 1
складений відповідно до додатку 1
Типової освітньої програми
початкової освіти НУШ-2
(затвердженої Колегією
Міністерства освіти і науки
України 22.02.2018)

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи( 1 клас ) з навчанням українською мовою
Навчальні предмети Кількість годин на тиждень у 1 класі
Українська мова 5
Англійська мова 2
Математика 3
Я досліджую світ 7
Мистецтво:
Образотворче мистецтво
Музичне мистецтво 1
1
Фізична культура 3
Разом
19+3
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня 19
Всього 22

Додаток 1
складений відповідно до додатку 1
Типової освітньої програми
початкової освіти НУШ-2
(затвердженої Колегією
Міністерства освіти і науки
України 22.02.2018)

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи( 2 клас ) з навчанням українською мовою

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи( 2 клас ) з навчанням українською мовою

Навчальні предмети Кількість годин на тиждень у 2 -А класі Кількість годин на тиждень у 2 -Б класі
Українська мова 5 5
Іноземна мова 3 3
Математика 3 3
Я досліджую світ* 8 8
Мистецтво** 2 2
Фізична культура *** 3 3
Усього 21+3 21+3
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня 22 22
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи) 24 24

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи( 3 клас ) з навчанням українською мовою
Додаток 1
складений відповідно до додатку 1
Типової освітньої програми
початкової освіти НУШ-2
(затвердженої Колегією
Міністерства освіти і науки
України 22.02.2018)

Навчальні предмети Кількість годин на тиждень 3 клас
Українська мова 5
Іноземна мова 3
Математика 4
Я досліджую світ* 7
Мистецтво** 2
Фізична культура *** 3
Інформатика 1
Усього 22+3
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня 22+3
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи) 25

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи( 4 клас ) з навчанням українською мовою
Додаток 1
складений відповідно до додатку 1
Типової освітньої програми
початкової освіти НУШ-2
(затвердженої Колегією
Міністерства освіти і науки
України 22.02.2018)

Навчальні предмети
Кількість годин на тиждень 4 клас

Українська мова 5

Іноземна мова 3
Математика 4
Я досліджую світ* 7

Мистецтво** 2

Фізична культура *** 3

Інформатика 1

Усього 22+3

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня 22+3
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи) 25

ОСНОВНА ШКОЛА
Навчальні плани школи ІІ ступеня складені на основі Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 за п’ятиденним робочим тижнем.
Варіативна складова навчального плану у школі ІІ ступеня використана на курс за вибором:
«Основи Захисту України » – 8-А, 8-Б, 9 класи – по 0,5 год.

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-9-х класів закладів загальної середньої освіти:
Для 5-А класу – 1015 годин\навчальний рік
для 6-А, 6-Б класів – 1120 годин/навчальний рік,
для 7-А, 7-Б класів – 1085 годин/навчальний рік,
для 8-А,8-Б класів – 1120 годин/навчальний рік
для 9 класу – 1172,5 годин/навчальний рік,

Сумарне тижневе навантаження учнів відповідає нормам, вказаним у вище означених нормативних документах.
Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні для всіх загальноосвітніх навчальних закладів та варіативну складову.
Варіативна складова робочого навчального плану складена на основі програм, рекомендованих МОН України. Варіативна складова навчального плану спрямована на задоволення всезростаючих освітніх потреб учнів, розглянута та затвердження на засіданні педагогічної ради школи протокол № 1 від 31.08.2023 р., зокрема:
8-А клас: всього 0,5 години
Для отримання знань з курсу за вибором Основи захисту України – 0,5 години
8 –Б клас: всього 0,5 години
Для отримання знань з курсу за вибором Основи захисту України – 0,5 години
9 клас: всього 0,5 години
Гранично допустиме навантаження учнів встановлено відповідно до вимог Закону України про загальну середню освіту. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти” години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 15.09.2021 року № 957 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти» в освітньому закладі функціонує три інклюзивні класи: 2-Б, 5, 7-Б – для дітей з особливими освітніми потребами. Створено Команди супроводу, які працюють для виконання Індивідуальної програми розвитку.

Додаток 3
складений відповідно до
Типової освітньої програми для 5-9 класів
(наказ Міністерства освіти і науки
України від 19.02.2021 №235)

Освітні галузі Навчальні предмети 5 клас \ кількість годин
Мовно-літературна Українська мова 4
Українська література 2
Зарубіжна література 1,5
Іноземна мова 3,5
Математична Математика 5
Природнича Інтегрований курс «Пізнаємо природу» 2
Географія 2
Соціальна і здоров’язбережувальна Інтегрований курс «Здоров’я, безпека та добробут» 1,5
Громадянська та історична Вступ до історії України та громадянської освіти 1
Інформатична Інформатика 1,5
Технологічна Технології 2
Мистецька Інтегрований курс «Мистецтво» 2
Фізична культура Фізична культура 3
Разом ( без фізичної культури + фізична культура) 29 (26+3)

Додаток 3
складений відповідно до
Типової освітньої програми для 5-9 класів
(наказ Міністерства освіти і науки
України від 19.02.2021 №235)

Освітні галузі Навчальні предмети 6 -А,6-Б класи кількість годин
Мовно-літературна Українська мова 4
Українська література 2
Зарубіжна література 1,5
Іноземна мова 3,5
Математична Математика 5
Природнича Інтегрований курс «Пізнаємо природу» 2
Географія 2
Соціальна і здоров’язбережувальна Інтегрований курс «Здоров’я, безпека та добробут» 1,5
Громадянська та історична Історія України. Всесвітня історія 2
Інформатична Інформатика 1,5
Технологічна Технології 2
Мистецька Інтегрований курс «Мистецтво» 2
Фізична культура Фізична культура 3
Разом ( без фізичної культури + фізична культура) 32 (29+3)

Додаток 2
складений відповідно до таблиці 1
Типової освітньої програми
(наказ Міністерства освіти і науки
України від 20.04.2018 №405)

Таблиця розподілу навчального часу для основної школи.
7 – 8 класи таблиця №1 навчання з українською мовою

Навчальні предмети
7-А
клас 7-Б
клас
8-А
клас 8-Б
клас
Інваріантна складова
Українська мова 2,5 2,5 2 2
Українська література 2 2 2 2
Іноземна мова 3 3 3 3
Зарубіжна література 2 2 2 2
Історія України 1 1 1,5 1,5
Всесвітня історія 1 1 1 1
Правознавство – – – –
Музичне мистецтво 1 1 – –
Мистецтво 1 1
Образотворче мистецтво 1 1 – –
Математика – – – –
Алгебра 2 2 2 2
Геометрія 2 2 2 2
Біологія 2 2 2 2
Географія 2 2 2 2
Фізика 2 2 2 2
Хімія 1.5 1.5 2 2
Трудове навчання 1 1 1 1
Інформатика 1 1 2 2
Основи здоров’я 1 1 1 1
Фізична культура 3 3 3 3
Разом 28+3 28+3 28,5+3 28,5+3
Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації 0,5 0,5
Предмет :
Основи Захисту України 0,5 0,5
Гранично допустиме навчальне навантаження на одного учня 29,5 29,5 29,5 29,5
Всього (без урахування поділу класів на групи) 31 31 32 32

Додаток 2
складений відповідно до таблиці 1
Типової освітньої програми
(наказ Міністерства освіти і науки
України від 20.04.2018 №405)

Таблиця розподілу навчального часу для основної школи.
9 класи. Таблиця №1 навчання з українською мовою
Навчальні предмети
9
клас
Інваріантна складова
Українська мова 2
Українська література 2
Іноземна мова 3
Зарубіжна література 2
Історія України 1,5
Всесвітня історія 1
Правознавство -1
Музичне мистецтво
Мистецтво 1
Образотворче мистецтво
Математика –
Алгебра 2
Геометрія 2
Біологія 2
Географія 1,5
Фізика 3
Хімія 2
Трудове навчання 1
Інформатика 2
Основи здоров’я 1
Фізична культура 3
Разом 30+3
Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації 0,5
Курс за вибором
Основи Захисту України 0,5
Гранично допустиме навчальне навантаження на одного учня 31
Всього (без урахування поділу класів на групи) 33,5

Старша школа
Навчальний план школи ІІІ ступеня складені на основі Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 для 10-х, 11-х класів за п’ятиденним робочим тижнем. Навчальний план охоплює інваріантну частину, сформовану на державному рівні та варіативну складову.
Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні для всіх закладів загальної середньої освіти та варіативну складову, у якій передбачено додаткові години на предмети інваріантної складової. Варіативна складова навчального плану складена на основі програм, рекомендованих МОН України. Варіативна складова навчального плану спрямована на задоволення всезростаючих освітніх потреб учнів, розглянута та затвердження на засіданні педагогічної ради школи протокол № 1 від 31.08.2022 р., зокрема:

У школі ІІІ ступеня 10-А клас профільне навчання організовано за напрямком історія України.
У школі ІІІ ступеня 10-Б клас профільне навчання організовано за напрямком українська мова.
У школі ІІІ ступеня 11-А клас профільне навчання організовано за напрямком історія України.
У школі ІІІ ступеня 11-Б клас профільне навчання організовано за напрямком українська мова.

Варіативна складова навчального плану у школі ІІІ ступеня використана на
додатковий час для:
10-А клас:
предмету математика – 1 год.
предмету української мови – 1 год.
вибірково-обов’язкові предмети:
інформатика – 1 год.
технології – 2 год.
10-Б клас:
предмету математика – 1 год.
історія України – 1 год.
вибірково-обов’язкові предмети:
інформатика – 1 год.
технології – 2 год.
11- А клас
предмету математика – 1 год.
предмету української мови – 1 год.
Предмету біологія – 1 год.
вибірково-обов’язкові предмети:
інформатика – 2 год.
технології – 1 год.
11-Б клас
предмету математика – 1 год.
-предмету біологія – 1 год.
Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 10 -11-х класів закладів загальної середньої освіти:
для 10-А класу –1225 годин/навчальний рік без урахування поділу
для 10-Б класу –1260 годин/навчальний рік, без урахування поділу
для 11-А класу – 1225 годин/навчальний рік без урахування поділу
для 11-Б класу – 1225 годин/навчальний рік без урахування поділу
Гранично допустиме навантаження учнів встановлено відповідно до вимог Закону України про загальну середню освіту. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.
Наповнюваність класів. Поділ класів на групи Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» на період тривалості воєнного стану призупиняється дія положення частини другої статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо граничної верхньої межі кількості учнів у класі (наповнюваності класу) державного, комунального закладу освіти, крім здобуття освіти за очною (денною) або вечірньою формою. Нормативи максимальної наповнюваності класів за денною, формою навчання зберігаються. При дистанційному навчанні заклад освіти самостійно приймає рішення щодо максимальної кількості учнів у класі. Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюють відповідно до Порядку, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128. Відповідно до вище зазначених документів, на виконання рішення педагогічної ради від 31.08.2022 року№1 поділ класів на групи здійснюватиметься у 10-А, 10-Б, 11-А, 11-Б класах при проведенні занять з предмету «Захист України», як зазначено у пояснювальній записці до навчальної програми «Захист України. 10 –11 клас» для закладів загальної середньої освіти. Також здійснюється поділ інформатики у 7-А, 7-Б класах для формування практичних навичок роботи із комп’ютером.

