Методична робота І семестр 2024_2025

УКРАЇНА
УЛАНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
УЛАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
22032, с.Уланів вул. Соборна 12, Вінницька обл., Хмільницький р-н
тел.(04338) 3-13-92
e-mail: ulaniv.school@gmail.com

Наказ
від 30.12.2024 року № 250 – О

Про підсумки методичної роботи за І семестр 2024 – 2025 навчального року

Методична робота в Уланівському ліцеї здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», Професійному стандарту учителя закладу загальної середньої освіти, Професійному стандарту учителя початкових класів, Професійному стандарту учителя з початкової освіти; Стратегії національно-патріотичного виховання та інших нормативних документів. Управлінська діяльність у закладі спрямовувалася на створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти та освітньої діяльності; надання інформаційно-консультативних послуг учасникам освітнього процесу, практичної допомоги педагогічним працівникам щодо упровадження в діяльність оновлених навчальних програм, Державних стандартів освіти, Критеріїв оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти Нової української школи.
У процесі методичної роботи здійснюється підвищення науково-методичного рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій, їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження в освітянську практику передового педагогічного досвіду в умовах Нової української школи та використання різних форм здобуття освіти. У 2024- 2025 навчальному році педагогічний колектив продовжив роботу над методичною темою «Формування життєвої компетенції учасників освітнього процесу в умовах НУШ», на реалізацію особистісного підходу до розвитку, навчання і виховання здобувачів освіти , упровадження нових освітніх технологій, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, їх теоретичного, загальнокультурного рівня, психологічної стійкості, розвитку творчої активності, розвитку професійних компетентностей учителя.
Реалізація цих завдань здійснювалася через педраду, методичні об’єднання учителів, самоосвітню діяльність педагогів, відкриті уроки та предметні тижні; тренінги щодо удосконалення роботи з ІКТ.
Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі функціонує методична рада, методичні об’єднання , практичний психолог ліцею. Питання форм і методів роботи з обдарованими дітьми, удосконалення освітнього процесу на основі сучасних технологій, особливостей організації освітнього процесу в мовах продовження правового воєнного стану, співпраці педагогів та батьків як учасників освітнього процесу; атестації педагогічних працівників; оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 5-7 класів Нової української школи.
У ліцеї функціонують методичні об’єднання:
Лешко Оксана – керівниця МО класних керівників
Дрончак Леся – керівниця МО учителів української мови і літератури
Кирильчук Тетяна – керівниця МО історії
Ніколюк Євгенія – керівниця МО учителів математики
Мельник Алла – керівниця МО учителів трудового навчання і технологій
Федоришина Світлана – керівниця МО учителів початкових класів.
Педагогічні працівники інших предметів базових дисциплін входять до складу методичних об’єднань освітніх закладів територіальної громади. На засіданнях методичних об’єднань розглядалися питання про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі в умовах воєнного стану, питання роботи з обдарованими дітьми, питання мотивації навчальної діяльності школярів, питання розвитку у школярів уваги, пам’яті, творчих задатків, особистісно орієнтованого навчання, розв’язувалися проблеми роботи з дітьми інклюзивної освіти, вивчалася документальна база та особливості роботи педагогічних працівників у Новій українській школі, зокрема розглядалося питання щодо особливостей оцінювання здобувачів освіти 5-7 класів НУШ відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2024 року № 1093; особливості оцінювання учнів-екстернів; розвиток пізнавальної активності учнів, формування їхніх життєвих та навчальних компетентностей, розвиток творчих здібностей; особливості підготовки здобувачів освіти до складання НМТ – 25; питання психологічної підтримки здобувачів освіти в умовах воєнного стану. Були проведені тренінги для учителів Уланівського ліцею та гімназій філій, які потребують навичок із ведення е-документації.
