Правила для учнів

Правила поведінки здобувачів освіти
КЗ «ОЗЗСО І-ІІІ ступенів с.Уланів» та філій

І. Загальні правила Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.
1.1. Здобувачі освіти приходять у школу за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
1.2. Приходити до закладу освіти необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.
1.3. Забороняється приносити в освітній заклад та на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом холодну зброю, вибухові або вогнебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики, порнографічну продукцію, будь-які не потрібні для занять речі.
1.4. . Здобувач освіти приносить у навчальний заклад необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів. Приходить до закладу освіти з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
1.5. Не дозволяється без дозволу педагогів йти із закладу освіти і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять здобувачі освіти повиненні пред’явити класному керівникові довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати уроки без поважних причин забороняється.
1.6. Учням заборонено без дозволу заходити до навчальної частини та інших кабінетів школи, де працює адміністрація школи.
1.7 Здобувачі освіти повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без заперечень.
1.8. Усі здобувачі освіти зобов’язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
1.9. Здобувачі освіти зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.10. У разі пошкодження майна закладу освіти батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.
1.12. Суворо забороняється тютюнопаління в закладі освіти та на її території.
1.13. Освітній заклад не несе відповідальності за стан і зберігання особистих речей учнів та їхніх коштів
ІІ. Поведінка учнів на уроках
2.1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.
2.2 Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин. У разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.
2.3 Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя. Діє правило «Піднятої руки»
2.4. Протягом уроку не можна: шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмова ми, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами; підводитися без дозволу учителя; вживати їжу та напої, жувати жуйку.
2.5. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон забирається і передається батькам учня у той же день.
2.6. Після слів учителя «Урок закінчено» учні встають і виходять з класу. Виходити з класу слід спокійно.
2.7. На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону. 2.8.У разі захворювання здобувач освіти відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника або адміністратора і тільки потім залишає школу.
2.9. Спілкування з вчителями, старшими людьми має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
2.10.У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення здобувачем освіти дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв
Час перерви – особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим.
3.1. Під час перерви здобувачі освіти 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу до першого дзвінка
3.2. Під час перерви здобувачі освіти зобов’язані: – вийти з класу; – навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; – рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; – підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; – допомагати підготовляти клас на прохання вчителя до наступного уроку.
3.3. Здобувачам освіти під час перерв забороняється: – бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; – штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього; – сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися; – вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочива ти іншим; – палити в будівлі і на території школи; – категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна; – під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.
3.4. Черговий по класу: знаходиться в класі під час перерви; забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.
3.5. Правила поведінки здобувачів освіти в їдальні: – приходити в їдальню після закінчення уроку у визначений час; – шанобливо ставитись до працівників їдальні; – дотримуватися черги при отриманні їжі; – проявляти увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих та рідких страв; – розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд; – прибирати за собою столові прибори і посуд після вживання їжі; – дбайливо ставитися до майна їдальні
ІV. Поведінка здобувачів освіти поза школою
4.7. Відповідальність за перебування дітей в позаурочний час покладається на батьків. (Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки тощо для учнів 9-11-х класів дозволяються до 22 год. )
V. Вимоги до зовнішнього вигляду здобувачів освіти
5.1. Демократичний підхід до зовнішнього вигляду передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє здобувачам освіти реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але він повинен мати відповідний зовнішній вигляд. В одязі виключаються яскраві тони й орнаменти, перевага надається діловому стилю
5.2. Здобувачі освіти не повинні носити прикраси, які заважають їм і відволікають увагу на уроці.
5.3. На суботники та інші трудові справи приходити у робочому одязі.
VІ . Кінцеві положення 6.1. Здобувачі освіти не мають права пропускати заняття без поважних причин. 6.2. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території школи та проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих. 6.3. Здобувачі освіти не мають права знаходитися в приміщенні закладу о світим після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників освітнього закладу. 6.4. Паління, вживання алкогольних напоїв та нецензурних висловів на території навчального закладу категорично заборонено. 6.5. Дані правила є обов’язковими для виконання всіма здобувачами освіти .
Схвалено педрадою ( №2 від 04.03 2019 р )