Додаток 5
складений відповідно до таблиці 1
Типової освітньої програми
(наказ Міністерства освіти і науки
України від 20.04.2018 №408)
Таблиця розподілу навчального часу
для старшої школи(10-А клас) з навчанням українською мовою
та профілем історія України

Предмети Кількість годин на тиждень у 10 класі
Профіль історія України
Базові предмети 27
Українська мова 2
Українська література 2
Зарубіжна література 1
Іноземна мова(Англійська мова) 2
Історія України 1,5
Всесвітня історія 1
Громадянська освіта 2
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія) 3
Біологія і екологія 2
Географія 1,5
Фізика і астрономія 3
Хімія 1,5
Фізична культура 3
Захист України 1,5
Вибірково-обов’язкові предмети: 3
Інформатика 1
Технології 2
Профільні предмети:
Історія України 3
Додатковий час на навчальні предмети , факультативи, індивідуальні заняття та консультації
Математика 1
Українська мова 1
Разом: 32+3
Гранично допустиме тижневе навантаження на учня 33
Всього 35

Таблиця розподілу навчального часу
для старшої школи(10-Б клас) з навчанням українською мовою
та профілем українська мова

Предмети Кількість годин на тиждень у 10-класі
Профіль українська мова
Базові предмети 27
Українська мова 2
Українська література 2
Зарубіжна література 1
Іноземна мова(Англійська мова) 2
Історія України 1,5
Всесвітня історія 1
Громадянська освіта 2
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія) 3
Біологія і екологія 2
Географія 1,5
Фізика і астрономія 3
Хімія 1,5
Фізична культура 3
Захист України 1,5
Вибірково-обов’язкові предмети: 3
Інформатика 1
Технології 2
Профільні предмети:
Українська мова 4
Додатковий час на навчальні предмети , факультативи, індивідуальні заняття та консультації 2
Математика 1
Історія України 1

Разом: 33+3
Гранично допустиме тижневе навантаження на учня 33
Всього 36

Таблиця розподілу навчального часу
для старшої школи (11 –А клас) з навчанням українською мовою
та профілем історія України

Предмети Кількість годин на тиждень в 11 класі
профіль історія України
11-А
Базові предмети1 26
Українська мова 2
Українська література 2
Зарубіжна література 1
Іноземна мова 2
Історія України 1,5
Всесвітня історія 1
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія) 3
Біологія і екологія 2
Географія 1
Фізика і астрономія 4
Хімія 2
Фізична культура4 3
Захист України 1,5
Вибірково-обов’язкові предмети
Інформатика
Технології 3
2
1
Додаткові години 1на профільні предмети, окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття

Українська мова 1
Математика 1
Біологія
1

Профільний предмет
Історія України
3
Гранично допустиме тижневе навантаження на учня 33
Всього фінансується (без урахування поділу класу на групи) 35

Таблиця розподілу навчального часу
для старшої школи (11 –Б клас) з навчанням українською мовою
та профілем українська мова

Предмети Кількість годин на тиждень в 11 класі
профіль українська мова
11-Б
Базові предмети1 26
Українська мова 2
Українська література 2
Зарубіжна література 1
Іноземна мова 2
Історія України 1,5
Всесвітня історія 1
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія) 3
Біологія і екологія 2
Географія 1
Фізика і астрономія 4
Хімія 2
Фізична культура4 3
Захист України 1,5
Вибірково-обов’язкові предмети
Інформатика
Технології 3
2
1
Додаткові години 1на профільні предмети, окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття

біологія 1
Математика 1
Профільний предмет
Українська мова
4
Гранично допустиме тижневе навантаження на учня 33
Всього фінансується (без урахування поділу класу на групи) 35

Перелік навчальних програм
І ступінь

1 клас
Предмет Програма
Українська мова
Математика
Англійська мова
«Я досліджую світ»
«Мистецтво» Типова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян)
Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1 класу.
2 клас
Предмет Програма
Українська мова
Літературне читання
Математика Природознавство
Я у світі Інформатика
Трудове навчання
Англійська мова Образотворче мистецтво
Музичне мистецтво
Фізична культура Основи здоров’я Типова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян)
Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1-2 класів.
3 клас

Українська мова
Літературне читання
Математика Природознавство
Я у світі Інформатика
Трудове навчання
Англійська мова Образотворче мистецтво
Музичне мистецтво
Фізична культура Основи здоров’я Типова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян)
Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1-4 класів.

4 клас
Предмет Програма
Українська мова
Літературне читання
Математика Природознавство
Я у світі
Інформатика
Трудове навчання
Англійська мова
Образотворче мистецтво
Музичне мистецтво
Фізична культура Основи здоров’я Типова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян)
Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1-4 класів.
Навчальні програми, затверджені наказами МОНУ від 23.10.2017 року № 1407, від 03.08.2022 року № 698

7 клас
Предмет Програма
Укр. мова Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Укр. література Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Алгебра Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Геометрія Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна література Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Англійська мова Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Біологія Біологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
Географія Географія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
Хімія Хімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Фізика Фізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804
Історія України Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 6-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Всесвітня історія Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804 змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Трудове навчання Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017№804
Основи здоров’я Навчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
Інформатика Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культура Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
Мистецтво Мистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

8 клас
Предмет Програма
Укр. мова Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Укр. література Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Алгебра Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Геометрія Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна література Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804 змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Англійська мова Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Біологія Біологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
Географія Географія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
Хімія Хімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Фізика Фізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804
Історія України Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804 змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Всесвітня історія Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804 змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Трудове навчання Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017№804
Основи здоров’я Навчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
Інформатика Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культура Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
Мистецтво Мистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804
9 клас
Предмет Програма
Укр. мова Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Укр. література Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Алгебра Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Геометрія Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна література Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804 змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Англійська мова Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Біологія Біологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
Географія Географія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
Хімія Хімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Фізика Фізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804
Історія України. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 6-11 клас», 2022, наказ МОНУ від 03.08.2022 №698 змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Всесвітня історія Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 6-11 клас», 2022, наказ МОНУ від 03.08.2022 №698 змінами, затвердженими наказом МОН від 03.08.2022 року № 698
Правознавство Правознавство. Практичний курс. 9 клас. (авт. Ремех Т.О., Пометун О.І.). Програма, затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Трудове навчання Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017№804
Основи здоров’я Навчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
Інформатика Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культура Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
Мистецтво Мистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804
ІІІ ступінь
Перелік навчальних програм
для учнів закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня
(затверджені наказами МОН від 23.10.2017 № 1407 та від 03.08 2022 № 698)
10 клас
№ п/п Назва навчальної програми Рівень вивчення
Українська мова Рівень стандарту
Українська мова Профільний рівень
Астрономія (авторський колектив під керівництвом Яцківа Я. Я.) Рівень стандарту
Біологія і екологія Рівень стандарту
Історія України. Всесвітня історія 6-11 класи Рівень стандарту

Географія.10-11 класи Рівень стандарту
Громадянська освіта (інтегрований курс) Рівень стандарту
Зарубіжна література. 10-11 класи Рівень стандарту
Захист України 10-11 класи Рівень стандарту
Інформатика Рівень стандарту

Історія України Профільний рівень
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія) Рівень стандарту
Природничі науки (чотири навчальні програми):
проект 1 – автори І.Дьоміна, В.Задояний, С.Костик;
проект 2 – авторський колектив під керівництвом Т.Засєкіної;
проект 3 – автори Д.Шабанов, О.Козленко;
проект 4 – авторський колектив під керівництвом В.Ільченко Рівень стандарту
Технології Рівень стандарту
Українська література Рівень стандарту
Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Локтєва В. М.) Рівень стандарту
Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Ляшенка О. І.) Рівень стандарту
Фізична культура Рівень стандарту
Хімія Рівень стандарту
Іноземні мови Рівень стандарту
11 клас

№ п/п Назва навчальної програми Рівень вивчення
Українська мова Рівень стандарту
Українська мова Профільний рівень
Астрономія (авторський колектив під керівництвом Яцківа Я. Я.) Рівень стандарту
Біологія і екологія Рівень стандарту
Історія України. Всесвітня історія. 6-11 клас Рівень стандарту

Географія. 10-11 класи Рівень стандарту
Громадянська освіта (інтегрований курс) Рівень стандарту
Зарубіжна література.. 10-11 класи Рівень стандарту
Захист України. 10-11 класи Рівень стандарту
Інформатика Рівень стандарту
Історія України Профільний рівень
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія) Рівень стандарту
Природничі науки (чотири навчальні програми):
проект 1 – автори І.Дьоміна, В.Задояний, С.Костик;
проект 2 – авторський колектив під керівництвом Т.Засєкіної;
проект 3 – автори Д.Шабанов, О.Козленко;
проект 4 – авторський колектив під керівництвом В.Ільченко Рівень стандарту
Технології Рівень стандарту
Українська література Рівень стандарту
Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Локтєва В. М.) Рівень стандарту
Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Ляшенка О. І.) Рівень стандарту
Фізична культура Рівень стандарту
Хімія Рівень стандарту
Іноземні мови Рівень стандарту

Перелік навчальної літератури на 2023/2024 навчальний рік відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 14.08.2023 року № 1/12038 -23 «Про переліки навчальної літератури та навчальних програм у 2023/2024 навчальному році»

Інклюзивне навчання
Навчальні програми для підготовчого , 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Фізична культура. Підготовчий, 1-4 класи. Схвалено для використання МОН, 2014 рік.
Сак Т.В. Прохоренко Л.І. Програма з корекційно-розвиткової роботи для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку. Рекомендовано для використання МОН,2016 рік.
Наказ МОН від 12.06.2018 року №627. Про затвердження типових освітніх програм спеціальних закладів загальної середньої освіти І – ІІ ступенів для дітей із особливими освітніми потребами.
Наказ МОН від 19.09.2022 року № 836 «Про затвердження типових освітніх програм 1-2 та 3-4 класів спеціальних ЗЗСО для осіб із порушенням інтелектуального розвитку»

В освітній програмі Уланівського ліцею
Уланівської сільської ради
Хмільницького району Вінницької області
на 2023- 2024 навчальний рік
пронумеровано, прошнуровано
____тридцять шість __ (__36_) сторінок
Директорка ліцею _________ Людмила БІЛОШКУРСЬКА

ЗАТВЕРДЖУЮ
Директорка ліцею Людмила БІЛОШКУРСЬКА
31.08.2023

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
АДАПТИВНОГО ПЕРІОДУ НАВЧАННЯ
5-6 КЛАСИ
УЛАНІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ
УЛАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
на 2023/2024 навчальний рік