З метою моніторингу та аналізу якості освітнього процесу у І семестрі проводилися анкетування здобувачів освіти 1,5,10 класів ліцею та гімназій філій щодо адаптації до освітньої діяльності. Результати цього моніторингу заслухані, проаналізовані на педагогічній раді. Учителі, здобувачі освіти та батьки взяли участь в анкетуванні щодо якості надання освітніх послуг, проведеному засновником у рамках моніторингу ліцею, який проводився у жовтні –грудні 2024 року.
Безпека в інтернеті. Класні керівники 1-11 класів систематично звертаються до питання безпеки в соціальних мережах, проводячи тематичні години спілкування, переглядаючи відповідні навчальні відеоролики тощо.
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників є процесом постійним та безперервним, здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 800 зі змінами, внесеними від 27.12.2019 року № 1133. Підвищення кваліфікації педагогічні працівники здійснювали з урахуванням результатів самооцінки компетентностей і професійних потреб , змісту власної педагогічної діяльності та посадових обов’язків. Кожен педагогічний працівник самостійно обирав конкретні форми, види, напрями та суб’єктів надання освітніх послуг із підвищення кваліфікації. Щорічно затверджується план проходження курсової підготовки та підсумки проходження схвалюються педагогічною радою.
Робота з обдарованими дітьми.
Робота з обдарованими дітьми є складовою педагогічної діяльності. Кожен учитель на початку навчального року планує роботу з виявлення обдарованих дітей та поглибленої роботи з ними протягом навчального року. Результатом такої діяльності є участь та перемоги в І-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів; спортивних змагань різних рівнів. У 2024 -2025 навчальному році 134 учні ліцею та 46 учнів гімназій філій узяли участь у І етапі олімпіад, 84 – у ІІ етапі. Таблиця результатів подається у додатку до наказу. Спортивна команда з гандболу посіла І місце у змаганнях «Пліч-о-пліч», які проводилися на рівні територіальної громади. 46 здобувачів освіти 1-11 класів узяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Я – козацького роду», результати якого будуть оприлюднені в січні 2025 року.
Педагогічна інтернатура
Відповідно до ст.23 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Положення про педагогічну інтернатуру, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25.10.2021 року № 1128, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2021 року за № 1670/37292, з метою активізації наставництва в Уланівському ліцеї, сприяння розвитку професійних спільнот педагогічних працівників, набуття фахових компетентностей, педагогічної майстерності, формування професійної готовності до якісної самостійної педагогічної діяльності працівників, яких уперше призначено на посаду і у яких стаж педагогічної діяльності становить менше трьох років, створення системи педагогічної адаптації інтернів до умов педагогічної діяльності; формування сприятливого мікроклімату й відчуття соціально-психологічного комфорту, формування доброзичливих взаємин із учасниками освітнього процесу, формування сумлінного ставлення до трудової діяльності була організована педагогічна інтернатура для новопризначеної асистентки вчителя без досвіду роботи Гуменюк В.В. асистентом –наставником призначена Сліпун К.А.
Виконання Державного стандарту.
Відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Уланівського ліцею, схваленого педагогічною радою від 31.08.2022 року №1, плану роботи Уланівського ліцею, гімназій філій на 2024/2025 навчальний рік, перспективного плану роботи на 2023/2028 роки, на виконання рішення педагогічної ради від 30.08.2024 року № 1, з метою забезпечення систематичного контролю за освітнім процесом та належного рівня якості освітніх послуг педагогічною радою було схвалено перелік навчальних предметів, з яких здійснювався контроль за виконанням Державного стандарту.

