Злети Вікторії

Якось, їдучи на матчеву зустріч у Хмельницький, зупинилась у Вінниці юнацька команда гандболісток київського “Спартака” на чолі з відомим тренером Ігорем Євдокимовичем Турчином.
Гості виявили бажання провести товариську зустріч з найбільш сильною місцевою командою.

– Що ж, такий колектив на Вінниччині є, – сказали в облвно, і назвали дівочу команду “Вікторія” з Уланова Хмільницького району. Матч відбувся, і перемогли уланівські гандболістки. Турчина це зацікавило. Він довго потім говорив з дівчатками, а тренера Г.І.Яворського щиро поздоровив, схвально оцінивши роботу свого колеги.

Все почалося з учениці Люції Юшко. Побачив Георгій Іванович, як спритно на уроках фізкультури працює вона з м’ячем, і спалахнула ідея створити гандбольну команду. Бажаючих було багато. Спочатку записалось аж сорок дівчаток. Залишилось шістнадцять, але наполегливих, здібних, сильних, таких, як Галя Киричук, Галя Юшко, Лариса Король, Таня Недоля.

З головою віддався Георгій Іванович роботі з молодими спортсменками – тренування, матчі, загальнофізична підготовка, а згодом – перші виступи у відповідальних змаганнях.
Минуло всього кілька років, а про “Вікторію” почали говорити навіть в області. Команда завоювала титул чемпіона районної спартакіади, потім обласної Ради ДСТ “Колос”, стала срібним призером обласної спартакіади. З”явилися перші кубки, дипломи інші спортивні трофеї.

“Вікторія” нині – наче одна сім”я. Вона уже має свої традиції, неписані закони. Приміром, в команді урочисто відзначають дні народження спортсменок. Іменинницям дарують сувеніри, вручають набір фотографій з життя колективу (до речі фотографує сам тренер). Усі вивчають музику, разом дивляться нові фільми і обговорюють їх.

Але на першому місці – навчання в школі. І треба сказати, що невстигаючих в команді нема, ти себе чи рекорд команди у фізичній підготовці. Таня Недоля, наприклад, 75 разів присідає на одній нозі і 400 на двох. Галя Юшко найкраще катається на ковзанах.

Коли влітку були у таборі, провели спартакіаду з 15-ти видів.
Георгій Яворський весь у пошуках – як спланувати тренувальний процес, щоб і корисно, і цікаво. Остання новинка команди – гра “вітабол”. Вона поєднала в собі елементи гандболу і тенісу, грають в неї через волейбольну сітку в приміщенні і на повітрі. Придумав її Георгій Яворський – сільський тренер і наставник юних.
Л.УРАЗОВСЬКА.