Схвалено
рішенням педагогічної
ради від 31.08.2023
протокол №1

Освітня програма адаптивного періоду навчання 5-6 клас НУШ
Ідея компетентнісного підходу до сучасної освіти є наскрізною і визначальною на сьогоднішній день. Надання пріоритетів формуванню у дітей готовності здобувати знання самостійно протягом усього життя поставило нагальну потребу у виробленні власної концепції розвитку школи, яка прокладає стратегічний напрям у роботі колективу закладу, допомагає поєднати цілі та очікуваний результат, усвідомити їх усім учасникам навчально-виховного процесу. Серед сучасних моделей освіти виділяють модель 4К, що включає чотири ключові компетентності, що починаються з букви «К»: креативність, комунікація, кооперація (співпраця), критичне мислення. Важливим показником життєвої компетентності школяра, його життєздатності, спроможності правильно орієнтуватися у життєвих реаліях та допомагати розв’язувати проблеми є цілісне світобачення. Тому освітня діяльність у 5 класі має спрямовуватись на сформованість базових особистісних якостей дитини, таких як: міжособистісна злагода, міжособистісне партнерство, самостійність, чуйність, шанобливість, допитливість, спостережливість, креативність, розсудливість. Організація освітньої діяльності в 5-х класаху 2022/2023 навчальному році здійснюватиметься відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р – https://cutt.ly/OyA9z5p), Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 898. Основним документом, що забезпечує досягнення учнями визначених відповідним Державним стандартом вимог до обов’язкових результатів навчання учнів є освітня програма закладу загальної середньої освіти. Реалізація призначення закладу здійснюється через забезпечення в освітній діяльності таких принципів:
• гуманізм як норма поваги до особистості та основа побудови партнерського спілкування з дитиною;
• інтеграційні засади побудови та організації освітнього процесу;
• визнання самоцінності кожного вікового періоду та орієнтація на вікові особливості;
• створення сприятливих умов для формування і розвитку у дитини пізнавальних, психічних процесів, належної спрямованості на активність у соціумі, конструктивних мотивів поведінки, самосвідомості, позитивної самооцінки, самоповаги та шанобливого ставлення до тих, хто її оточує;
• урахування індивідуальних інтересів, здібностей, темпу розвитку дитини.
Завдання освітніх ліній у 5 класі реалізуються на основі тематичного планування за принципом методичного конструктора та інтегрованого підходу до змісту та організації освітньої діяльності. Побудова освітнього процесу на засадах інтегрованого підходу забезпечує єдність та взаємопов’язаність усіх освітніх ліній у кожній темі, що реалізується як цілісна змістова та діяльнісна одиниця освітнього процесу. Основними формами організованої освітньої діяльності п’ятикласників є щоденні інтегровані заняття, підгрупові предметні заняття різної пізнавальної та продуктивної спрямованості. Цілісне бачення та структура тематичних циклів, за якими будується освітній процес, відображаються у плануванні зтематичних циклів, за якими будується освітній процес, відображаються у плануванні за принципом методичного конструктора. Зберігаючи наступність із початковою школою забезпечуємо подальше становлення особистості дитини, її фізичний, інтелектуальний, соціальний розвиток; формуємо здатність до творчого самовираження, критичного мислення, виховуємо ціннісне ставлення до держави, рідного краю, української культури, пошанування своєї гідності та інших людей, збереження здоров’я. Зміст програми дає можливість формування у здобувачів освіти таких ключових компетентностей: 1) вільне володіння державною мовою, що передбачає уміння усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, а також любов до читання, відчуття краси слова, усвідомлення ролі мови для ефективного спілкування та культурного самовираження, готовність вживати українську мову як рідну в різних життєвих ситуаціях; 2) здатність спілкуватися українською та англійською мовами, що передбачає активне використання української мови в різних комунікативних ситуаціях, зокрема в побуті, освітньому процесі, культурному житті громади; можливість розуміти прості висловлювання іноземною мовою, спілкуватися нею у відповідних ситуаціях, оволодіння навичками міжкультурного спілкування; 3) математична компетентність, що передбачає виявлення простих математичних залежностей в навколишньому світі, моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини; 4) компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, що передбачають формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї, самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати, формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів, пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження; 5) інноваційність, що передбачає відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа, громада тощо), формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади; 6) екологічна компетентність, що передбачає усвідомлення основи екологічного природокористування, дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміння важливості збереження природи для сталого розвитку суспільства; 7) інформаційно-комунікаційна компетентність, що передбачає опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях; 8) навчання упродовж життя, що передбачає опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання, організацію власного навчального середовища, отримання нової інформації з метою застосування її для оцінювання навчальних потреб, визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення, навчання працювати самостійно і в групі; 9) громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, усвідомленням рівних прав і можливостей, що передбачають співпрацю з іншими особами для досягнення спільної мети, активність в житті класу і школи, повагу до прав інших осіб, уміння діяти в конфліктних ситуаціях, пов’язаних з різними проявами дискримінації, цінувати культурне розмаїття різних народів та ідентифікацію себе як громадянина України, дбайливе ставлення до власного здоров’я і дотримання здорового способу життя.10) культурна компетентність, що передбачає залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне та інші види мистецтв) шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості; 11) підприємливість та фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, готовність брати відповідальність за власні рішення, вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей, усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці, готовність до втілення в життя ініційованих ідей, прийняття власних рішень. Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчальнопізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість.
РОЗДІЛ 2.Цілі та завдання освітньої діяльності закладу.
МЕТА діяльності закладу: забезпечення єдиної лінії розвитку особистості школяра; формування духовної культури та цілісних світоглядних уявлень у дитини. Пріоритетні завдання діяльності педагогічного колективу:
• створення умов для здобуття якісної освіти в умовах освітнього процесу;
• формування у дітей основ культури споживання та екологічної свідомості через впровадження ідей освіти для сталого розвитку;
• втілення інклюзивних цінностей через збагачення інклюзивними підходами освітньої практики;
• сприяння формуванню у школярів лідерських якостей особистості;
• формування світогляду школярів засобами художнього слова;
• оптимізація взаємодії з батьками;
• модернізація матеріально-технічної бази та програмно-методичного забезпечення закладу. Загальний обсяг річного навчального навантаження для закладів із навчанням українською мовою (5-6 класи) згідно з типовим планом наведено в Таблиці 1.( Додаток 1).
РОЗДІЛ 3. Навчальний план
Навчальний план для 5 класів розроблено за Типовою освітньою програмою для 5-6 класів, затвердженою наказом МОН основі типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої наказом МОН № 235 від 19.02.2021р

Таблиця розподілу навчального часу для 5-х класів НУШ
Освітнігалузі Навчальніпредмети 5 клас \ кількість годин
Мовно-літературна Українськамова 4
Українськалітература 2
Зарубіжналітература 1,5
Іноземнамова 3,5
Математична Математика 5
Природнича Інтегрований курс «Пізнаємо природу» 2
Географія 2
Соціальна і здоров’язбережувальна Інтегрований курс «Здоров’я, безпеката добробут» 1,5
Громадянська та історична Вступ до історіїУкраїни та громадянськоїосвіти 1
Інформатична Інформатика 1,5
Технологічна Технології 2
Мистецька Інтегрований курс «Мистецтво» 2
Фізична культура Фізична культура 3
Разом ( безфізичноїкультури + фізична культура) 29 (26+3)

Керуючись показниками загальної кількості навчального навантаження, визначеними в Таблиці 1 за галузями, визначено обсяг фактичного річного навантаження для 5-6 класів, заповнивши колонку «Кількість годин» Таблиці 2. Загальний обсяг навчального навантаження для 5класів
Назва освітньої галузі Навчальне навантаження Кількість годин
5 клас
Мовно-літературна Тиждень\ рік 11 \ 385
Математична Тиждень\ рік 5 \ 175
Природнича Тиждень\ рік 2 \ 70
Соціальна і здоров’язбережувальна Тиждень\ рік 1,5 \ 52,5
Громадянська та історична Тиждень\ рік 1 \ 35
Інформатична Тиждень\ рік 1,5 \ 52

Технологічна Тиждень\ рік 2 \ 70
Мистецька Тиждень\ рік 2 \ 70
Фізична культура Тиждень\ рік 3 \ 105
Усього Тиждень\ рік 25,5 +3 \997,5

Загальнорічна кількість годин, що фінансуються з бюджету Тиждень\ рік 31\ 1085
Гранично-допустиме навантаження Тиждень\ рік 28 \ 980
Усього без урахування поділу класів на групи Тиждень\ рік 29 \ 1050

Таблиця розподілу навчального часу для 6-х класів НУШ
Освітнігалузі Навчальніпредмети 6-А, 6-Б класкількість годин
Мовно-літературна Українськамова 4
Українськалітература 2
Зарубіжналітература 1,5
Іноземнамова 3,5
Математична Математика 5
Природнича Інтегрований курс «Пізнаємо природу» 2
Географія 2
Соціальна і здоров’язбережувальна Інтегрований курс «Здоров’я, безпеката добробут» 1,5
Громадянська та історична ІсторіяУкраїни. Всесвітняісторія 2
Інформатична Інформатика 1,5
Технологічна Технології 2
Мистецька Інтегрований курс «Мистецтво» 2
Фізична культура Фізична культура 3
Разом ( безфізичноїкультури + фізична культура) 32 (29+3)

3. Загальний обсяг навчального навантаження для 6класів
Назва освітньої галузі Навчальне навантаження Кількість годин
6_-А
6-Б класи
Мовно-літературна Тиждень\ рік 11 \ 385
Математична Тиждень\ рік 5 \ 175
Природнича Тиждень\ рік 4 \ 140
Соціальна і здоров’язбережувальна Тиждень\ рік 1,5 \ 52,5
Громадянська та історична Тиждень\ рік 1 \ 35
Інформатична Тиждень\ рік 1,5 \ 52

Технологічна Тиждень\ рік 2 \ 70
Мистецька Тиждень\ рік 2 \ 70
Фізична культура Тиждень\ рік 3 \ 105
Усього Тиждень\ рік 25,5 +3 \997,5

Загальнорічна кількість годин, що фінансуються з бюджету Тиждень\ рік 31\ 1085
Гранично-допустиме навантаження Тиждень\ рік 28 \ 980
Усього без урахування поділу класів на групи Тиждень\ рік 32 \ 1120

Розділ 4. Перелік модельних навчальних програм для 5-6-х класів у 2023 /2024 навчальному році
Освітня галузь Навчальний предмет Модельна програма
Мовно-літературна Українська мова Модельна навчальна програма «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Заболотний О. В., Заболотний В. В., Лавринчук В. П., Плівачук К. В., Попова Т. Д.
Українська література Модельна навчальна програма «Українська література. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б.)
Зарубіжна література Модельна навчальна програма «Зарубіжна література. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Ніколенко О., Ісаєва О., Клименко Ж., Мацевко-Бекерська Л., Юлдашева Л., Рудніцька Н., Туряниця В, Тіхоненко С., Вітко М., Джангобекова Т.
Іноземна мова . Модельна навчальна програма «Іноземна мова. 5-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Зимомря І. М., Мойсюк В. А, Тріфан М. С., Унгурян І. К., Яковчук М. В.
Математична Математика . Модельна навчальна програма «Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Істер О. С)
Природнича Інтегрований курс «Пізнаємо природу» Модельна навчальна програма «Пізнаємо природу». 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Біда Д. Д., Гільберг Т. Г., Колісник Я. І
Географія Модельна навчальна програма з географії 6-9 клас для закладів загальної середньої освіти (авт.ГільбергТ.Г.ДовганьА.В.Совенко В.І)
Соціальна і здоров’язбережувальна Інтегрований курс «Здоров’я, безпека та добробут» Модельна навчальна програма «Здоров’я, безпека та добробут. 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Шиян О. І., Дяків В. Г., Волощенко О. В., Гриньова М. В., Козак О. П., Овчарук О. В., Седоченко А. Б., Сорока І. З., Страшко С. В.
Громадянська та історична Інтегрований курс «Досліджуємо історію та суспільство» Модельна навчальна програма «Досліджуємо історію та суспільство 5-6 клас( інтегрований курс) для закладів загальної середньої освіти ( авт. Гісем О.В., Мартинюк О.О., Гісем О.О., Охредько О.Е.)
Інформатична Інформатика Модельна навчальна програма. «Інформатика. 5-6 клас» для закладів загальної середньої освіти (авт. Ворожбит В.Г.., Козак А.О.)
Технологічна Технології Модельна навчальна програма «Технології. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Ходзицька І. Ю, Горобець.О.В, Медвідь О. Ю., Пасічна Т. С., Приходько Ю. М
Мистецька Інтегрований курс «Мистецтво» . Модельна навчальна програма «Мистецтво. 5-6 класи» (інтегрований курс) для закладів загальної середньої освіти авт. Масол Л. М., Просіна О. В.