№ Навчальні предмети Класи Заклад освіти
1 Українська мова 1-4 Уланівський ліцей
2 Українська мова (профіль) 10-11 Уланівський ліцей
3 Громадянська освіта 10 Уланівський ліцей
4 ЯДС 1-4 Рибчинецька гімназія
5 Зарубіжна література 5-9 Рибчинецька гімназія
6 Українська мова 1-4 Пагурецька гімназія
7 Зарубіжна література 5-9 Пагурецька гімназія
8 ЯДС 1-4 Тарасковецька гімназія
9 Англійська мова 5-9 Тарасковецька гімназія
10 ЯДС. Математика 1-4 Воронівська гімназія
11 Історія 5-9 Воронівська гімназія

Інклюзивне навчання
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2022 року № 483 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти», на підставі Положення про Команду психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, затвердженого наказом від 03.09.2018 року № 131 та з метою створення оптимальних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням їхніх індивідуальних можливостей та потреб в Уланівському ліцеї було продовжено роботу інклюзивних класів: 3-А, 3-Б, 6, 8-Б – та відкрито два нових: 1 клас та 2 клас.
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2023 року № 782 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні», листа Міністерства освіти і науки України від 20.08.2020 року № 1/9 – 525 « Щодо організації форм здобуття загальної середньої освіти», Інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти, на виконання рішення педагогічної ради від 30.08.2024 року №1, на підставі заяв батьків здобувачів освіти, інформаційних довідок завідувачів філій, з метою забезпечення інтересів учасників освітнього процесу в умовах правового воєнного стану було створено для здобувачів освіти змішану форму навчання в Уланівському ліцеї та інституційну очну для гімназій філій.
Екстернатна форма навчання
Відповідно до Положення про екстернат, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017 року № 369, Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10.02.2021 року № 160, наказу Міністерства освіти і науки України від 15.05.2023 року № 563 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», на виконання рішення педагогічної ради від 27.11.2023 року № 5, наказу по ліцею від 27.11.2023 року № 201-О, з метою забезпечення прав дітей, які внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації вимушено опинилися за межами України, на здобуття освіти в Україні було затверджено список учнів-екстернів на 2024 -2025 навчальний рік на кінець І семестру в Уланівському ліцеї екстернатним навчанням охоплено 12 здобувачів освіти, які мешкають за кордоном. У гімназіях філіях таких учнів – 6.
Контроль за веденням шкільної документації
Контроль за веденням ділової документації здійснювався планово. Адміністрація ліцею та завідувачі гімназій філій робили перевірку ведення е-журналів, зошитів, журналів груп подовженого дня, журналів інструктажів тощо. За результатами перевірки видані відповідні накази по ліцею.
Дотримання правил безпеки учасниками освітнього процесу
З метою дотримання правил техніки безпеки, створення безпечного освітнього середовища, особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації в умовах правового воєнного стану, користування засобами захисту, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту у ліцеї та гімназіях-філіях було проведено Тиждень цивільного захисту, на початку навчального року тренування учасників освітнього процесу за сигналом «Увага! Повітряна тривога».
Формуванню в здобувачів освіти навичок здорового способу життя , свідомого ставлення до збереження власного здоров’я, профілактики шкідливих звичок, поведінки у надзвичайних ситуаціях, під час бойових дій, розвитку відповідальності, реалізації психологічного супроводу учасників освітнього процесу було проведено низку просвітницьких заходів.

Аналіз проведеної методичної роботи показав, що педагогічний колектив ліцею в процесі своєї діяльності в цілому реалізовує мету, яка була поставлена на початку навчального року у справі навчання та виховання здобувачів освіти.
З метою подальшого удосконалення роботи з педагогічними працівниками школи, підвищення рівня методичної роботи

Н А К А З У Ю:

1.Визнати стан методичної роботи у І семестрі 2024 -2025 навчального року задовільним.
2. Продовжити роботу педагогічного колективу над методичної теми «Формування життєвої компетенції учасників освітнього процесу в умовах НУШ»
2. Продовжити у ІІ семестрі роботу методичних об’єднань, які функціонують у ліцеї.
4. Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Степанюк В.А. провести заняття з керівниками МО з питання підвищення ефективності роботи та проходження атестації.
6. Учителям – предметникам, які працюють в 10- 11-их класах , постійно поповнювати банк тестових завдань із підготовки до ЗНО (НМТ).
7. Залучати педагогічний колектив до вебінарів, інтернет – марафонів, онлайн – семінарів, курсів, які допомагають впроваджувати в практику ідеї Нової української школи, особливості проведення дистанційних уроків та психологічної підтримки здобувачів освіти в умовах воєнного стану.
15. Педагогічним працівникам продовжити роботу з обдарованими дітьми; здійснювати підготовку до ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Директорка ліцею Людмила БІЛОШКУРСЬКА