Роздіп 5. Опис форм організації освітнього процесу
Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх освітніх потреб. Освітня програма передбачає досягнення здобувачів освіти сукупності компетентностей, що є базою для подальшого особистісного розвитку в умовах шкільного навчання. Особливий акцент здійснюється на здатність дітей встановлювати асоціативні зв’язки, взаємозв’язки між об’єктами і явищами навколишнього світу, робити умовисновки та висловлювати судження. Ці характеристики засвідчують сформованість цілісних світоглядних уявлень і є результатом упровадження засад інтеграції в освітньому процесі.
Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти. Базова середня освіта здобувається, як правило, після здобуття початкової освіти. Діти, які здобули початкову освіту на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття базової середньої освіти цього ж навчального року. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти за інших умов.
Перелік освітніх галузей. Типову освітню програму укладено за такими освітніми галузями: Мовно-літературна Мистецька Математична Природнича Технологічна Інформатична Соціальна і здоров’язбережувальна Фізична культура. Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах. Рекомендовані форми організації освітнього процесу. Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:  формування компетентностей;  розвитку компетентностей;  перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей;  корекції основних компетентностей;  комбінований урок. Також формами організації освітнього процесу можуть бути екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки тощо. З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей, крім уроку, проводяться навчально-практичні заняття. Ця форма організації поєднує виконання різних практичних вправ, експериментальних робіт відповідно до змісту окремих предметів, менш регламентована й має акцент на більшій самостійності учнів в експериментальній та практичній діяльності. Досягнуті компетентності учні можуть застосувати на практичних заняттях і заняттях практикумах. Практичне заняття – це така форма організації, в якій учням надається можливість застосовувати отримані ними знання у практичній діяльності. Експериментальні завдання, передбачені змістом окремих предметів, виконуються на заняттях із практикуму (виконання експериментально-практичних робіт). Оглядова екскурсія припускає цілеспрямоване ознайомлення учнів з об’єктами та спостереження процесів з метою відновити та систематизувати раніше отримані знання. Функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей виконує навчально-практичне заняття. Учні одержують конкретні завдання, за виконання яких звітують перед вчителем. Практичні заняття та заняття практикуму також можуть будуватися з метою реалізації контрольних функцій освітнього процесу. На цих заняттях учні самостійно виготовляють вироби, проводять виміри та звітують за виконану роботу. Можливо проводити заняття в малих групах, бригадах і ланках (у тому числі робота учнів у парах змінного складу) за умови, що окремі учні виконують роботу бригадирів, консультантів, тобто тих, хто навчає малу групу. Екскурсії в першу чергу покликані показати учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні змісту окремих предметів (можливо поєднувати зі збором учнями по ходу екскурсії матеріалу для виконання визначених завдань). Учні можуть самостійно знімати та монтувати відеофільми (під час відео-уроку) за умови самостійного розроблення сюжету фільму, підбору матеріалу, виконують самостійно розподілені ролі та аналізують виконану роботу. Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року. Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.
Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти.
Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:
• кадрове забезпечення освітньої діяльності;
• навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;
• матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;
• якість проведення навчальних занять;
• моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей)
Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:
• оновлення методичної бази освітньої діяльності;
• контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;
• моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти;
• створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників. Освітня програма передбачає досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.
Розділ 6. Оцінювання навчальних досягнень учнів
Навчальні досягнення здобувачів освіти у 5 класах за рішенням педагогічної ради здійснюються у рівневому ( І семестр ) та бальному оцінюванні ( ІІ семестр), яке передбачає зіставлення навчальних досягнень здобувачів з конкретними очікуваними результатами навчання, визначеними освітньою програмою. Оцінювання є зорієнтованим на визначені Державним стандартом базової середньої освіти ключові компетентності та наскрізні вміння й передбачені навчальною програмою очікувані результати навчання для відповідного періоду освітнього процесу. У 6 класі оцінювання бальне.
Враховуючи ці вимоги, для оцінювання навчальних досягнень учнів педагоги керуються такими категоріями критеріїв
: • розв’язання проблем і виконання практичних завдань із застосуванням знань, що охоплюються навчальним матеріалом;
• комунікація (тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій);
• планування й здійснення навчального пошуку, робота з текстовою і графічною інформацією;
• рефлексія власної навчально-пізнавальної діяльності.
Під час оцінювання навчальних досягнень враховуються дотримання учнями принципів доброчесності, а саме: вияв поваги до інших осіб, їхніх прав і свобод, дбайливе ставлення до ресурсів і довкілля, дотримання принципів академічної доброчесності. У разі порушення учнем / ученицею принципів доброчесності під час певного виду навчальної діяльності, учитель може прийняти рішення не оцінювати результат такої навчальної діяльності. Поточне формувальне оцінювання здійснюється системно в процесі навчання на основі викладеного нижче алгоритму діяльності вчителя під час організації формувального оцінювання, що, зокрема, забезпечить наступність між підходами до оцінювання навчальних досягнень здобувачів початкової і базової середньої освіти: Формулювання об’єктивних і зрозумілих для учнів навчальних цілей на певний період (наприклад, заняття, тиждень, період, відведений для вивчення теми, тощо). Основою для вироблення навчальних цілей є очікувані результати навчання, передбачені відповідною навчальною програмою, та критерії оцінювання. Інформування учнів про критерії оцінювання, за якими буде визначено рівень їхніх навчальних досягнень на кінець навчального семестру та року. Доцільно впроваджувати поступове залучення учнів до вироблення критеріїв оцінювання результатів окремих видів навчальної діяльності. Надання учням зворотного зв’язку щодо їхніх навчальних досягнень відповідно до визначених цілей. Зворотний зв’язок має бути зрозумілим і чітким, доброзичливим і своєчасним. Важливо не протиставляти учнів одне одному. Доцільно акцентувати увагу лише на позитивній динаміці досягнень учня / учениці. Труднощі в навчанні доцільно обговорювати з учнями індивідуально. Зворотний зв’язок надають у письмовій, усній або електронній формі, залежно від дидактичної мети й виду навчальної діяльності. Створення умов для формування вміння учнів аналізувати власну навчальну діяльність (рефлексія). Під час навчальної діяльності доцільно спрямовувати учнів на спостереження своїх дій і дій однокласників, осмислення своїх суджень і дій з огляду на їх відповідність навчальним цілям. Важливим є створення умов для активної участі учнів у процесі оцінювання із застосуванням критеріїв, зокрема шляхом самооцінювання та взаємооцінювання, та спільне визначення подальших кроків для покращення результатів навчання. Корегування освітнього процесу з урахуванням результатів оцінювання та навчальних потреб учнів. У формувальному оцінюванні, зокрема для самооцінювання та взаємооцінювання, рекомендовано використовувати інструменти з орієнтовного переліку, наведеного у Додатку
ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ІНСТРУМЕНТІВ ФОРМУВАЛЬНОГО ОЦІНЮВАННЯ
№ Назва Опис інструмента
1 Аналіз портфоліо Перевірка рівня навчальних досягнень за допомогою портфоліо учня. Портфоліо – це підібрані учнем роботи із зазначенням дати, призначення яких – розповісти історію учнівських досягнень або поступу. Портфоліо зазвичай містить особисті роздуми учня з поясненнями, чому обрано ту чи ту роботу і як саме вона показує досягнення цілей навчання
2 Візьми і передай Учні одночасно усно реагують на певну репліку. Це може бути відповідь на запитання, висловлення згоди чи незгоди із запропонованим твердженням, повторення сказаного вчителем тощо
3 Візьми і передай Учні одночасно усно реагують на певну репліку. Це може бути відповідь на запитання, висловлення згоди чи незгоди із запропонованим твердженням, повторення сказаного вчителем тощо
4 Внутрішнє / зовнішнє коло Спільна групова робота, яку використовують, щоб поділитися думками або зібрати інформацію від кожного учасника групи; учні записують відповіді, потім передають вправо, додають власну відповідь на іншому аркуші і продовжують, доки їхній папірець обійде всю групу і знову повернеться до них. Потім обговорюють результати в групі
5 Газетний заголовок Учні стають у два кола, внутрішнє та зовнішнє, обличчям одне до одного. Учні, що стоять навпроти, ставлять одне одному запитання по темі, які вони попередньо написали. Зовнішнє коло рухається і утворюються нові пари. Потім процедура повторюється
6 Гра в кубик Вигадайте газетний заголовок, який може бути написаний до теми, яку ми вивчаємо. Передайте основну ідею події
7 Доповни думку Покажіть 6 запитань до уроку. Об’єднайте учнів у групи по 4. У кожної групи є один кубик. Кожен кидає кубик та відповідає на запитання з відповідним номером. Якщо номер випав більш ніж один раз, учень може доповнити попередню відповідь або кинути кубик ще раз. Відповіді можна записувати
8 Есе «хвилинка» Письмова перевірка розуміння стратегії, коли учні заповнюють пропуски у пропонованому твердженн
9 Запис у журнал Питання для есе на одну хвилину– це конкретне питання з орієнтацією на очікуваний(і) результат(и) навчання, на яке можна відповісти за одну-дві хвилини
10 Записні книжки учнів Учні записують у свій журнал або зошит розуміння предмету, поняття або те, що вони вивчили на уроці. Вчитель переглядає записи, щоб дізнатися чи зрозумів учень певну тему, урок, поняття або вивчене
11 Збір ідей Інструмент для учнів для відстежування навчального поступу: куди я рухаюся? де я зараз? як туди дістатися?
12 З-Х-В та ЗХВ+ Учитель ставить запитання або дає завдання. Учні самостійно відповідають на аркуші паперу, зазначаючи не менше трьох думок / відповідей / тверджень. Учні, що завершили, встають. Вчитель звертається до певного учня і просить його поділитися записаними ідеями. Учні викреслюють пункти, попередньо озвучені однокласниками і сідають, коли в них а аркушах закінчилися всі записані ідеї, незалежно від того, чи вони були озвучені саме ними. Вчитель продовжує опитувати учнів, доки сядуть усі
13 Картка на вихід Учні відповідають групами, в парах або індивідуально на запитання «Що ми вже знаємо?» (З), «Що ми хотіли б дізнатися?» (Х) та «Що вже вивчили за темою?» (В). Плюс (+) просить учнів класифікувати отримані знання за допомогою концептуальної карти або наочної схеми, яка відображає ключову інформацію. Потім кожен учень записує короткий підсумок (на один абзац) про вивчене
14 Концептуальна карта Це письмові відповіді учнів на запитання на картках, які учням роздають наприкінці уроку, після завершення певного виду роботи, теми тощо
15 Лідер за номером Будь-яка можлива форма схематичної наочності, яка допомагає учням побачити взаємозв’язки між поняттями за допомогою побудованих схем ключових слів, що позначають такі поняття
16 Найзаплутаніший (або найясніший) момент Учні об’єднуються в групи по чотири і кожному члену групи присвоюється номер. Учитель ставить питання / проблему і всі чотири учні її обговорюють. Вчитель називає номер і відповідний учень у кожній групі відповідає
17 Перевірка неправильного розуміння Це варіант однохвилинки. Можна дати учням трохи більше часу для відповіді на запитання. Запитайте (в кінці уроку або під час паузи, яка утворилася після пояснення теми): «Який найбільш заплутаний момент» сьогоднішнього заняття?» або «Що вам здалося незрозумілим у понятті «_________»?
18 Перефразування Учитель надає учням поширені або передбачувані помилкові твердження з певної теми, щодо певного принципу або процесу і запитує, чи згодні вони з цим чи ні та чому. Учні мають дати аргументовані відповіді. Перевірка неправильного розуміння може також застосовуватися у формі тесту з декількома варіантами відповіді або гри «правильно-неправильно»
19 Підбиття підсумків Учні мають висловити власними словами основну ідею уроку чи щойно поясненої теми
20 Підказка за аналогією Підказка за аналогією Учні мають сформулювати думку на основі підказки-аналогії: (певне поняття, принцип або процес) ________ виглядає як _______________тому що ___________________
21 Підсумок А-Б-В Кожному учневі в класі присвоюється окрема літера алфавіту, а він обирає слово, яке починається на цю літеру та пов’язане з вивченою темою
22 Підсумок або питання
На картках Учитель час від часу роздає картки й просить учнів писати з обохсторін за такими правилами: (Один бік) на підставі вивченого (теми, розділу), опишіть основну велику ідею, яку ви зрозуміли, у формі короткого висновку. (Другий бік) запишіть те, що ви ще не повністю зрозуміли у вигляді твердження або запитання

23 Підсумок одним словом Учнів просять написати підсумкове речення, яке відповідає на запитання «хто», «що», «де», «коли», «чому», «як» щодо певної теми
24 Підсумок одним словом Учні мають обрати з-поміж наведених варіантів (або запропонувати самостійно) слово, яке найкраще підсумовує тему
25 Подумай – запиши – обговори в парі – поділися Учні обдумують відповідь самостійно, записують її, об’єднуються в пари та обговорюють відповідь із партнерами, а потім озвучують її всьому класу
26 Подумай – розкажи в парі Вчитель ставить учням запитання. Учні самостійно формулюють відповіді протягом визначеного часу, потім повертаються кожен до свого партнера та надають йому відповідь. Вчитель викликає декілька пар на вибір, які озвучують свої відповіді у класі
27 Рішення-рішення За дві хвилини учні повинні пригадати та назвати у правильному порядку найважливіші ідеї, отримані на попередньому занятті; за дві хвилини підсумувати ці пункти одним реченням, записати одне основне запитання, на яке вони хочуть отримати відповідь та знайти одну прив’язку цього матеріалу до основної теми предмету чи курсу
28 Рішення-рішення Учитель висловлює певну думку, потім просить учнів зайняти сторону, що відповідає їхній думці з цієї теми і поділитися аргументацією. Учні можуть змінювати сторону після обговорення
29 Самооцінювання Процес, під час якого учні збирають дані про власне навчання, аналізують що саме відображує їхні успіхи в досягненні навчальних цілей та планують наступні кроки
30 Семінар за Сократом Учні ставлять питання одне одному з певного важливого питання або теми. Питання ініціюють розмову, яка триває як серія відповідей та додаткових запитань
31 Сигнали руками Учні на прохання вчителя показують визначені сигнали рукою, щоб повідомити про рівень розуміння певного поняття, принципу або процесу: «Розумію ______ і можу пояснити» (наприклад, великий палець вгору). «Ще не зовсім розумію _______» (наприклад, великий палець вниз). «Не впевнений щодо ______» (наприклад, помахати рукою)
32 Скажи щось Учні по черзі обговорюють у групі певний прочитаний розділ або переглянуте відео
33 Сортування слів Учням дають набір словникових термінів, які вони сортують за заданими або створеними ними категоріями
34 Спінер ідей Учитель створює спінер, розділений на 4 сектори з написами«Спрогнозуй», «Поясни», «Підсумуй», «Оціни». Після пояснення нового матеріалу вчитель крутить спінер та просить учнів відповісти на запитання залежно від місця зупинки спінера. Наприклад, спінер зупиняється на секторі «Підсумуй», тоді вчитель може сказати: «Назви ключові поняття, про які щойно йшлося»
35 Тестування Учитель готує протокол спостереження із переліком учнів у класі, де буде зазначено, за якими саме очікуваними результатами він буде спостерігати. Рухаючись класом, він спостерігає за учнями, коли вони працюють, і робить необхідні записи та позначки в протоколі спостереження
36 Тестування За допомогою тестування вчитель перевіряє опанування учнями фактичної інформації, понять. Орієнтовні типи тестових завдань: Декілька правильних варіантів Правильно/Неправильно Коротка відповідь Знайди відповідність Розширена відповідь
37 Трикутна призма (червоний, жовтий, зелений) Учні дають вчителеві зворотний зв’язок, показуючи колір, що відповідає рівню розуміння
38 Усне опитування Учитель пропонує учнями відповісти на запитання, наведені нижче: Чим це _________схоже на/відрізняється від_________? Які характерні риси/елементи________________? Як іще можна показати/проілюструвати________? У чому полягає головна ідея, ключова концепція, мораль _____________? Як _________стосується ________________? Які ідеї / деталі можна додати до_______________? Наведіть приклад ___________________? Що не так з___________________? Який висновок ви могли б зробити з__________________? Які висновки можна зробити з___________? На яке питання ми намагаємося відповісти? Яку проблему ми намагаємося вирішити? Що ви можете сказати про ____________________? Що може статися, якщо _______________ ? Які критерії можна взяти для оцінки ________________? Які докази підтверджують____________________? Як ми можемо довести / підтвердити ______________? Як це можна розглядати з точки зору_______________? Які альтернативи ____________________ слід розглянути?
39 Учнівська конференція Бесіда з кожним учнем особисто для перевірки рівня розуміння
40 Хрестики-нулики Набір видів роботи, з яких учні самостійно можуть обирати ті, що можуть продемонструвати їхнє розуміння теми. Набір представлений у вигляді сітки з дев’яти квадратів, схожої надошку для гри в хрестики-нулики, можна попросити учнів обирати так, щоб зрештою закреслити «три підряд». Завдання можуть відрізнятися за змістом, процесом та результатом і можуть бути адаптовані залежно від глибини знань
41 Хто швидше? Робота в парі – слухач і ведучий. Обидва знають категорію (тему), однак ведучий стоїть спиною до дошки / екрану. З’являються слова на задану тему, слухач дає підказки, а ведучий намагається вгадати слово. Пара, яка завершила першою, встає
42 Швидкий запис Попросіть учнів відповісти за 2-10 хвилин на відкриті запитання або твердження
43 Шкала Лайкерта Учитель наводить 3-5 тверджень, які явно не є істинними або помилковими, але дещо спірними. Мета полягає в тому, щоб допомогти учням подумати над текстом, а потім обговорити його з однокласниками. Наприклад, «Герой (ім’я) не повинен був робити (що саме).» повністю погоджуюся не погоджуюся погоджуюся повністю погоджуюся
44 3-2-1 Учні виконують такі варіанти завдань, визначаючи за прочитаним текстом: три речі, які ви дізналися, два цікаві факти, одне питання, що залишилося; три ключові слова, дві відмінності між _, один вплив на _; три важливі факти, дві цікаві ідеї, одне уявлення про себе як учня; три нові терміни, дві нові ідеї, одна річ, яку потрібно обдумати; три питання до тексту (незнайомі слова або незрозумілі ідеї), два прогнози за текстом (що станеться далі, враховуючи вже прочитане), знайдіть один зв’язок у тексті (з тим, що ви вже знали або випробували)
45 Трихвилинна пауза Трихвилинна пауза дає змогу учням зупинитися, обміркувати певні представлені явища та ідеї, прив’язати їх до вже наявних знань або досвіду та попросити роз’яснень. Я змінив(ла) ставлення до…. Я більше дізнався(лася) про… Мене здивувало… Я почувався(лася)…
46 Є питання, в кого є відповідь? Учитель робить два набори карток. Перший набір має запитання за певним розділом навчання. У другому наборі містяться відповіді. Учитель роздає картки з відповідями учням, а потім він або учень зачитує класу питання на картці. Всі учні перевіряють свої картки з відповідями, щоб знайти правильну

Підсумкове оцінювання
Підсумковому оцінюванню (семестровому, річному) підлягають результати навчання з навчальних предметів, інтегрованих курсів обов’язкового освітнього компонента типового навчального плану. Педагогічна рада закладу загальної середньої освіти може ухвалити рішення про оцінювання результатів навчання складників вибіркового освітнього компонента.
Семестрове оцінювання здійснюють з урахуванням різних видів навчальної діяльності, які мали місце протягом семестру, та динаміки особистих навчальних досягнень учня / учениці. Проведення окремої семестрової атестації не є обов’язковим і здійснюється на розсуд закладу освіти.
Річне оцінювання здійснюють на основі семестрових або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри. Для визначення річної оцінки потрібно враховувати динаміку особистих навчальних досягнень учня / учениці протягом року. Семестрова та річна оцінки можуть підлягати коригуванню. Відповідно до п. 3.2. Інструкції з ведення класного журналу 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2008 № 496, у триденний термін після виставлення семестрової оцінки батьки (особи, які їх замінюють) учнів (вихованців), які виявили бажання підвищити результати семестрового оцінювання або не були атестовані, звертаються до керівника закладу освіти із заявою про проведення відповідного оцінювання, у якій пояснюють причину та необхідність його проведення. Наказом керівника закладу створюють комісію та затверджують графік і порядок проведення оцінювання. Члени комісії готують завдання, що погоджує педагогічна рада навчального закладу. Комісія ухвалює рішення щодо його результатів та складає протокол. Рішення цієї комісії є остаточним, при цьому скоригована семестрова оцінка не може бути нижчою за семестрову. У разі, якщо учневі / учениці не вдалося підвищити результати, запис у колонку «Скоригована» у класному журналі не роблять. За результатами оцінювання керівник закладу освіти видає відповідний наказ. Коригування річної оцінки здійснюють шляхом коригування семестрової оцінки за І та/або ІІ семестр відповідно до п.п. 9-10 Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762 (зі змінами). Оцінка результатів навчання учнів є конфіденційною інформацією, яку повідомляють лише учневі / учениці, його / її батькам (іншим законним представникам). Відомості, отримані під час підсумкового та, у разі застосування, проміжного, оцінювання результатів навчання, застосовують у формувальному оцінюванні, зокрема, для вироблення навчальних цілей на наступний період, визначення труднощів, що постали перед учнем / ученицею, та коригування освітнього процесу. Критерії та шкала оцінювання Оцінювання має бути зорієнтованим на визначені Державним стандартом базової середньої освіти ключові компетентності та наскрізні вміння й передбачені навчальною програмою очікувані результати навчання для відповідного періоду освітнього процесу. Враховуючи ці вимоги, для оцінювання навчальних досягнень учнів доцільно керуватися такими категоріями критеріїв: розв’язання проблем і виконання практичних завдань із застосуванням знань, що охоплюються навчальним матеріалом; комунікація (тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій); планування й здійснення навчального пошуку, робота з текстовою і графічною інформацією; рефлексія власної навчально-пізнавальної діяльності. Під час оцінювання навчальних досягнень важливо враховувати дотримання учнями принципів доброчесності, а саме: вияв поваги до інших осіб, їхніх прав і свобод, дбайливе ставлення до ресурсів і довкілля, дотримання принципів академічної доброчесності. У разі порушення учнем / ученицею принципів доброчесності під час певного виду навчальної діяльності, учитель може прийняти рішення не оцінювати результат такої навчальної діяльності. Для визначення рівня досягнення учнями результатів навчання у закладі освіти можна застосовувати Орієнтовну рамку оцінювання навчальних досягнень здобувачів базової середньої освіти або на її основі розробити власні критерії та шкалу оцінювання. У пропонованій Орієнтовній рамці оцінювання навчальних досягнень навчальні досягнення учнів характеризують за чотирма рівнями: початковий, середній, достатній, високий. Заклад загальної середньої освіти може здійснювати підсумкове та, у разі застосування, проміжне, оцінювання результатів навчання за рівневою, 12-бальною або за власною шкалою оцінювання, затвердженою рішенням педагогічної ради, – за умови затвердження правил переведення до системи (шкали) оцінювання, визначеної законодавством. Результати річного оцінювання відображають у свідоцтві досягнень, яке видають учневі / учениці в кінці навчального року, за системою (шкалою), визначеною законодавством. Для забезпечення наступності між підходами до оцінювання результатів навчання здобувачів початкової та базової середньої освіти, рекомендуємо у першому семестрі 5-го класу підсумкове та, у разі застосування, проміжне оцінювання результатів навчання учнів здійснювати за рівневою шкалою, а його результати позначати словами або відповідними літерами: «початковий (П)», «середній» (С), «достатній» (Д), «високий (В)», та супроводжувати вербальною характеристикою з орієнтацією на досягнення учня / учениці (а не на помилки або невдачі). При переході від підсумкового оцінювання за рівневою шкалою в І семестрі до оцінювання за бальною шкалою в ІІ семестрі рекомендуємо при виставленні річної оцінки орієнтуватись на оцінку за ІІ семестр, а можливу різницю між рівнями результатів навчання у І та ІІ семестрах враховувати шляхом виставлення річної оцінки, що відповідає вищому показнику. Якщо рівень результатів навчання учня / учениці визначити неможливо через тривалу відсутність учня / учениці, у класному журналі та свідоцтві досягнень робиться запис «(н/а)» (не атестований(а)). Для розроблення та/або оцінки вже розроблених власних критеріїв і шкали оцінювання заклад освіти може використати Орієнтовні вимоги до критеріїв та шкал оцінювання. Ці орієнтовні вимоги мають допоміжний характер і не є обов’язковими до використання.

Навчальна література
Перелік навчальної літератури на 2023/2024 навчальний рік відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 14.08.2023 року № 1/12038 -23 «Про переліки навчальної літератури та навчальних програм у 2023/2024 навчальному році»

1. «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Заболотний О. В., Заболотний В. В., Лавринчук В. П., Плівачук К. В., Попова Т. Д.) – «Генеза», 2022.

2 «Українська література. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б.) – «Генеза», 2022.
3.«Зарубіжна література. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Ніколенко О., Ісаєва О., Клименко Ж., Мацевко-Бекерська Л., Юлдашева Л., Рудніцька Н., Туряниця В, Тіхоненко С., Вітко М., Джангобекова Т. – «Генеза», 2022.
4.«Іноземна мова. 5-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Зимомря І. М., Мойсюк В. А, Тріфан М. С., Унгурян І. К., Яковчук М. В . – «Генеза», 2022.
5.«Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Істер О. С– «Генеза», 2022.
6. «Пізнаємо природу». 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Біда Д. Д., Гільберг Т. Г., Колісник Я. І – «Генеза», 2022.
7.«Здоров’я, безпека та добробут. 5-6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Шиян О. І., Дяків В. Г., Волощенко О. В., Гриньова М. В., Козак О. П., Овчарук О. В., Седоченко А. Б., Сорока І. З., Страшко С. В. – «Генеза», 2022.
8.«Досліджуємо історію та суспільство 5-6 клас( інтегрований курс) для закладів загальної середньої освіти ( авт. Гісем О.В., Мартинюк О.О., Гісем О.О., Охредько О.Е.) – «Генеза», 2022.
9. «Інформатика. 5-6 клас» для закладів загальної середньої освіти (авт. Ворожбит А.О. Козак В.Г. – «Генеза», 2022.
10 «Технології. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Ходзицька І. Ю, Горобець.О.В, Медвідь О. Ю., Пасічна Т. С., Приходько Ю. М– «Генеза», 2022.
11.«Мистецтво. 5-6 класи» (інтегрований курс) для закладів загальної середньої освіти авт. Масол Л. М., Просіна О. В. – «Генеза», 2022.
12.Географія 6 клас для закладів загальної середньої освіти (авт. Гільберг Т.В. Довгань А.В. СовенкоВ.І. – «Генеза»,2023

ЗАТВЕРДЖУЮ
Директорка ліцею Людмила БІЛОШКУРСЬКА
31.08.2023

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
АДАПТИВНОГО ПЕРІОДУ НАВЧАННЯ
5-6 КЛАСИ
УЛАНІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ
УЛАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
на 2023/2024 навчальний рік

Схвалено
рішенням педагогічної
ради від 31.08.2023
протокол №1

ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор закладу
загальної середньої освіти
____________ Л.В. Білошкурська
31.08.2021 р.

 

 

 

 

 


Освітні програми
закладу загальної середньої освіти
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ c. УЛАНІВ»
УЛАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ХМІЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
на 2021 – 2022 навчальний рік

 

 

 

 

 

 

СХВАЛЕНО
Протокол засідання
педагогічної ради школи
від 31.08.2021 р. №1

І. Загальні положення освітньої програми
І. Загальні положення освітньої програми
Освітня програма передбачає:

  • формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини;
  • виховання елементів природодоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;
  • утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини, розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

Для 1-4 класів – складена за Типовими освітніми програмами для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом Р.Б.Шияна – Нова українська школа, затвердженою Колегією Міністерства освіти і науки України 23.02.2018 (таблиця 1)

Для 5,6,7,8,9 класів – складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 (таблиця 13), додаток 3.

Для 10-11 класів – складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 (таблиця 1), додаток 5.
Ключові компетентності
1.Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо, застосування мультимедійних засобів). Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, вдома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування.

  1. Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання і письмо) у широкому діапазоні соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування.
  2. Математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей. Уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.
  3. Компетентності в природничих науках і технологіях. Наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати.
  4. Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботи з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).
  5. Уміння навчатися впродовж життя. Здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.
  6. Соціальні і громадянські компетентності. Усі форми поведінки, які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів.
  7. Підприємливість. Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. Здатність до підприємницького ризику.
  8. Загальнокультурна грамотність. Здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва. Ця компетентність передбачає глибоке розуміння власної національної ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги до розмаїття культурного вираження інших.
  9. Екологічна грамотність і здорове життя. Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Наскрізні лінії
Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; вони враховуватимуться при формуванні шкільного середовища.
Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.
Мета наскрізних ліній – сфокусувати увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою, усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.

  1. Для наскрізної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» – це формування в учнів соціальної активності, відповідальності й екологічної свідомості, у результаті яких вони дбайливо й відповідально ставитимуться до довкілля, усвідомлюючи важливість сталого розвитку для збереження довкілля й розвитку суспільства.
  2. Метою вивчення наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» є формування відповідального члена громади й суспільства, який розуміє принципи й механізми його функціонування, а також важливість національної ініціативи. Ця наскрізна лінія освоюється через колективну діяльність – дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо, яка розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.
  3. Завданням наскрізної лінії «Здоров’я і безпека» є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.
  4. Вивчення наскрізної лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» забезпечить краще розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо); сприятиме розвиткові лідерських ініціатив, здатності успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі.

ІІ. Пояснювальна записка
Організація освітньої діяльності в КЗ  «Опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Уланів» Уланівської сільської ради   у 2021/2022 навчальному році здійснюватиметься відповідно до Закону України «Про освіту» від 5.09.2017р № 2145-VIII, Закону України «Про  повну загальну середню освіту»  від 16.01. 2020 року, постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» зі змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів № 688 від 24.07.2019 року , № 898 від 30.09. 2020 року; постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988, Постановою Кабінету Міністрів України № 898 від 30.09. 2020 року «Державний стандарт базової середньої освіти». Виконання вимог зазначених державних стандартів є обов’язковим.  
Основним документом, що забезпечує досягнення учнями визначених відповідним Державними стандартами результатів навчання є освітня програма закладу загальної середньої освіти. Основою для розроблення освітньої програми є стандарт освіти відповідного рівня. З урахуванням поетапного переходу закладів освіти на здійснення діяльності за новим Державним стандартом у 2021/2022 навчальному році освітня програма  розробляється  на основі: для 1-4  класів – Державного стандарту початкової освіти (2018), типових освітніх програм (наказ МОН від 08.10.2019 № 1272); для 4 класів – Державного стандарту початкової освіти (2018), типових освітніх програм (наказ МОН від 08.10.2019 № 1273.
 У 5-11 класах  освітній процес здійснюватиметься відповідно до таких типових освітніх програм: «Типова освітня програма закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня», затверджена наказом МОН від 20.04.2018 № 405;  «Типова освітня програма закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня», затверджена наказом МОН від 20.04.2018 № 408 (у редакції наказу МОН від 28.11.2019 №1493 зі змінами, внесеними наказом МОН від 31.03.2020 № 464), змінами до типової освітньої програми  закладів загальної середньої освіти  ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України  від 28.11. 2019 року № 1493 «Про внесення змін до типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня» зі змінами, внесеними наказом МОН від 31.03.2020 № 464).
strong>Структура 2021 /2022 навчального року
1.Початок та закінчення навчального року.
Відповідно до рішення педагогічної ради (від 31.08.2021 р протокол № 1.) 2021/2022  навчальний рік розпочнеться 01 вересня 2021 року  і закінчиться не пізніше 01 липня 2022 року.

  1. Поділ на семестри.

Навчальні заняття для учнів 1-11 класів організовуються за семестровою системою:
І семестр – з 01 вересня по 24 грудня 2020 року,
ІІ семестр – з 12 січня по 31  травня 2021 року.

  1. Проведення канікул.

Упродовж навчального року для учнів 1-11 класів проводяться канікули:
осінні – з 24 жовтня по 02листопада 2021 року;
– зимові – з 30 грудня 2021 року по 12 січня 2022року;
– весняні – з 26 березня по 03 квітня 2022 року.
Навчальні екскурсії та навчальна практика проводяться згідно додатку до листа МОН України від 06.02.08 №1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів» та згідно рішення педагогічної ради школи щодо проведення навчальної практики та екскурсій. Педагогічна рада на підставі Листа Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 року № 1\9 – 420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2021\2022 навчальному році» вирішила  у зв’язку із карантинними обмеженнями проведення навчальних екскурсій та навчальної практики вважати  недоцільним.

Мережа класів та кількість учнів
Клас
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
По школі
Хлопчиків
12
15
9
18
31
20
11
14
21
17
10
178
Дівчаток
7
14
15
26
17
21
12
19
19
17
13
180
Кількість учнів
19
29
24
44
48
41
23
33
40
34
23
358

 

 

 

 

 


Особливості організації освітнього процесу
Початкова школа

Навчальні плани школи І ступеня складені на основі:

 
Особливості організації освітнього процесу
Початкова школа
 
Навчальні плани школи І ступеня складені на основі:
– 1 -2 клас за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом Р.Б.Шияна – Нова українська школа, затвердженою Колегією Міністерства освіти і науки України 23.02.2018
 за п’ятиденним робочим тижнем.
Вивченні української мови в 1 класі:
– українська мова – 5 годин;
– українська мова в інтегрованому курсі – 2 години,
– Інтегрований курс «Я досліджую світ» – 5 годин.
Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 2-4-х класів закладів загальної середньої освіти складає 2695 годин/навчальний рік:
для 2 класу – 875 годин/навчальний рік, для 3 класу – 910 годин/навчальний рік, для 4-х класів – 910 годин/навчальний рік,
При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 1 класі – 35 хвилин;  у 2-4 класах – 40 хвилин, 5-12 класах – 45 хвилин.

 

 

 

 

 

 

 

 


ІІІ.Навчальний план

 

 

 

 

Додаток 1
складений відповідно до додатку 1
Типової освітньої програми
початкової освіти НУШ-2
(затвердженої Колегією
Міністерства освіти і науки
України 22.02.2018)

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи (1 клас) з навчанням українською мовою
Навчальні предмети
Кількість годин на
тиждень у класі
Українська мова
5
Англійська мова
2
Математика
3
Я досліджую світ
7
Образотворче мистецтво
1
Музичне мистецтво
1
Фізична культура
3
Разом
19+3
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
19
Всього
22

 

 

 

 

 

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи (2 клас) з навчанням українською мовою
Навчальні предмети
Кількість годин на тиждень у класах
2 клас
 
Українська мова
5
 
Іноземна мова
3
 
Математика
3
 
Я досліджую світ *
8
 
Мистецтво **
2
 
Фізична культура ***
3
 
Усього
21+3
 
Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять
1
 
Математика
1
 
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
22
 
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)
25
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця розподілу навчального часу
для початкової школи (3 – 4 класи)
Навчальні предмети
Кількість годин на тиждень у класах
3 клас
4-А клас
4-Б клас
Українська мова
5
5
5
Іноземна мова
3
3
3
Математика
4
4
4
Я досліджую світ*
7
7
7
Мистецтво**
2
2
2
Фізична культура***
3
3
3
Інформатика
1
1
1
У С Ь О Г О
22 + 3
22 + 3
22 + 3
Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять
1
1
1
Математика
1
1
1
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
22 + 3
22 + 3
22 + 3
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)
26
26
26

 

 

 

 

Основна школа
Навчальні плани школи ІІ ступеня складені на основі Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 за п’ятиденним робочим тижнем.
Варіативна складова навчального плану у школі ІІ ступеня використана на:
– Факультатив з української мови – 5-А клас – 1 год.
– «Основи Захисту України » – 8-і та 9-і класи – по 0,5 год.
– факультатив із математики – 8-А клас – 1год.
– Курс за вибором «Культура добросусідства» – 9-А клас – 1 год.

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-9-х класів закладів загальної середньої освіти ( з урахуванням поділу) :
для 5-А клас – 962,5 годин/навчальний рік,
5-Б клас – 927,5 годин/навчальний рік,
для 6-А, 6-Б класів – 1032,5 годин/навчальний рік,
для 7 класу – 1085 годин/навчальний рік,
для 8-А класу – 1155 годин/навчальний рік,
для 8-Б класу – 1120 годин/навчальний рік
для 9-А класу – 1207,5 годин/навчальний рік,
для 9-Б класу – 1172,5 годин/навчальний рік,
Сумарне тижневе навантаження учнів відповідає нормам, вказаним у вище означених нормативних документах.
Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні для всіх загальноосвітніх навчальних закладів та варіативну складову, у якій передбачено додаткові години на предмети інваріантної складової.
Варіативна складова робочого навчального плану складена на основі програм, рекомендованих МОН України. Варіативна складова робочого навчального плану спрямована на задоволення всезростаючих освітніх потреб учнів, розглянута та затвердження на засіданні педагогічної ради школи протокол № 1 від 31.08.2021 р., зокрема:
5-А клас : всього – 1 година
– Для отримання знань із факультативу з української мови – 1 година.

 

 

 

 

8-А клас: всього 1,5 години
– Для отримання знань з факультативу з математики – 1 година.
– Для отримання знань з курсу за вибором Основи захисту України – 0,5 години
– 8 –Б клас: всього 0,5 години
– Для отримання знань з курсу за вибором Основи захисту України – 0,5 години
– 9 -А клас: всього 1,5 години
Для отримання знань з курсу за вибором «Культура добросусідства» – 1 година.
– Для отримання знань з курсу за вибором Основи захисту України – 0,5 години.
9 -Б клас: всього 0,5 години

– Для отримання знань з курсу за вибором Основи захисту України – 0,5 години.

Гранично допустиме навантаження учнів встановлено відповідно до вимог Закону України про загальну середню освіту. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти” години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Додаток 2

складений відповідно до таблиці 1

Типової освітньої програми

(наказ Міністерства освіти і науки

України від 20.04.2018  №405)

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця розподілу навчального часу для основної школи. 5-6 класи таблиця №1 з  навчанням українською мовою    

 

 

 

 

 

 

Навчальні предмети
Кількість годин на тиждень у класах
5-А клас
5-Б клас
6-А клас
6-Б клас
Українська мова
3,5
3,5
3,5
3,5
Українська література
2
2
2
2
Іноземна мова (англійська)
3
3
3
3
Зарубіжна література
2
2
2
2
Історія України
1
1
1
1
Всесвітня історія
   
1
1
Музичне мистецтво
1
1
1
1
Образотворче мистецтво
1
1
1
1
Математика
4
4
4
4
Природознавство
2
2
   
Біологія
   
2
2
Географія
   
2
2
Трудове нвчання
2
2
2
2
Інформатика
1
1
1
1
Основи здоров’я
1
1
1
1
Фізична культура
3
3
3
3
РАЗОМ (без фізкультури)
23,5
23,5
26,5
26,5
Факультативи
1
     
Українська мова
1
     
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
25
25
26,5+3
26,5+3
всього (без урахування поділу класів на групи)
27,5
26,5
29,5
29,5

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця розподілу навчального часу для основної школи. 7-9 класи таблиця №1 з  навчанням українською мовою    

 

 

 

 

 

 

Навчальні предмети
Кількість годин на тиждень у класах
7 клас
8-А клас
8-Б клас
9-А клас
9-Б клас
Інваріантна складова
Українська мова
2,5
2
2
2
2
Українська література
2
2
2
2
2
Іноземна мова (англійська)
3
3
3
3
3
Зарубіжна література
2
2
2
2
2
Історія України
1
1,5
1,5
1,5
1,5
Всесвітня історія
1
1
1
1
1
Правознавство
 
1
1
1
1
Музичне мистецтво
1
       
Мистецтво
 
1
1
1
1
Образотворче мистецтво
1
       
Алгебра
2
2
2
2
2
Геометрія
2
2
2
2
2
Біологія
2
2
2
2
2
Географія
2
2
2
1,5
1,5
Фізика
2
2
2
3
3
Хімія
1,5
2
2
2
2
Трудове нвчання
1
1
1
1
1
Інформатика
1
2
2
2
2
Основи здоров’я
1
1
1
1
1
Фізична культура
3
3
3
3
3
РАЗОМ
28+3
28,5+3
28,5+3
30+3
30+3
Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації
 
1,5
0,5
1,5
0,5
Предмет
Основи захисту України
 
0,5
0,5
0,5
0,5
Факультативи
         
Математика
 
1
     
Курс за вибором
         
Культура добросусідства
     
1
 
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
29,5
29,5
29,5
31
31
Всього (без урахування поділу класів на групи)
31
33
32
34,5
33,5

Старша школа

Навчальні плани школи ІІІ ступеня складені на основі Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 для 10-х, 11-х  класів за п’ятиденним робочим тижнем. Навчальний план охоплює інваріантну частину, сформовану на державному рівні та варіативну складову.

У школі ІІІ ступеня 10-А клас профільне  навчання організовано за напрямком історія України.

У школі ІІІ ступеня 10-Б клас профільне  навчання організовано за напрямком українська мова.

У школі ІІІ ступеня 11 клас профільне  навчання організовано за напрямком українська мова.

 

Варіативна складова навчального плану у школі ІІІ ступеня використана на

додатковий час для:

10-А клас:

  • предмету математика – 1 год.
  • факультативу з української мови – 1 год.
  • факультативу з біології – 1 год.

вибірково-обов’язкові предмети:

  • інформатика – 1 год.
  • технології – 2 год.

10-Б клас:

  • предмету математика – 1 год.
  • факультативу з історії України – 1 год.

вибірково-обов’язкові предмети:

  • інформатика – 1 год.
  • технології – 2 год.

11- клас

  • предмету Історія України – 1 год.
  • предмету математика – 1 год.
  • факультативу з біології – 1 год.

вибірково-обов’язкові предмети:

  • інформатика – 2 год.
  • технології – 1 год.

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 10 -11-х класів закладів загальної середньої освіти:

для 10-А  класу –1260   годин/навчальний рік, без урахування поділу

для 10-Б  класу –1260   годин/навчальний рік, без урахування поділу

для 11 класу – 1260 годин/навчальний рік без урахування поділу

Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні для всіх  закладів загальної середньої освіти та варіативну складову, у якій передбачено додаткові години на предмети інваріантної складової.

Варіативна складова робочого навчального плану складена на основі програм, рекомендованих МОН України. Варіативна складова  навчального плану спрямована на задоволення всезростаючих освітніх потреб учнів, розглянута та затвердження на засіданні педагогічної ради школи протокол № 1 від 31.08.2021 р., зокрема:

 

10-А  клас: всього 2 години

  • Для отримання знань з предмету українська мова – 1година.

Для отримання знань з предмету біологія – 1 година. 

10-Б клас: всього 1година

  • Для отримання знань з предмету історія України – 1година.

11 клас: всього 1 година

– Для отримання знань з предмету біологія –   1 година.

Гранично допустиме навантаження учнів встановлено відповідно до вимог Закону України про загальну середню освіту. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Відповідно до Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у закладах загальної середньої освіти (додаток 2 до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.03.2002 р. за № 229/6517, із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти N 572 від 09.10.2002 наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 921 від 17.08.2012 наказом Міністерства освіти і науки N 401 від 08.04.2016).    Також відповідно до  наказу МОН «Про затвердження Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів та внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 лютого 2002 року № 128»  клас може ділитися на групи  під час проведення практичних занять з інформатики з використанням комп’ютерів за умови не менше 8 учнів у групі, також здійснюється поділ на групи при вивченні української та іноземних мов у початковій школі. Рішенням педагогічної ради від 31.08.2021 року №1 у 3-их – 11-их  класах здійснюється поділ на групи для проведення практичних занять із інформатики. Поділ на групи при вивченні української та іноземної мов у 2 класі.

                                       НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Додаток 5

складений відповідно до таблиці 1

Типової освітньої програми

 (наказ Міністерства освіти і науки

України від 20.04.2018 №408)

 

Таблиця розподілу навчального часу

для старшої школи(10-А клас) з навчанням українською мовою

та профілем історія України

 

 

 

 

 

 

 

 
Предмети
Кількість годин на тиждень у 10-А класі
Профіль історія України
Базові предмети
27
Українська мова
2
Українська література
2
Іноземна мова (англійська)
2
Зарубіжна література
1
Історія України
1,5
Всесвітня історія
1
Громадянська освіта
2
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)
3
Біологія і екологія
2
Географія
1,5
Фізика і астрономія
3
Хімія
1,5
Фізична культура
3
Захист України
1,5
Вибірково-обов’язкові предмети
3
Інформатика
1
Технології
2
Профільні предмети
 
Історія України
3
Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації
2
Математика
1
Факультативи:
 
Українська мова
1
Біологія
1
РАЗОМ
33+3
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
33
Всього
36

Таблиця розподілу навчального часу

для старшої школи(10-Б клас) з навчанням українською мовою

та профілем українська мова

 

 

 

 

 

 

 

 
Предмети
Кількість годин на тиждень у 10-Б класі
Профіль українська мова
Базові предмети
27
Українська мова
2
Українська література
2
Іноземна мова (англійська)
2
Зарубіжна література
1
Історія України
1,5
Всесвітня історія
1
Громадянська освіта
2
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)
3
Біологія і екологія
2
Географія
1,5
Фізика і астрономія
3
Хімія
1,5
Фізична культура
3
Захист України
1,5
Вибірково-обов’язкові предмети
3
Інформатика
1
Технології
2
Профільні предмети:
 
українська мова
4
Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації
2
Математика
1
Факультативи:
 
Додатковий час на навчальні предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації
2
Математика
1
історія України
1
РАЗОМ
33+3
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
33
Всього
36

Таблиця розподілу навчального часу

для старшої школи(11 клас) з навчанням українською мовою

та профілем українська мова

 
Предмети
Кількість годин на тиждень у 11 класі
Профіль українська мова
Базові предмети
26
Українська мова
2
Українська література
2
Іноземна мова (англійська)
2
Зарубіжна література
1
Історія України
1,5
Всесвітня історія
1
Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)
3
Біологія і екологія
2
Географія
1
Фізика і астрономія
4
Хімія
2
Фізична культура
3
Захист України
1,5
Вибірково-обов’язкові предмети
3
Інформатика
2
Технології
1
Додаткові години на профільні предмети, окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття
 
Історія України
1
Математика
1
Факультативи:
 
Біологія
1
Профільний предмет
 
Українська мова
4
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня
33
Всього фінансується (без урахування поділу класу на групи)
36

ІV. Перелік освітніх програм КЗ «АЗЗСО І-ІІІ ступенів с.Уланів» Уланівської сільської ради на 2021-2022 навчальний рік

І ступінь

1 клас
ПредметПрограма
Українська мова Математика Англійська мова «Я досліджую світ» «Мистецтво»Типова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян) Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1 класу.
2 клас
Українська мова Літературне читання Математика Природознавство Я у світі Інформатика Трудове навчання Англійська мова Образотворче мистецтво Музичне мистецтво Фізична культура Основи здоров’яТипова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян) Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1-2 класів.
3 клас
ПредметПрограма
Українська мова Літературне читання Математика Природознавство Я у світі Інформатика Трудове навчання Англійська мова Образотворче мистецтво Музичне мистецтво Фізична культура Основи здоров’яТипова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян) Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1-4 класів.
4 клас
                     ПредметПрограма
Українська мова Літературне читання Математика Природознавство Я у світі Інформатика Трудове навчання Англійська мова Образотворче мистецтво Музичне мистецтво Фізична культура Основи здоров’яТипова освітня програма початкової освіти ( автор Р.Шиян) Затверджена Колегією Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 року для учнів 1-4 класів.

5 клас

ПредметПрограма
Укр. моваПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804 
Укр. літератураУкраїнська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
МатематикаМатематика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна літератураСвітова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Англійська моваНавчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
ПриродознавствоПрограма з природознавства для загальноосвітніх навчальних закладів 5 клас 2017 рік   (наказ МОН України від 07.06. 2017 №804)
ІсторіяПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804
Трудове навчанняНавчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804
Основи здоров’яНавчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
ІнформатикаІнформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культураФізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
МистецтвоМистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

6 клас

ПредметПрограма
Укр. моваПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804 
Укр. літератураУкраїнська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
МатематикаМатематика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна літератураСвітова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Англійська моваНавчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
БіологіяБіологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ГеографіяГеографія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ІсторіяПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804
Трудове навчанняНавчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804
Основи здоров’яНавчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
ІнформатикаІнформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культураФізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
МистецтвоМистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

7 клас

ПредметПрограма
Укр. моваПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Укр. літератураУкраїнська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
АлгебраМатематика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
ГеометріяМатематика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна літератураСвітова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Англійська моваНавчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
БіологіяБіологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ГеографіяГеографія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ХіміяХімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
ФізикаФізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804
Історія УкраїниПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804
Всесвітня історіяПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804
Трудове навчанняНавчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804
Основи здоров’яНавчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
ІнформатикаІнформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культураФізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
МистецтвоМистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

8 клас

ПредметПрограма
Укр. моваПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Укр. літератураУкраїнська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
АлгебраМатематика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Геометрія  Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна літератураСвітова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Англійська моваНавчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
БіологіяБіологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ГеографіяГеографія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ХіміяХімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
ФізикаФізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804
Історія УкраїниПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804
Всесвітня історіяПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804
Трудове навчанняНавчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804
Основи здоров’яНавчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
ІнформатикаІнформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культураФізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
МистецтвоМистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

9 клас

ПредметПрограма
Укр. моваПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,  затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
Укр. літератураУкраїнська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
АлгебраМатематика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
ГеометріяМатематика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)
Зарубіжна літератураСвітова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
Англійська моваНавчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804
БіологіяБіологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ГеографіяГеографія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
ХіміяХімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804
ФізикаФізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804
Історія УкраїниПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804
Всесвітня історіяПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 р. №804
ПравознавствоПравознавство. Практичний курс. 9 клас. (авт. Ремех Т.О., Пометун О.І.). Програма, затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Трудове навчанняНавчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804
Основи здоров’яНавчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80
ІнформатикаІнформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
Фізична культураФізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804
МистецтвоМистецтво. 5-9 класи (авт. Л. Масол). Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

ІІІ ступінь

Перелік навчальних програм

для учнів закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня

(затверджені наказами МОН від 23.10.2017 № 1407 та від 24.11.2017 № 1539)

10 клас

№ п/пНазва навчальної програмиРівень вивчення
 Українська моваРівень стандарту
 Астрономія (авторський колектив під керівництвом Яцківа Я. Я.)Рівень стандарту
 Біологія і екологіяРівень стандарту
 Всесвітня історіяРівень стандарту
 Всесвітня історіяПрофільний рівень
 ГеографіяРівень стандарту
  Громадянська освіта (інтегрований курс)Рівень стандарту
 Зарубіжна літератураРівень стандарту
 Захист ВітчизниРівень стандарту
 ІнформатикаРівень стандарту
 Історія УкраїниРівень стандарту
 Історія УкраїниПрофільний рівень
 Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)Рівень стандарту
 Природничі науки (чотири навчальні програми): проект 1 – автори І.Дьоміна, В.Задояний, С.Костик; проект 2 – авторський колектив під керівництвом Т.Засєкіної; проект 3 – автори Д.Шабанов, О.Козленко; проект 4 – авторський колектив під керівництвом В.ІльченкоРівень стандарту
 ТехнологіїРівень стандарту
 Українська літератураРівень стандарту
 Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Локтєва В. М.)Рівень стандарту
 Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Ляшенка О. І.)Рівень стандарту
 Фізична культураРівень стандарту
 ХіміяРівень стандарту
 Іноземні мовиРівень стандарту

11 клас

ПредметПрограма
Укр. моваУкраїнська мова. 10-11 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. (затверджена наказом МОН від 28.10.2010 № 1021, крім рівня стандарту; рівень стандарту зі змінами, затверджена наказом Міністерства від 14.07.2016 № 826.)
Укр. літератураУкраїнська література. 10-11 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (затверджена наказом Міністерства від 28.10.2010 № 1021, крім академічного рівня та рівня стандарту, затверджена наказом МОН   від 14.07.2016 № 826.
АлгебраМатематика. Навчальні програми для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, поглиблене вивчення). Наказ МОН від 14.07.2016 № 826
ГеометріяМатематика. Навчальні програми для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, поглиблене вивчення). Наказ МОН від 14.07.2016 № 826
Зарубіжна літератураСвітова література. 10-11 класи – за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 28.10.2010 № 1021, крім рівня стандарту та академічного рівня зі змінами 2016 року
Англійська моваІноземні мови . Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 10-11 класи. (Рівень стандарту. Академічний рівень. Профільний рівень). Лист МОН від 22.02.2008 № 122
БіологіяБіологія. Програма для 10–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів: рівень стандарту, зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 14.07.2016 № 826
ГеографіяПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів. 10-11 класи (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень). Наказ МОН від 28.10.2010 № 1021
ХіміяХімія. 10-11 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 14.07.2016 № 826).
ЕкологіяРівень стандарту (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2016 року № 826)
Фізика АстрономіяФізика та астрономія. Програми профільного навчання для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України №1021від 28.10.2010 р. зі змінами, затвердженими наказом Міністерства   освіти і науки України від 14.07. 2016 р. № 826
Історія УкраїниІсторія України. Всесвітня історія. 10-11 класи. Програми, затверджені наказом Міністерства від 14.07.2016 р. № 826.
Людина і світРівеь стандарту / Академічний рівень (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2016 року № 826)
Всесвітня історіяІсторія України. Всесвітня історія. 10-11 класи. Програми, затверджені наказом Міністерства від 14.07.2016 р. № 826.
Трудове навчанняТехнології. 10-11 класи (авт.: А. Терещук та інші).
ЕкономікаРівень стандарту (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2016 року № 826)
ІнформатикаРівень стандарту (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2016 року № 826)
Фізична культураРівень стандарту Навчальна програма «Фізична культура. 10-11 кл.» розроблена відповідно до вимог Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 24 від 14 січня 2004 р.
Художня культураХудожня культура. 10 – 11-х класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів

Курси за вибором  :

Авраменко О. Стилістика сучасної української мови. Для учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти. Схвалено для використання в навчально-виховному процесі Комісією з української мови Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України ( Протокол №6 від 07.10. 2012).

Климчук Р.І. Ділова українська мова 10-11 класи. Схвалено для використання . Лист ІМЗО від 04.07.2019 року № 22.1\12-Г-551.

Авраменко О. Чукіна В. Стилістика української мови. 10-11 класи. Схвалено для використання . лист ІМЗО від 03.07.2017 року № 211\12-Г-314.

Романюк Є. Основи культури ділового мовлення. Для 11 класів філологічного профілю . Схвалено для використання в навчально-виховному процесі Комісією з української мови Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України ( Протокол №2 від 04.05. 2007).

Гирич І. Визначні постаті України. Для 10-11 класів суспільно-гуманітарного профілю. Рекомендовано Лист МОН № 1\1 – 11414 від 29.08.2016 року.

 Історія України першої половини ХХ століття в особах. Програма курсу за вибором для учнів 10-11 класів суспільно-гуманітарного напряму. Рекомендовано Лист МОН № 1\1 – 11414 від 29.08.2016 року.

Культура добросусідства. Програма курсу за вибором для 1-11 класів.  Рекомендовано Лист МОН №1\9 – 438 від 09.07. 2018 року.

Факультативи :

 Шевченко Є.Ф.Лексика української мови.   Для 5-6 класів. Схвалено для використання в навчально-виховному процесі Комісією з української мови Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України ( Протокол №2 від 04.05. 2007).

Оперчук О. Ділова українська мова. Факультативний курс для 10-11 класів. Рекомендовано Лист МОН від 09.02.2006 року  № 1\11-608.

Перші кроки до самостійної наукової творчості з математики. Для учнів 8-9 класів. Схвалено для використання. Лист ІМЗО від 18.06.2020 року № 22.1 \ 12-Г – 391.

Узагальнення шкільного курсу з біології. Для 10-11 класів. Рекомендовано для використання. Лист МОН 1\а – 503 від 20.08.2018 року.

Гирич І. Визначні постаті України. Для 10-11 класів суспільно-гуманітарного профілю. Рекомендовано Лист МОН № 1\1 – 11414 від 29.08.2016 року.

Інклюзивне навчання

Навчальні програми для підготовчого , 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Фізична культура. Підготовчий, 1-4 класи. Схвалено для використання МОН, 2014 рік.

 Сак Т.В. Прохоренко Л.І. Програма з корекційно-розвиткової роботи для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку. Рекомендовано для використання МОН,2016 рік.

Наказ МОН від 12.06.2018 року №627. Про затвердження типових освітніх програм спеціальних закладів загальної середньої освіти І  – ІІ ступенів для дітей із особливими освітніми потребами.